انجمن گلف NCGU

گلایه ملی پوش واترپلو از شرایط كار و حقوق نداریم!

گلایه ملی پوش واترپلو از شرایط كار و حقوق نداریم!

به گزارش انجمن گلف مهدی یزدان خواه اظهار داشت: كار و حقوق نداریم و فشار زیادی روی همه بازیكنان واترپلو است.


ملی پوش واترپلو در گفت و گو با ایسنا، در مورد تمرینات ملی پوشان اظهار نمود: انفرادی تمرین می نماییم، روز گذشته هم جلسه ای با رضایی داشتیم که گویا مقرر است تمرینات تیم ملی در استخر آزادی دنبال شود. هفته ای سه روز در آزادی تمرین نماییم تا اردوها به صورت کامل شکل بگیرد.
یزدان خواه در پاسخ به این سؤال که آیا برای آغاز تمرینات تیم ملی دیر نشده است اظهار داشت: تا سال آینده که مسابقه نداریم. چه بگویم هرچقدر مایه بگذارند آش می خورند. اگر می خواهند باردیگر نتیجه آسیایی (کسب مدال برنز بازی های آسیایی پس از ۴۴ سال) تکرار شود باید به بازیکنان روحیه بدهند و سرمایه گذاری بیشتری کنند. موفقیت همین طوری که حاصل نمی گردد.
وی ادامه داد: هم اکنون همه در خانه خوابیده ایم. نمی گویم تمرین انفرادی نداریم ولی چه فایده انگار خوابیم. روزها را سپری می نماییم، کار و حقوق نداریم، فشار زیادی روی همه بازیکنان است. اکثرا به دنبال شغل آزاد و پیدا کردن شاگرد هستند. با این وضعیت چه می توانیم بکنیم.
ملی پوش واترپلو در ادامه در مورد مجوز شروع تمرین تیم ملی در آزادی اظهار داشت: مجوز که می دهند اردوها هم که آغاز می شود اما خدا می داند هدف از برگزاری اردوها چیست؟ وقتی مسابقه ای تا یک سال و نیم آینده که مسابقات المپیک باشد نداریم برای چه می خواهند اردوهای تیم ملی را شروع کنند؟ می گوییم حقوق، می گویند دنبال حقوق هستید؟ پس دنبال چه باشیم؟ ما که انفرادی تمریناتمان را داریم پس برای چه بکوبیم این همه راه تا آزادی برای تمرین برویم؟
وی در پاسخ به این سؤال که از چه زمانی حقوق ملی پوشان قطع شده اظهار داشت: حقوق که داشتیم ماهی یک میلیون تومان، اما در این ۶ ماهی که تمرینات تعطیل بوده حقوق نگرفته ایم.
ملی پوش واترپلو در ادامه اظهار داشت: بالاخره ما با تیم ملی پس از ۴۴ سال یک مدال گرفتیم که صدای آن همه جا پیچید ولی نان و پست و مقامش برای بقیه بود. هم اکنون ما عضو تیم ملی هستیم و از این بابت هم ناراحت نیستیم. همیشه این چیزها بوده ولی انتظار داریم که حداقل یک هزار تومانی هم برای بازیکن اختصاص دهند. چرا الان باید بازیکنان بدنبال کارگری یا کار در اسنپ باشند.
یزدان خواه در ادامه اظهار داشت: خداراشکر که همه بازیکنان حال حاضر واترپلو خاکی اند و کار برایشان عار نیست. در تیم ملی هم بچه پولدار داریم که از پدرش پول نمی گیرد و هم داریم کسی که مجبور است کارگری کند. خدا را شکر همه هم با هم رفیقیم. در این ۶ ماه تعطیلی شاید خانواده ام را ندیده باشم اما رفقای واترپلویی ام را دیده ام. کار هم عار نیست اما هر فردی تا یک جایی تحمل می کند. شاید ما هم یک روزی بگوییم دیگر این رشته را ادامه نمی دهیم، ببینیم آن موقع می خواهند چه کنند؟ ما حقوق می خواهیم، یک ورزشکار حرفه ای هیچ چیز که نخورد حداقل ماهی ۳ تا ۴ میلیون تومان هزینه دارد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون در سال جدید مبلغی را به بازیکنان واترپلو پرداخت نکرد، اظهار داشت: بخشی پول پرداخت کرد، قبل عید دو ماه از حقوق مان مانده بود که پس از عید پرداختش کردند. البته گفتند که به خاطر کرونا تمرینات تعطیل بود به شما حقوق دادیم اما در اصل ۲ ماه حقومان را پرداخت کردند. پرداختی فدراسیون این گونه بود که باید دوم هر ماه به ما حقوق می داد اما یک ماه دوم، یک ماه دهم، یک ماه بیستم حقوق دادند و این وسط یک تا دو ماه کم شد. همین مبلغ که حدود ۲ میلیون و دویست هزار تومان بود در این سال به ما پرداخت گردید.
عضو تیم باشگاهی پرسپولیس در مورد بدهی این باشگاه اظهار داشت: هنوز که باشگاه هیچ مبلغی پرداخت نکرده است. چه کاری می توانیم نماییم، دست خالی که نمی گردد جلو رفت. باید فدراسیون پشتمان باشد. فعلا که کاری نکرده ایم و منتظریم ببینیم چه می شود.
یزدان خواه در انتها اظهار داشت: در این رشته که فدراسیون به ما پولی نمی دهد، باشگاه هم که پرداختی نداشته اما برایم سوال است که چطور همه ورزش ها، رستوران ها و همه جا بازگشایی شده بجز استخرها؟ می خواهم بدانم مشکل استخر چیست، محیطی که در آن کلر و مواد شوینده دارد و خطرش به مراتب کمتر است تا خوابگاه که همه کنار هم می نشینند و یا فوتبال که تا گل می زنند همدیگر را بغل می کنند.
منبع:

1399/06/19
13:37:55
5.0 از 5
1890
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد