انجمن گلف NCGU
احسان حدادی:

نمی گردد یك ورزشكار همیشه آماده باشد

نمی گردد یك ورزشكار همیشه آماده باشد

به گزارش انجمن گلف احسان حدادی قول داده تا برای المپیك بیشتر از قبل تلاش كند.


مهری رنجبر؛احسان حدادی فكرش را هم نمی كرد در جهانی دوحه دستش خالی بماند. آن هم به خاطر افت تكنیكی و مصدومیت. هر چند ناراحت شد و ناراضی اما از طرفی آنرا به فال نیك می گیرد. خودش می گوید: « شاید مدال جهانی می گرفتم برای تمرین تا المپیك انگیزه زیادی نداشتم.» *تو بعداز ششمی دایموند لیگ گفته بودی، ركورد پرتابگران خیلی به هم نزدیك است و نتیجه غیر قابل پیشبینی، واقعا همین طور بود؟
من درباره رقبایم می دانستم اما فكر نمی كردم خودم این پرتاب را داشته باشم. فكر می كردم نتیجه خیلی بهتری بگیرم كه نشد. ان هم به خاطر مصدومیت پایم دو هفته پیش از مسابقه بود. در واقع یك هفته بعداز شروع اردوی بلاروس پایم درد گرفت تا حدی كه نمی توانستم پرتاب كنم. خیلی روی آن كار كردم تا به مسابقه برسم و حتی در قطر هم پیش چند پزشك رفتم كه خیلی بهتر شد، بعداز مسابقه مقدماتی فكر می كردم 66: 50 تا 67: 50 سانتیمتر پرتاب كنم كه نشد *شرایط مسابقه خوب بود؟
فینال دو روز بعداز مقدماتی بود. اتفاقی كه تاكنون من تجربه نكرده بودم، همین كار را سخت كرد. اما قهرمانی جهان نشان داد سطح ركورد پرتاب دیسك دنیا 67 متر است و بعضی ها 70-71 متر را در شرایط خاص می اندازند. به نظرم حتی در المپیك هم ركورد پایین می اید و شك نكنید 66 متر مدال می گیرد. البته كه تكرار پرتاب های بالای در مسابقات بزرگ خیلی دشوار می باشد. فقط 7-8 نفر دیسك را 65-6 6 متر پرتاب می كنند. حتی دانیال استال سوئدی كه ركورد 71 متری دارد هم 5 متر زیر ركوردش انداخت و قهرمان شد. *برای خودت چطور بود؟
امسال، سال خیلی خوبی برای من نبود. من مشكل تكنیكی داشتم و همین مسئله سبب شد تا من با راندمان پایین بدنی در مسابقات شركت كنم. شرایطم طوری بود كه حسین توكلی می گفت تو در افت تكنیكی هستی و من با همین شرایط پرتاب كردم و مدال جهانی می خواستم. البته نگرفتن مدال را هم به فال نیك می گیرم چون كه اگر مدال نمی گرفتم انگیزه ام برای تمرین كمتر می شد، اما حالا بیشتر تلاش می كنم. *چه اتفاقی افتاد كه حتی هارتینگ و مالاخوفسكی قهرمانان جهان دوره های قبل، فینالیست نشدند؟
اصلا امكان ندارد یك ورزشكار بدنش مداوم آماده باشد، ناخودآگاه افت می كند. مالاخوفسكی سال گذشته با ركورد 69 متر مدام نفر اول دایموند لیگ بود یا حتی دانیال استال و پرتابگر جامائیكایی. مالا خوفسكی كه خیلی ناراحت بود و می گفت من خیلی اماده بودم و فكر می كردم فینالیست شوم. او از من دو سال بزرگتر است و مدالهای جهانی زیادی دارد اما بعضی وقت ها نمی گردد. من هم برای صعود به فینال از تجربه ام استفاده كردم. در واقع من نسبت به بقیه خیلی پیشرفت كردم، چون كه بهترین نتیجه ام مدال نقره المپیك 2012 لندن بود و بعداز ان هم در جهانی شركت نكردم یا فینالیست نشدم، اما امسال می خواستم مدال بگیرم كه نشد. *فكر می كردی آقای صالحی امیری مسابقه ات را تماشا كند؟
من اصلا نمی دانستم و او را ندیدم. خیلی دوست داشتم بعداز مسابقه او را می دیدم و حتی در فینال هم باشند. به هر حال او سید است و پا قدمش خوب بود و با همان پرتاب اول من فینالیست شدم. امیدوارم در المپیك با قدم او مدال بگیرم. *از حالا نوبت تمرین برای المپیك است، كی كارت را شروع می كنی؟
من به خاطر مصدومیتم باید 10 روز تا یك ماه ریكاوری و درمان كنم و طبق برنامه ای كه دارم كارم را شروع كنم. المپیك جای با تجربه ها است و همه رقبایم جوان هستند. من برای موفقیت در چهارمین المپیك دو سال پیش برنامه ریزی كرده ام و منتظرم تا سرپرست فدراسیون بیاید تا كارها را با او هماهنگ كنم. 254 251

1398/07/15
12:28:49
5.0 از 5
4479
تگهای خبر: المپیك , پزشك , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد