انجمن گلف NCGU

اسپیس ایكس برای نخستین بار ماهواره های امنیتی آمریكا را به فضا می برد

اسپیس ایكس برای نخستین بار ماهواره های امنیتی آمریكا را به فضا می برد

انجمن گلف: موشك های قابل استفاده مجدد شركت فضایی خصوصی ˮاسپیس ایكسˮ(SpaceX) برای نخستین بار محموله های امنیت ملی آمریكا را با خود حمل خواهند كرد و به مدار زمین خواهند برد و این كار با ارسال یك ماهواره GPS در سال 2021 آغاز خواهد شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "اسپیس ایکس" سالها است که از موشک های قابل استفاده مجدد ابداعی خود استفاده می نماید، اما تابحال برای برخی پرتاب های مهم در استفاده از آنها محدودیت وجود داشت. اما به زودی از آنها استفاده بیشتری می شود.
حالا این شرکت فضایی خصوصی از استفاده از موشک چند بار مصرف "فالکون ۹"(Falcon ۹) برای نخستین بار در یک ماموریت پرتاب فضایی امنیت ملی آگاهی داده و اعلام نموده است که با نیروی فضایی آمریکا قراردادی منعقد کرده است.
این موشک که قبلاً هم پرتاب شده مقرر است پنجمین ماهواره "GPS III" را در سال ۲۰۲۱ به مدار زمین ببرد.
این شرکت مجاز به بازیابی تقویت کننده های خود برای ماموریت های "GPS III" شده است، اما در ابتدا باید از نمونه های جدید برای پرتاب های جدید استفاده نماید.
بطور واضح یک انگیزه عملی برای اجازه دادن به موشک های قابل استفاده مجدد و چند بار مصرف وجود دارد. نیروی فضایی آمریکا انتظار دارد از این طریق ۵۲.۷ میلیون دلار فقط در ماموریت های "GPS III" صرفه جویی کند.
همین طور اصرار بر ساخت موشک های جدید برای پرتاب های اول ممکنست دشوار باشد، برای اینکه اسپیس ایکس تمرکز خودرا روی ساخت و توسعه موشک "استارشیپ"(Starship) گذاشته و ممکنست دیگر بیش از این مشتاق به ساخت موشک های "فالکون ۹" جدید و بیش از اندازه نیاز نباشد.
این قرارداد همین طور نشان دهنده اعتماد بیشتر به شرکت "اسپیس ایکس" است. بااینکه این شرکت تابحال به وضوح نقش مهمی در پرتاب های فضایی متعلق به دولت ایالات متحده نظیر "کرو دراگون" و ارسال فضانوردان آمریکایی بعد از بیش از یک دهه از خاک آمریکا داشته است، اما این قرارداد سطح دیگری از اعتماد به این شرکت را نشان میدهد.
منبع:

1399/07/06
20:48:57
5.0 از 5
1482
تگهای خبر: بازی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد