انجمن گلف NCGU

دختران پینگ پنگ باز در ایام كرونایی چه می كنند؟

دختران پینگ پنگ باز در ایام كرونایی چه می كنند؟

به گزارش انجمن گلف سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان می گوید با شیوع ویروش كرونا در كشور دختران پینگ پنگ باز تمرینات خویش را متوقف نكرده اند و حتی جدی تر كار خویش را دنبال می كنند.


حمیده ایرانمنش، در مورد برنامه ریزی برای تیم ملی بانوان به ایسنا اظهار داشت: فدراسیون جهانی تنیس روی میز ۲۵ سپتامر(۴مهر) با فدراسیون های کشورها جلسه ای را برگزار و تصمیم گیری می کند که مسابقات جهانی در تاریخ فعلی (۱۰ اسفند) برگزار گردد یا اینکه باردیگر تغییر کند، ازاین رو بر مبنای نتیجه این جلسه برنامه ریزی جامعی را برای بانوان انجام می دهیم. از سوی دیگر مطابق با جلسه فدراسیون های آسیایی، مسابقات انتخابی المپیک اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار می گردد و اگر مسابقات جهانی اسفند باشد آمادگی خوبی برای بانوان به حساب می آید چون احیانا در سال ۲۰۲۰ مسابقه ای نداریم و اگر مشکلی پیش نیاید و شرایط تغییر نکند، اردوهای تیم ملی را از اوایل مهر ماه شروع می نماییم.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان در مورد برگزاری لیگ برتر بانوان و تأثیر آن در آمادگی بازیکنان بیان نمود: از آنجایی که پیش از رقابت های جهانی، مسابقه تدارکاتی نداریم، پیشنهاد داده ام که لیگ با کیفیت بالایی برگزار گردد چون رقابت نزدیکی بین بازیکنان شکل می گیرد و تلاش آنها بیشتر می شود. از طرفی تیم های خوبی تابحال اعلام آمادگی کرده اند و بازیکنان خوب بین آنها تقسیم شده اند، در نتیجه انگیزه بیشتری برای پیگیری تمریناتشان پیدا کرده اند. من هم که از آغاز انتشار کرونا با بازیکنان در تماس بودم و برنامه هایشان را دنبال می کردم حالا این پیگیری جدی تر شده است؛ از بازیکنان هر هفته گزارش کار می خواهم، گاهی فیلم می فرستند، هر روز تمرین می کنند و تمریناتشان تخصصی تر شده است. به صورت کلی برنامه ریزی می نماییم تا عقب نمانند و زمانی هم که در اردو شرکت نمایند، تمریناتشان بهتر می شود تا آمادگی لازم برای مسابقات را کسب کنند.
او با اشاره به اینکه اولویتم تیم ملی است، اضافه کرد: برای رقابت های جهانی دیگر مسابقه انتخابی تیم ملی برگزار نمی نماییم و اعضای فعلی پنج نفر هستند که برنامه هایشان را به صورت جدی پیگیری می کنیم؛ خانم ندا شهسواری در خانه سالن دارد و از آغاز انتشار کرونا شرایط تمرین را داشت از طرفی چون به خاطر این بیماری در خانه مانده، تمریناتش را جدی تر دنبال کرده است. خانم اشتری در ابتدا شرایط نامساعدی داشت اما با هماهنگی هیات استان میز در اختیارش قرار گرفت تا در خانه تمرین کند، یعنی هیات ها هم با بازیکنان همکاری می کنند تا در شرایط خوبی قرار بگیرند. علاوه بر این تمرینات بازیکنان باشگاهی را هم دنبال می کنم و اگر قرار باشد لیگ از اواخر آبان برگزار گردد حتما یک اردوی طولانی برگزار می نماییم تا آنها در حالت مسابقه قرار بگیرند و آماده شوند.
ایرانمنش در پاسخ به این سؤال که به جز لیگ چه برنامه دیگری برای بازیکنان دارید تا آماده حضور در مسابقات جهانی شوند؟ اظهار داشت: با عنایت به این که اختلاف بازیکنان برتر ایران با هم بسیار کم است، پیش از این تصمیم گرفته بودیم که بین ۱۲ بازیکن برتر مسابقه برگزار نماییم و آنها در مدت زمانی طولانی با رعایت پروتکل های بهداشتی با هم مسابقه بدهند. این برنامه به آمادگی آنها کمک می نماید.
سرمربی تیم شهرداری شهر بابک در مورد حواشی پیش آمده به دنبال بازدید رئیس فدراسیون تنیس روی میز از این باشگاه بیان نمود: لیگ سال قبل بدون پلی آف برگزار گردید و قرار بود مثل سایر رشته ها اختتامیه ای گرفته شود، حتی فدراسیون زمان آنرا تعیین کرد اما در آن تاریخ ستاد مقابله با گسترش کرونا اجازه برگزاری چنین جشن هایی را صادر نکرد بنابراین اعلام نمودند که نماینده باشگاه ها با رفتن به فدراسیون حکم و مدال خویش را بگیرند که ما هم این کار را کردیم اما باشگاه شهرداری شهر بابک نوپا است و دو سال در بخش بانوان تیم داری کرده، مسؤلان باشگاه دوست داشتند که مسؤلان فدراسیون از زیرساخت های باشگاه بازدید کنند، ازاین رو طی نامه ای خیلی رسمی از رئیس فدراسیون دعوت کردیم و آقای قارداشی هم قبول و به شهر بابک سفر کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: وقتی آقای قارداشی در شهر بابک بود، با هماهنگی فدراسیون و به صورت نمادین کاپ قهرمانی به شهردار شهر بابک اهدا شد. این مورد رسانه ای شد و برخی گفتند که آقای قارداشی فقط به یک تیم کاپ داده است اما هدف اهدا کاپ نبود، ما مدال و حکم خویش را اول مرداد از فدراسیون گرفتیم و آقای قارداشی هم ۱۵ یا ۱۶ مرداد به شهر بابک سفر کرد. رئیس فدراسیون هیچ تفاوتی بین تیم ها قائل نشده است و این کار کاملا نمادین بود اما حضور او انگیزه زیادی به باشگاه داد و سبب شد تا سال جاری در بدمینتون مردان هم فعالیت کنند.1399/07/01
15:11:57
5.0 از 5
1697
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد