انجمن گلف NCGU
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد

بیمه مسئولیت شغلی دستیاران علوم پزشكی تهران

بیمه مسئولیت شغلی دستیاران علوم پزشكی تهران

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران از بیمه مسئولیت شغلی دستیاران و فلوهای دانشكده پزشكی این دانشگاه امسال اطلاع داد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، دکتر امیرعلی سهراب پور ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: طبق مصوبه هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال تحصیلی جدید هم تمامی دستیاران تخصصی و فوق تخصصی و هم فلوهای دانشکده پزشکی تحت پوشش بیمه مسئولیت شغلی قرار می گیرند.
وی اظهار داشت: این سومین سال تحصیلی است که بیمه مسئولیت شغلی برای عموم این دانشجویان توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام می شود.
دکتر سهراب پور دستیاران را مهمترین رکن درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران دانست و اظهار داشت: دستیاران به رغم تلاش شبانه روزی در بیمارستان ها، از کمترین دریافتی برخوردار می باشند. خوشبختانه سال جاری خبر افزایش پنجاه درصدی حق الزحمه دستیاران از وزارت بهداشت شنیده شد که هرچند ناچیز است، نشانگر توجه وزارت بهداشت به این مورد پس از سال های طولانی است.
به قول وی؛ با کمال خجالت عرض می کنم که دریافتی یک دستیار تخصصی بهترین دانشگاه کشور، از حداقل حقوق مصوب کارگران مصوب وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پایین تر است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: وضعیت حقوق پرداختی در شأن بهترین استعدادهای پزشکی کشور نیست چون که این دانشجویان در مملکت مانده و ادامه تحصیل داده اند و بزودی کادر تخصصی و فوق تخصصی کشور یعنی اعضای هیات علمی، مدیران و سیاستگذاران آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان کشور را تشکیل خواهند داد. امید است که وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی، توجه بیشتری به مشکلات عدیده این افراد داشته باشند. بطور قطع هرچه در حل مشکلات دستیاران بکوشیم و در صورت نیاز سرمایه گذاری نماییم، خیلی زود برداشت خواهیم کرد و فواید آن به نفع سلامت کلّ جامعه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر سهراب پور اظهار داشت: از این فرصت استفاده می کنم و از تمامی دستیاران این دانشگاه که در کارزار بی امان با کرونا ویروس به صورت شبانه روزی حماسه می آفرینند و صدها نفر از آنان به این ویروس موذی مبتلا شده و برخی از آنان به مراقبت های ویژه نیاز پیدا کرده اند، صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی می کنم.
منبع:

1399/06/31
13:42:44
5.0 از 5
1905
تگهای خبر: آموزش , بیمه , پزشك , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد