انجمن گلف NCGU
دبیر فدراسیون شنا:

حقوقی به ورزشكاران نمی دهیم

حقوقی به ورزشكاران نمی دهیم

فرید فتاحیان اظهار داشت: ورزشكاران حقوقی ندارند و پولی كه به آنها پرداخت می شود تحت عنوان ایاب ذهاب است.


دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در گفت و گو با ایسنا، در مورد پرداخت حقوق به بازیکنان تیم ملی واترپلو اظهار نمود: بازیکنان ما حقوقی ندارند، پولی که به آنها پرداخت می شود تحت عنوان ایاب ذهاب است. به هر حال نه تنها ورزشکاران ما بلکه تمامی کشور با این شرایط دست به گریبان هستند و این مشکلات فقط برای ملی پوشان شنا و واترپلو نیست.
فتاحیان در ادامه درمورد آغاز اردوهای تیم ملی واترپلو اظهار داشت: برای آغاز تمرینات صحبت کرده ایم و جلساتی هم برگزار شده است. راه کارهایی هم در نظر گرفتیم که به فدراسیون پزشکی ورزشی برای مطرح شدن در ستاد مبارزه با کرونا عرضه کردیم. اگر موافقت کنند می توانیم تمرینات را به شکل متمرکز یعنی بازیکنان تهرانی در تهران و شهرستانی ها هم در شهرهای خود آغاز نماییم. البته باز هم به صورت محدود خواهد بود چون در این وضعیت نمی توان بی محابا کار را شروع کرد. باید تمهیدات خاصی را در شرایط و در زمان خاصی داشته باشیم.
وی افزود: امیدوار هستیم تا اواخر شهریور این تشکیل اردوها به سرانجام برسد. برای این منظور تلاش می نماییم ولی نه اینکه این قضیه قطعی باشد. همه این ها مستلزم این است که ستاد مقابله با کرونا راهکارهای پیشنهادی ما که در جلسات مطرح می شود را بپذیرد. می دانید که هنوز هم روی باز شدن استخرها بحث وجود دارد و هنوز استخرهای سرپوشیده باز نشده اند. ما هم زمانی کار را آغاز می نماییم که مجوزهای لازم را بگیریم.
دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پاسخ به این پرسش که آیا با آغاز اردوها حقوق به ورزشکاران پرداخت می شود اظهار داشت: ما همیشه مبلغی را تحت عنوان ایاب ذهاب برای بازیکنان داشته ایم حالا هم که اردوها آغاز شود لحاظ خواهد شد. بعضی از ورزشکاران کم لطفی می کنند. مستندات ما دفاعیات ماست. البته خود من اعتقاد دارم که این مبالغ در شان ورزشکاران ملی هیچ رشته ای نیست نه تنها برای شنا و واترپلو ولی باید شرایط کشور را هم حاظ کرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون در این شرایط استخرها تعطیل می باشد، مردم بی کار شدند و این مشکلات مختص ورزشکاران نیست. حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار مربی و ناجی بیکار شده اند. کارکنان استخرها را که سال ها مشغول بودند را به بیمه بیکاری معرفی کردیم. به کارمندان فدراسیون که سال ها در این مجموعه بودند تنها حقوق پایه علی الحساب پرداخت شده است که دلیل آن هم شرایط خاص کشور است. موضوعی نیست که تنها ما با آن دست به گریبان باشیم.
وی در ادامه در مورد آغاز اردوهای تیم ملی واترپلو اشاره کرد: البته برای آغاز اردوها باید آینده را هم متصور بود. زمانی باید اردوها شروع شود که رویدادی را در پیش داشته باشیم. در غیر اینصورت نخستین افرادی که بعه آغاز اردوها معترض می شوند همین ورزشکاران هستند. می گویند این همه راه برویم و بیاییم و زحمت بکشیم ولی رویدادی نباشد. هم اکنون هم استخر روباز هست اگر بخواهند می توانند تمرین کنند. ما هم تلاش می نماییم اگر ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز داد اردوها را کم کم آغاز نماییم تا ملی پوشان شنا کنند. مربیان هم چند تمرین که برخورد زیادی نداشته باشد به آنها بدهند. اینها کارهایی است که از دست فدراسیون بر می آید.
وی در انتها اشاره کرد: چیزی تحت عنوان حقوق به ورزشکاران پرداخت نمی کردیم. حق ایاب و ذهاب بوده که زمانی که تمرینات آغاز شود پابرجا خواهد بود. این هزینه ایاب ذهاب برای این است که ورزشکار تا زمانی که در اردو است هزینه ناهار و شام یا بازیکنان شهرستانی هزینه خوابگاهشان تا حدودی پوشش داده شود و اگر مکملی یا درمانی برپایه نظر مربی نیاز دارند برطرف شود. اینها کارهایی است که در زمان اردو به بازیکنان عرضه شده است. مبلغ خاصی هم نیست و همانطور که گفتم نظر شخصی بنده این است که ورزشکار تیم ملی باید خیلی بیشتر از این ها دریافت کند اما باید وضعیت خاص کشور را هم در نظر گرفت.1399/06/21
11:15:27
5.0 از 5
1981
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بیمه , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد