انجمن گلف NCGU
حسن تفتیان:

فدراسیون قصد تخریبم را دارد

فدراسیون قصد تخریبم را دارد

به گزارش انجمن گلف سریعترین مرد ایران با انتقاد از فدراسیون دوومیدانی ادعا نمود كه فدراسیون نه تنها نگاه حمایتی ندارد بلكه قصد تخریب او را دارد.


حسن تفتیان که مدتی در اردوی فرانسه به سر می برد در مورد وضعیت تمریناتش در این کشور به ایسنا اظهار داشت: اردویی یک ماهه در فرانسه داشتم که تمام هزینه های آنرا خودم پرداخت کردم و زیر نظر آقای انتانون تمریناتم را انجام دادم. علاوه بر این دو مسابقه هم دادم.
وی در مورد شرکت در مسابقات بیان نمود: در دو مسابقه شرکت کردم، یکی از آنها تور بین قاره ای بود که ورزشکاران مطرح هر رشته به آن دعوت می شوند و از ایران هم من دعوت شده بودم. در جریان رقابت ها موفق شدم به فینال برسم و با عنایت به وضعیت شیوع ویروس کرونا، دو ماه قرنطینه خانگی، قطع تمام تمرینات و دور بودن از مسابقات نتایج خوبی داشتم. به صورت کلی با عنایت به شرایط موجود و شیوع کرونا، با افت رکورد دوی ۱۰۰ متر در سرتاسر دنیا مواجه بوده ایم و من هم با رکورد اصلی خودم فاصله دارم.
فدراسیون قصد تخریبم را دارد
تفتیان در پاسخ به این سؤال که فدراسیون دوومیدانی شما را حمایت می کند؟ مدعی شد: متاسفانه فدراسیون در این مقطع نه تنها نگاه حمایتی ندارد بلکه از مصاحبه هایی که مشاور فدراسیون انجام داده، گرفته تا موافقت نکردن و انجام ندادن هیچکدام از برنامه های آماده سازی برای المپیک، کاملا غرض ورزانه قصد تخریبم را دارد، حتی بگونه ای برخورد می کنند که انگار ورودی المپیک من را قبول ندارند در حالیکه IOC تمام سهمیه های کسب شده را قبول دارد.
وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه ۷ ماه است که مربی و اردویی ندارم و کوچکترین حمایتی نشده ام، حتی درخواست یک رکورد گیری در تهران را داشتم که فدراسیون آنرا هم انجام نداد و مجبورم کارهایم را از صفر تا ۱۰۰ خودم انجام بدهم.

از نظر مالی مشکل دارم اما فدراسیون حمایتم نمی کند
سریعترین مرد ایران در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه چرا اردوهای شما مورد موافقت فدراسیون قرار نگرفت؟ اظهار داشت: در این زمان هیچ تماسی از سوی فدراسیون در خصوص درخواست برنامه های تمرینی ام نداشتم اما برنامه هایم را اردیبهشت ماه به سرپرست فدراسیون دادم که متاسفانه با هیچ کدام از اردوهای داخلی و خارجی و تمدید قرارداد مربی موافقت نشد. چند ماه گفتند صبر کن چون برنامه ها باید از نظر فنی تایید بشود و در رکوردگیری شرکت کنی اما در آخر گفتند پول نداریم و تمام.
وی در مورد تأمین مالی هزینه های اردوی خود اظهار داشت: تا دلتان بخواهد از این نظر مشکل دارم و فدراسیون هم در سال ۹۹ کمترین حمایتی نکرده است. از طرفی برنامه اردوها و مسابقاتی که باید شرکت می کردم را با کمیته ملی المپیک مطرح کردم اما جوابی نگرفتم.

همیشه با بدترین جواب ها روبرو شده ام

تفتیان در مورد برنامه تمرینی خود اظهار داشت: اردویم در فرانسه تمام شده و برنامه ای ندارم. سال قبل با هزینه شخصی به فرانسه رفتم و سهمیه المپیک کسب کردم که با حمایت آقای صالحی امیری بخشی از هزینه هایم پس از یک سال توسط کمیته ملی المپیک پرداخت گردید. از آنها تشکر دارم اما چرا یک ورزشکار ملی در سطح المپیک باید با هزینه شخصی اردو برگزار کند؟ پس فدراسیون چکاره است؟

وی در ادامه اضافه کرد: همیشه از فدراسیون فقط حمایت ورزشی خواسته ام؛ ابتدایی ترین موارد مثل مربی و اردو که یک ورزشکار برای رفتن به المپیک نیاز دارد را درخواست کرده ام اما همیشه با بدترین جواب ها روبرو شده ام. حالا هم هیچ برنامه ای برای المپیک ندارم، فقط دوست دارم مردم بدانند که خیلی جنگیده ام اما تنهایی و با دست خالی نمی گردد به جنگ با یک ارتش مسلح آن هم در میدان بزرگ المپیک رفت.

کرونا سپر بلای خیلی ها شده

تفتیان در پاسخ به این سؤال که تعویق المپیک به نفع شما است؟ اظهار داشت: متاسفانه با تعویق المپیک بدبخت شده ایم چون انتشار کرونا سپر بلای خیلی ها شده تا وظایف شان را با این بهانه انجام ندهند اما باید ببینیم دنیا چگونه با کرونا زندگی می کند و خویش را با شرایط جدید وقف می دهد، ما هم نباید همه چیز را با این بهانه تعطیل نماییم.

زحمات دوومیدانی کاران نادیده گرفته می شود

سربعترین مرد ایران در مورد مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی اظهار داشت: بهتر است با جایزه یک میلیون تومانی اسمش را جایزه بزرگ نگذارند. متاسفم که زحمات ورزشکاران مظلوم دوومیدانی نادیده گرفته می شود.

تفتیان در مورد انتخابات پیش روی فدراسیون اظهار داشت: متاسفانه با عدم مدیریت صحیح، دوومیدانی ایران در جایگاه واقعی خودش نیست اما امیدوارم با انتخاب مدبرانه اعضای مجمع کسی رئیس فدراسیون شود که درک درستی از عظمت و شان جامعه دوومیدانی داشته باشد، برای جایگاه پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران ارزش قائل شود و برای پیشرفت این ورزش در ایران نه در حرف بلکه در عمل تلاش کند.
1399/06/26
14:25:51
5.0 از 5
1610
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد