انجمن گلف NCGU

توسعه دستگاهی نوین برای گردش علمی در بدن

توسعه دستگاهی نوین برای گردش علمی در بدن

به گزارش انجمن گلف آیا می توانید یك كپسول نرم به اندازه سلول كه می تواند به بدن شما وارد شود تا نمونه هایی برای بافت برداری جمع آوری كند و داروها را آزاد كند تصور كنید؟ امكان دارد چنین چیزی در نظرتان غیر ممكن باشد اما این برای دانشمندان مؤسسه پلی تكنیك فدرال لوزان دور از تصور نبوده است و آنها آنرا توسعه داده اند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از تکنولوژی نتورکس، "سلمان ساکار"(Selman Sakar) استاد موسسه مهندسی مکانیک اظهار داشت: جز اصلی دستگاه ما یک موتور کوچک صوتی است که ما آنرا با بهره گیری از چاپگر سه بعدی نانو تولید کردیم. این قطعات از هیدروژل ساخته شده اند. ما با بهره گیری از شبیه سازی های محاسباتی یک دستگاه ریز پیچیده متشکل از چندین موتور را اختراع کردیم. هیدروژل، ماده ای زیست سازگار است که تقریباً به اندازه بافت انسان سفت است.
ساکار اظهار داشت: دستگاه بعد از ورود به بدن باید ازراه دور فعال شود. استفاده از وسایل اتصال دهنده مانند کابل یا لوله بسیار تهاجمی خواهد بود بدین سبب ما از امواج فراصوت برای تحریک ریز موتورهای خاص و دستکاری مایع اطراف استفاده می نماییم.
پژوهشگران این مطالعه همین طور مجموعه ای متفاوت از موتورها و مکانیزم ها را نیز توسعه داده اند. آنها با ترکیب قطعات مختلف – پمپ ها، محفظه جمع آوری و فیلترها در اندازه های مختلف - دستگاه بافت برداری را طراحی کردند. پژوهشگران همین طور دستگاه های متحرکی ساخته اند که توسط جریان سیال تولید شده توسط میکروموتورهای صوتی عمل می کنند.
این دستگاه ها همین طور می توانند برای اهداف درمانی استفاده شوند. پزشکان می توانند با بهره گیری از امواج فراصوت، از دستگاه برای آزاد کردن دوز خاصی از دارو استفاده کنند. این کار به آنها امکان می دهد تا قسمت خاصی از بدن را درمان کنند و عوارض جانبی را به حداقل برسانند.
منبع:

1399/07/01
19:46:05
5.0 از 5
1630
تگهای خبر: پزشك , دستگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد