انجمن گلف NCGU
این خبر به مرور تكمیل شده است،

در مجمع انتخاباتی فدراسیون دانشگاهی چه گذشت؟

در مجمع انتخاباتی فدراسیون دانشگاهی چه گذشت؟

انجمن گلف: مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی كه قرار بود با حضور شش نامزد برگزار شود، با انصراف 2 كاندیدا همراه شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی امروز (شنبه) در محل وزارت علوم تحقیقات و فناوری و با حضور وزیر علوم در حال برگزاری است. قبل از این قرار بود هادی بشیریان، محمد پورکیانی، داود حومنیان شریف آبادی، جواد شهلایی باقری، عبدالمهدی نصیرزاده و جمشید همتی در این مجمع به رقابت بپردازند که محمد حسین علیزاده، سرپرست ملی فدراسیون ورزش های دانشگاهی اعلام نمود که جواد شهلایی باقری انصراف خودرا به منصور غلامی وزیر علوم اعلام نموده است و عبدالمهدی نصیرزاده نیز طی پیامی از شرکت در انتخابات انصراف داده است.

منصور غلامی در ابتدای این مجمع انتخاباتی با اشاره به اینکه در برنامه مدنظر وزارت علوم مقرر است برای ورزش های دانشجویی به روز عمل نماییم، اظهار نمود: شرایط به شکلی پیش رفته که مسئولیتهایمان سنگین تر شده و باید در موقعیتی که کرونا ایجاد کرده است شرایط بهتری را برای ورزش دانشجویی رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: امسال نتوانستیم المپیادهای دانشجویی را برگزار نماییم و این خسارتی است که کرونا به وجود آورده و نباید نسبت به آن مغفول بمانیم.

وزیر علوم با اعلان اینکه یکی از مهم ترین برنامه ها موضوع یونیورسیاد بین المللی است و نباید جایگاه ایران در این رقابت ها متزلزل شود، اظهار داشت: از ریاست جدید فدراسیون دانشگاهی توقع داریم که به این مسائل توجه جدی داشته باشد و شرایط درخشان تری را در آینده تجربه نماییم و دوره جدیدی را با هماهنگی دسته جمعی پیش ببریم.

غلامی افزود: خاصیت جامعه ورزش دانشجویی این است که نخبگان در این قشر حضور دارند و هدف ما گسترش و همگانی کردن ورزش در میان دانشجویان است و به کسب قهرمانی خلاصه نمی گردد.

محمد حسین علیزاده، سرپرست فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز اعلام نمود: شیوع ویروس کرونا موجب شد تا انتخابات در ۲ برهه زمانی با تعویق مواجه شود.

پس از این به نامزدهای ریاست انتخابات فرصت داده شد تا به ترتیب صحبت ها و برنامه های پیشنهادی خودرا پیش از رای گیری مطرح کنند.

در نهایت نیز برگزاری انتخابات بین داود حومنیان شریف آبادی، هادی بشیریان، محمد پورکیانی و جمشید همتی چهار کاندیدای شرکت کننده در مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی شکل گرفت و بشیریان ۲۶ رای، محمد پورکیانی ۱۵ رای، داود حومنیان شریف آبادی ۲ رای و جمشید همتی ۶ رای در این انتخابات کسب کردند تا بشیریان برای چهار سال رئیس فدراسیون شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری قبل از شروع رای گیری، مجمع انتخاباتی را ترک کرد و حق رای خودرا به صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان تفویض کرد، همین طور نماینده خراسان جنوبی نیز به سبب لغو پرواز امکان حضور در این مجمع را پیدا نکرد تا جمعا ۴۹ نفر صلاحیت حق رای داشته باشند.

مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان نیز در مجمع انتخاباتی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی که با انتخاب سومین رئیس این فدراسیون همراه شد، اظهار نمود: هم اکنون فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی هیچ بدهی مالی ندارد و هادی بشیریان بعنوان سومین رئیس، این فدراسیون را بدون بدهی مالی تحویل می گیرد و امیدواریم با کسب منابع مالی مشروع و مدیریت بهتر، وضعیت مطلوب تری را رقم بزنیم.

هادی بشیریان، رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز مهم ترین برنامه های این فدراسیون در چهار سال آینده را تشریح و بیان کرد: همچون مهمترین برنامه های ما این است که رویدادهای خارجی را به استانها واگذار نماییم، اظهار داشت: استانها از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار می باشند و علاوه بر این به ورزش بانوان توجه بیشتری خواهیم داشت تا این قشر نیز به سهم شان در ورزش دانشگاهی برسند و در عین حال به ورزش همگانی توجه خواهیم کرد.

وی افزود: هم اکنون رویدادهای جهانی و آسیایی لغو شده اند اما کارهای مربوط به یونیورسیاد دانشجویان جهان از الان مدنظر قرار خواهد گرفت و وعده خواهیم داد به مسائل قهرمانان دقت کنیم و به یونیورسیاد دانشجویان جهان نیز توجه جدی خواهیم داشت.

منبع:

1399/07/05
14:19:57
5.0 از 5
1616
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد