انجمن گلف NCGU

رئیس هئیت كوهنوردی اصفهان: كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند

رئیس هئیت كوهنوردی اصفهان: كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند

انجمن گلف: «حادثه سقوط آرمان غیاثی پسر بچه هشت ساله كه 29 شهریور امسال در حین مسابقات سنگ نوردی در فولاد شهر گرفتار لطمه شد»؛ این روزها توجه مسئولان هیئت كوهنوردی اصفهان را به خود جلب كرده است، اما برگزاری این مسابقه كه آیا مجوز داشته یا خیر، صحبت ها و واكنش های مختلفی به دنبال داشته است.


رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان در گفت و گو با ایسنا، درباب بی اطلاعی این هیئت از برگزاری این مسابقه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان، اظهار داشت: هیئت سنگ نوردی استان، مسئول برگزاری مسابقه است و باشگاه فولادشهر باشگاهی بوده كه تنها اجازه تمرین و آموزش داشته و اختیاری برای برگزاری مسابقه نداشته است.

مهدی نصر اظهار نمود: متولیان مسابقه، درون خودشان تبلیغات داشتند و بعد تبلیغات را عمومیت دادند، اما پیش از آن نه به هیئت اطلاع رسانی شده بود و نه خود هیئت متوجه این برگزاری این مسابقه شده بود. هیئت كمیته صعودهای ورزشی دارد و خود برگزار كننده مسابقات است و نمی پذیریم كه كسی بخواهد خلاف خودرا به گردن هیئت بیندازد.

وی درباب اینكه چرا هیئت متوجه تبلیغات چندروزه این مسابقات نشد، اظهار داشت: هیئت یك دستگاه و مرجع رسمی است و متولیان مسابقه می توانستند به شیوه درست و اصولی، با هیئت مكاتبه كنند و مانند باشگاه های دیگر با گرفتن مجوز، برنامه هایشان را اجرا كنند، از طرف دیگر برگزاركنندگان این مسابقه نیز می دانستند كه باید از هیئت استان، مجوز ستاندن كنند، بدین سبب حالا كسی اجازه ندارد اذهان عمومی را مشوش كند.

رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان با تاكید بر اینكه «خطای كسی را قبول نمی نماییم و اساسا با خاطی برخورد خواهیم كرد»، اضافه كرد: باشگاه متخلف، تنها مجوز كوهنوردی و صعود در طبیعت را دارد و پروانه و مجوزی برای برگزاری این مسابقه نداشته و خلاف بخشنامه و بخش نامه ها عمل كرده است.

وی با اشاره به اینكه مرجع رسمی مسابقات در استان، فقط این هیئت است، اضافه كرد: در زمان تصدی ام، سه باشگاه سنگ نوردی در اصفهان بود، اما امروز ۴۷ باشگاه به وجود آمده است و تمام باشگاه ها باید با مهر قانونی، زیر نظر هیئت فعال باشند، این كه هركس شخصا سالن اجاره و مبادرت به برگزاری مسابقه كند، پذیرفته نیست؛ بنده هیچ خصومت شخصی با كسی نداشته و در مسائل سلامت جامعه و ورزش با كسی شوخی ندارم.


رئیس هیئت كوهنوردی استان اصفهان درباب واكنش دیرهنگام خود به حادثه، اظهار داشت: عوامل برگزاری تصور نمی كردند كه این اتفاق، تا این حد عمیق نفوذ كند و یك روز تمام مسئله را پنهان كردند، اما بالاخره دو روز پس از حادثه سقوط آرمان، دبیر هیئت متوجه اتفاق شد و آنرا به من اطلاع داد.
منبع:

1398/07/14
22:46:01
5.0 از 5
4483
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , تمرین , دستگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد