انجمن گلف NCGU
تابع:

پارالمپیك توكیو

پارالمپیك توكیو

به گزارش انجمن گلف دبیر اجرایی كمیته ملی پارالمپیك در نشست خبری كه امروز به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به نامه ای كه از كمیته بین المللی پارالمپیك دریافت كردیم بازیهای پارالمپیك توكیو بطور قطع برگزار می گردد و تلاش ما پشتیبانی از تیم های پارالمپیكی برای برگزاری هر چه سریع تر اردوهاست.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، محمد تابع، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در نشست خبری که بامداد امروز (سه شنبه) به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار نمود: نامه از کمیته بین المللی پارالمپیک برای ما ارسال شده که در آن گفته اند پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اساسا برگزار می گردد. وظیفه ما در همین راستا حمایت بیشتر در جهت برگزاری اردوهای در رابطه با پارالمپیک ۲۰۲۰ است و به وجود آوردن شرایط مورد نظر نتیجه بهتری کسب نماییم. در نشست اخیر ستاد بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مصوبات نشست پیگیری مصوبات قبلی ستاد و پیگیری وضعیت مدال آوران صورت گرفت. باید این نکته را بگویم که صرف کسب سهمیه منجر به اعزام نمی گردد و ورزشکاران برای اعزام به توکیو باید در گروه های مدنظر قرار بگیرند.

وی اضافه کرد: با عنایت به این که پارالمپیک برگزار می شود، حمایت های کمیته برای برگزاری اردوها وجود دارد. شرایط ویژه ای برای برگزاری اردوها در نظر گرفته ایم اما شرط اصلی برای برگزاری این اردوها کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا در ورزش است. در واقع پس از دریافت این مجوز، حمایت های کمیته با عنایت به اولویت هایی که ذکر شد، صورت می گیرد. با عنایت به مصوباتی که داشتیم، یک هزینه اردویی در نظر گرفته بودیم که به آنها پرداخت گردد که الان شرایط بهتر شده و پرداخت انجام می شود.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: اگر اردوها در استان های زرد و سفید یا نزدیک به شرایط آب و هوایی توکیو باشد، شرایط بهتر را ایجاد می نماییم. برای مثال در اعزام ها دو صندلی رزرو می نماییم تا مشکلی به وجود نیاید. همینطور هتل هایی که گرفته می شود، اقامت ورزشکاران در اتاق های تک نفره صورت می گیرد. در واقع برای ورزشکاران هتل پنج ستاره و بلیت VIP را مدنظر داریم. البته اولویت صحت و سلامت ورزشکاران است که می خواهند روی سکو بروند. از شش ماهه دوم هم اولویت های نقره و برنز به اردوها اضافه می شوند اما همه چیز منوط به دریافت مجوز است.

تابع تصریح کرد: با عنایت به شرایطی که داریم و به سمت فصل سرما می رویم، اولویت برگزاری اردو در شرایط آب و هوایی نزدیک تر به توکیو است. همه تلاش ها برای برگزاری بهتر اردوها با شرایط امن به منظور پیشگیری از مبتلا شدن به کروناست. باید خودمان را با این وضعیت وفق بدهیم و با رعایت پروتکل ها آماده شویم.

وی درباره جدایی اسبقیان از ریاست فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین اظهار داشت: درباره امور مدیریت فدراسیون ها اطلاعی ندارم و چنین صحبتی را تابحال نشنیده ام.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره شرایط استخدام مدال آوران پارالمپیکی و اینکه آیا مقرر است اقدامی در راه اصلاح این قانون صورت بگیرد یا خیر؟ اضافه کرد: این یک آئین نامه استخدامی بوده و نوشته شده است. ما هم این نگرانی را داریم و باید تلاش نماییم که این آئین نامه را اگر بتوانیم، تغییراتی در آنها ایجاد نماییم و به نفع ورزشکاران شود. ما پیگیر این مورد خواهیم بود.

تابع درمورد کلاس بندی ورزشکاران بسکتبال با ویلچر اظهار داشت: ما هم اطلاعاتی به دستمان رسیده که به علت کلاسبندی و اعتراضات کمیته بین المللی پارالمپیک، این نهاد یکسری ورزشکاران را فاقد کلاس در نظر گرفته و نمی خواهد که آنها فعالیت داشته باشند. اندرو پارسونز رئیس IPC پیشنهاداتی عرضه کرده بود که مقرر است در هفته های آینده با او در اینباره رایزنی نماییم. البته هنوز ارتباط بعدی ما با رئیس IPC گرفته نشده است.

وی درباره جانشین راضیه شیرمحمدی ورزشکار فقید تیراندازی با کمان که سهمیه پارالمپیک گرفته بود، اظهار نمود: در خیلی از رشته ها سهمیه به نام ورزشکار نیست و به اسم کشور است. در واقع این شانس برای نفرات دیگر وجود دارد. البته ملاک اعزام، کسب سهمیه نخواهد بود. به هر حال فدراسیون تیراندازی با کمان و کادر فنی تیم ملی اگر شخص دیگری را پیدا کنند که ملاک های لازم را داشته باشد، در اعزام قرار خواهد گرفت.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به این سؤال بهتر نیست شرایط قرنطینه ورزشکاران فراهم بشود تا اردوها هم زودتر شروع شوند؟ اظهار داشت: قاعده برگزاری اردوها کسب مجوز از ستاد با کروناست، چون سلامت ورزشکاران اولویت ماست. در مورد شرایط قرنطینه هم باید آن رشته شرایط لازم را داشته باشد. به هر حال شرایط اردوها قرنطینه خواهد داشت، چون اولویت سلامت ورزشکاران است.

تابع درباره اعزام تیم ملی تیراندازی به صربستان عنوان کرد: بحث پروتکل ها مطرح است. ما این مورد را پیگیری می نماییم تا اگر همه این شرایط درست باشد، تیم اعزام شود. این شرایط در اعزام قایقرانی و دوومیدانی هم وجود داشت و ما اقدامات لازم را انجام دایم ولی یکسری شرایط وجود دارد که اگر مهیا باشد این اعزام صورت می گیرد.

وی در انتها در مورد شرایط رشته های انتقال یافته به برخی فدراسیون ها اظهار داشت: وقتی تغییری رخ می دهد، یکسری مقاومت ها هست تا سازگاری صورت بگیرد. فدراسیون ها با ورزشکاران معلولی روبرو شده اند. آنها ساختار لازم را ندارند و این زمان بر است. آنها همکاری خوبی را انجام می دهند و تفاهم نامه هایی با آنها بسته شده است. این زمان بر است و باید فرصت را به فدراسیون ها بدهیم تا ان شاءالله به حد قابل قبول برسیم.

منبع:

1399/06/26
11:48:27
5.0 از 5
1847
تگهای خبر: المپیك , بازی , بسكتبال , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد