انجمن گلف NCGU
رضوانی:

كرونا مشكل بزرگی برای ورزش های آبی به وجود آورده است

كرونا مشكل بزرگی برای ورزش های آبی به وجود آورده است

انجمن گلف: رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: با انتشار كرونا یك مشكل بسیار بزرگ برای رشته های آبی نه تنها در ایران بلكه در همه جای دنیا به وجود آمده است.


محسن رضوانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد بازگشایی استخرهای سرپوشیده اظهار نمود: هنوز که استخرهای سرپوشیده مجوز بازگشایی ندارند. نمی توان پیشبینی هم کرد که چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد. در بحث استخرها و کرونا کاری که از دست ما بر می آمد را انجام دادیم. ما یک آئین نامه آماده کرده ایم و در جلسه ای که برگزار گردید به وزارت ورزش و فدراسیون پ‍‍‍ ‍‍زشکی عرضه کردیم تا به تایید ستاد کرونا برسد. هنوز مجوز به ما داده نشده است. حتی ما روز گذشته از ورزشکاران هم تست گرفتیم تا اگر مجوز داده شد بتوانیم سریعتر کار را آغاز نماییم.
ایشان در ادامه در مورد شرایط ملی پوشان این رشته اظهار داشت: ملی پوشان هم اکنون انفرادی در استخر روباز تمرین می کنند اما مشکل دیگری که سر راه داریم این است که هنوز نمی دانیم چه زمانی مسابقه خواهیم داشت. این مورد در شنا قابل حل تر است چون فدراسیون جهانی در حال عرضه برنامه مسابقات در ماه دی و بهمن برای رشته شنا است اما در واترپلو ما هیچ مسابقه هدفی نداریم. با همه این شرایط باز باید در هفته آینده برنامه ریزی نماییم و اگر به امید خدا انتخاب دبیر هم در هفته آینده نهایی شد در مورد آغاز تمرینات واترپلو نتیجه گیری نماییم.
رئیس فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو در پاسخ به این سؤال که دبیر فدراسیون چه زمانی مشخص می شود اظهار داشت: مشخص نمی باشد. باید گزینه های پیشنهادی بررسی شنود و با وزارت ورزش هم هماهنگ شویم. امیدواریم هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد. فعلا کارها پیش می رود و مشکلی نیست. هم اکنون از نظر کاری به سبب تعطیلی استخرها همانند قبل شلوغ نیستیم و امیدواریم زودتر بحث دبیر نهایی شود.
رضوانی در ادامه اظهار داشت: برخی کشورها مثل انگلستان باردیگر به جهت موج دوم کرونا استخرها را تعطیل کرده است. استخرهای روباز را برای تمرین فعال داشتند و مثلا ۸ ورزشکار در استخر تمرین می کردند. هم اکنون یک مبحث بسیار مهمی که وجود دارد و باید همه به آن توجه نمایند بحث تحریم های اقتصادی می باشد. برای بازگشایی یک استخر حداقل باید ماهی ۱۵۰ میلیون هزینه کرد اما آیا با انتشار کرونا کسی از استخر استفاده خواهد کرد؟ این موضوعات همه دست به دست هم داده است تا مشکلات برای ما پررنگ تر باشد.
رئیس فدراسیون شنا شیرجه و واترپلو اظهار نمود: هم اکنون تیم ملی شنا در استخر آزادی تمرین می کند. می خواهیم با گرفتن مجوز تیم ملی واترپلو هم تمریناتش را از هفته دیگر آغاز کند. این یک شروعی خواهد بود تا بتوانیم استخر ۹ دی را هم راه اندازی نماییم تا کم کم کارها روی روال برگردد.
وی اظهار داشت: در رشته های آبی نمی توان اردوها را قطع کرد و باید تمرینات زنجیره وار ادامه داشته باشد. در زمان استراحت آب در اختیار ورزشکاران نیست پس باردیگر بدن به حالت اولیه برمی گردد. ما زمانی می توانیم کار را جلو ببریم که ورزشکاران ۲ ماه تمرین بدون وقفه داشته باشند و بعد ۵ تا ۱۰ روز استراحت کنند. سایر رشته ها در زمان استراحت می توانند تمرین انفرادی داشته باشند اما در رشته های آبی زمانی تمرینات قطع شود به سبب نبودن استخر داستان متفاوت می باشد. خلاصه با انتشار کرونا یک مشکل بسیار بزرگی برای رشته های آبی نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا به وجود آمده است.
رضوانی در انتها اظهار داشت: تنها کشورهایی که عادی جلو رفته اند مجارستان و صربستان هستند. البته شنیدم هفته گذشته آمار کرونا در این کشورها هم بالا رفته که احتمال بسته شدن فعالیت‍ های ورزشی هم وجود دارد اما آنها بدون توجه به کرونا و شیوع آن همچنان تمرین می کنند و لیگشان هم ادامه دارد. نمی دانیم چطور می توان از این مشکل عبور کرد ولی امیدواریم این بیماری زودتر در دنیا از بین برود.




منبع:

1399/07/04
20:41:26
5.0 از 5
1581
تگهای خبر: تمرین , تیم , تیم ملی , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد