انجمن گلف NCGU

ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

ورود فناوری فضایی به اهداف جهش تولید

انجمن گلف: رئیس سازمان فضایی ایران در صفحه اینستاگرام خود از وارد شدن حوزه فضایی در تحقق اهداف جهش تولید آگاهی داد.


به گزارش ایسنا مرتضی براری در صفحه اینستاگرام خود آورده است: "در راستای تحقق اهداف جهش تولید، حوزه فضایی نیز بعنوان یکی از محورهای راهبری تدوین شده در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است.
جا دارد از اعضای محترم کمیته صنایع نوین خانه ملت به خاطر توجه ویژه به فناوری‎های نوین و آینده ساز تشکر کنم".
او همینطور توضیح می دهد که بخش فضایی کشور مبتنی بر سند توسعه هوافضا مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و برنامه ششم توسعه در حال فعالیت است و نقشه راه این حوزه نیز بر طبق این اسناد تدوین شده است. حتی در شرایط تحریم های ظالمانه و سختگیرانه با همت و تلاش متخصصان، برنامه های توسعه این حوزه مطابق با جدول زمان بندی پیش بینی شده، پیش می رود و تلاش می نماییم تا این مسیر با شتاب بیشتر طی شود.
هم اکنون شاخص شفافی در دنیا برای مقایسه کارهای کشورها وجود ندارد اما در سازمان فضایی، برنامه ای برای ترازیابی دقیق تر صنعت فضایی را در دستور کار داریم و در چند سال قبل همیشه توسعه متوازن تمام ارکان زنجیره حوزه فضایی در برنامه ها لحاظ شده است.
وی ادامه می دهد: الان جمهوری اسلامی ایران جزو معدود کشورهای صاحب چرخه کامل فناوری فضایی است و این صنعت با دست توانمند جوانان این سرزمین، بومی شده است. حالا بیش از هر چیز نیاز به یک همدلی و همگرایی برای تدوین این مسیر داریم.
منبع:

1399/06/23
21:32:29
5.0 از 5
1742
تگهای خبر: متخصص
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد