انجمن گلف NCGU
به دنبال لغو یك حكم رخ داد؛

تلاش كمیسیون اروپا به دنبال دریافت مالیات سنگین از اپل

تلاش كمیسیون اروپا به دنبال دریافت مالیات سنگین از اپل

به دنبال لغو حكم دادگاهی در اروپا برای دریافت مالیات ۱۳ میلیارد یورویی از شركت اپل، كمیسیون اروپا بر ضد این حكم تقاضای فرجام خواهی كرده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از زد دی نت، کمیسیون اروپا حکم مورد اشاره را غیرعادلانه توصیف کرده و با طرح استدلال هایی قضائی و حقوقی تصریح کرده که حکم مورد اشاره به روندهای رقابتی در بین شرکت های تجاری در اتحادیه اروپا صدمه می زند.
به دنبال کشمکش های قضائی گسترده بر سر این موضوع، تصمیم گیری در مورد آن به عالی ترین نهاد قضائی اتحادیه اروپا ارجاع داده شده بود. این دادگاه توافق مالیاتی اپل و مقامات مالیاتی کشور ایرلند را مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود آیا این توافق غیرقانونی بوده یا خیر. مقامات کمیسیون اروپا می گویند اپل برای دور زدن قوانین مالیاتی اتحادیه اروپا و پرداخت مالیات کمتر فعالیت خویش را در ایرلند متمرکز کرده تا با سوءاستفاده از قوانین خاص این کشور مالیات کمتری بپردازد. در مقابل اپل استدلال کرده که چنین کاری جرم نیست.
در نهایت کمیسیون اروپا با عنایت به درآمد کلان اپل از محل فروش محصولات و خدمات مختلف در کشورهای اروپایی خواهان دریافت ۱۳ میلیارد یورو مالیات از این شرکت شد. این درخواست با شکایت اپل توسط دادگاه عالی اتحادیه اروپا به دلیل فقدان شواهد و ادله کافی رد شد و حالا کمیسیون اروپا درخواست تجدیدنظر خویش را تقدیم دادگاه کرده است.
رسیدگی به این پرونده پیچیده مالیاتی از سال ۲۰۱۶ شروع شده و پیشبینی می شود روند بررسی دوباره آن هم تا سال آینده میلادی به طول بینجامد. برخی شرکت های فناوری دیگر امریکایی هم با اتهامات مشابهی در خاک اتحادیه اروپا مواجهند.


منبع:

1399/07/07
14:08:38
5.0 از 5
1817
تگهای خبر: خدمات , رقابت , فروش , محصولات
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد