انجمن گلف NCGU

كسب ۳۴ سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توسط ورزشكاران ایران

كسب ۳۴ سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توسط ورزشكاران ایران

به گزارش انجمن گلف دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك اظهار داشت: تا امروز 34 سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیك 2020 توكیو را كسب كرده ایم كه والیبال نشسته مردان، وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، جودو و تكواندو شانس نخست مدال آوری در توكیو هستند.


هادی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: تابحال ۳۴ سهمیه ورودی بازیهای پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو را در رشته های وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، قایقرانی و تكواندو كسب كردیم كه امیدوار به كسب دو سهمیه دیگر توسط جودوكاران نابینا و كم بینا در مسابقات جهانی قزاقستان هستیم.
وی اظهار داشت: چون سیاست كمیته ملی پارالمپیك اعزام كاروان كیفی و مدال آور به بازیهای پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو است، بدین سبب تنها كسانی بعد از كسب سهمیه به پارالمپیك اعزام می شوند كه ركورد آنها در حد طلا، نقره و برنز باشد و گروه چهارمی كه قهرمان آسیا هستند و شانس كمی برای مدال آوری دارند. البته اعزام گروه چهارم به توكیو با این سیاست انجام می شود كه این ورزشكاران در میدان المپیك محك بخورند و برای بازیهای پاراآسیایی ۲۰۲۲ آماده شوند.
دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك پیرامون این پرسش كه در كدام یك از رشته های پارالمپیكی شانس زیادی برای كسب مدال داریم، اضافه كرد: والیبال نشسته مردان، وزنه برداری، تیروكمان، تیراندازی، جودو و تكواندو جزو اولویت نخست ما برای مدال آوری هستند. البته بسته حمایتی كمیته ملی پارالمپیك تنها شامل رشته هایی می شود كه سهمیه كسب كنند و ركورد آنها در حد سیاست كمیته باشد، در غیر این صورت تحت حمایت كمیته پارالمپیك قرار نمی گیرند.
رضایی همین طور در پاسخ به این پرسش كه ملی پوشان پارالمپیكی از چه زمانی حقوق دریافت می كنند، اظهار داشت: كسانی كه بعد از كسب سهمیه ركورد آنها در حد طلا باشد، از اول فروردین به آنها حقوق پرداخت خواهد شد كه سقف میزان پرداختی ۵ میلیون تومان است. حقوق مدال آوران نقره و برنز نیز طی ۶ ماه در سال پرداخت می شود. البته هنوز هیچ كدام از ورزشكاران حقوقی دریافت نكردند و منتظر بودجه هستیم. همین طور ورزشكارانی كه در جریان اردو موفق به ارتقای ركورد خود شوند علاوه بر حقوق، پاداش نیز دریافت خواهند كرد.
وی درباب استعفای خود از هیات اجرایی كمیته ملی پارالمپیك نیز اظهار نمود: من از هیات اجرایی استعفا ندادم بلكه چون مسئولیت دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك را نیز برعهده دارم این طور صلاح دیدیم كه یك نفر دیگر به بعنوان اعضای هیات اجرایی اضافه شود.
رضایی درانتها درباب انتقاد یكی از شناگران معلول در خصوص اعزام دیرهنگام آنها به مسابقات جهانی لندن برای كسب سهمیه پارالمپیك ۲۰۲۰ توكیو اشاره كرد: اعزام سه شناگر معلول و نابینا و كم بینا به مسابقات جهانی لندن بموقع و مناسب می باشد و هیچ تاخیری در اعزام آنها صورت نگرفته است برای اینكه مسابقات مهم آنها كه برای كسب سهمیه پارالمپیك برگزار می گردد در ایام پایانی است كه در آن زمان شناگران به خاطر تطبیق شرایط آب و هوایی دیگر مشكلی از نظر تغذیه، خواب و مسائل دیگر نخواهند داشت.

منبع:

1398/06/13
19:58:48
5.0 از 5
4803
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , والیبال
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد