انجمن گلف NCGU
سمیع زاده:

بابت بدهی ۱۲۰ هزار یورویی خطر تعلیق شطرنج وجود ندارد

بابت بدهی ۱۲۰ هزار یورویی خطر تعلیق شطرنج وجود ندارد

انجمن گلف: سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج به برگزاری انتخابات و تقلب صورت گرفته در جام قهرمانی اساتید منتخب شطرنج ایران واكنش نشان داد.


محسن سمیع زاده سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج در گفتگو با ایسنا، در باره زمان برگزاری انتخابات شطرنج اظهار داشت: تمامی برنامه های برگزاری انتخابات شطرنج در دست وزارت ورزش است و منتظر ابلاغ از طرف این نهاد بوده تا بتوانیم امور مخصوص به برگزاری انتخابات را پیش ببریم. تصور می کنم برگزاری مجامع بالای ۱۰ نفر کماکان ممنوع بوده و همین طور نمی توانیم مجامع انتخاباتی را به صورت آنلاین برگزار نماییم. ما هم مثل شما منتظر هستیم که هرچه زود تر انتخابات فدراسیون اجرا شود.
وی در پاسخ به اینکه چرا مجامع سالیانه فدراسیون های دیگر برگزار شده اما انتخابات فدراسیون شطرنج برگزار نمی شود؟ اظهار داشت: در مجمع سالیانه به سبب اینکه اعضای مجمع به صورت آنلاین حضور دارند مشکلی بابت برگزاری نداریم اما نمی توان مجمع انتخاباتی را به صورت آنلاین برگزار نماییم و باید انتخابات حضوری باشد. من هم دغدغه دارم که سریع تر انتخابات اجرا شود تا ثبات مدیریتی بر این فدراسیون حاکم شود.
مدتی پیش بحثی در باره تقلب یکی از شطرنج بازان در مسابقات جام قهرمانی اساتید منتخب شطرنج ایران (بزرگداشت مدافعان سلامت) عنوان شد که طی آن فدراسیون شطرنج فقط قهرمان این مسابقات را مشخص کرد و نفرات بعدی این مسابقات مشخص نشدند؛ سمیع زاده در واکنش به نامه شطرنج بازان درباب تقلب صورت گرفته در مسابقات آنلاین اظهار داشت: بلافاصله پس از اطلاع از این مساله کمیته انضباطی تشکیل شد که در آن سرپرست مسابقات، مسئول کمیته داوران و بازیکن خاطی حضور داشتند. در کمیته انضباطی گزارش هایی دریافت شد. به سبب اینکه این مسابقات به صورت آنلاین برگزار می شد قرار بود به نفرات برتر این مسابقات جوایزی اهدا شود اما با این مساله پیش آمده تصمیم گرفتیم که به بازیکن خاطی هیچ جایزه ای اهدا نشود. همین طور قرار بر این شد که بازیکن خاطی تعهد دهد که این مساله تکرار نشود.
او افزود: این مساله به کمیته انضباطی داخلی ارجاع شد اما چون مسابقات آنلاین بود و جنبه رسمی نداشته و برگزاری این مسابقات کار نوین به شمار می رفت کوشیدیم که پدرانه به این مساله نگاه شود و به جهت اینکه حق دیگر شطرنج بازان ضایع نشود و تمامی بازیکنان به قوانین احترام بگذارند جلسه آنلاین انضباطی انجام شد و موضوع را پیگیری کردیم.
وی در واکنش به حاشیه های به وجود آمده درباب بدهی های فدراسیون شطرنج ایران به فیده (فدراسیون جهانی شطرنج ) اظهار داشت: این مساله قدیمی بوده و مربوط به مدیریت قبلی این فدراسیون است. ۱۲۰ هزار یورو به فدراسیون جهانی بابت مسابقات برگزار شده در کشور بدهکار هستیم که متاسفانه این پول تسویه نشده است. این مساله مربوط به مدیریت گذشته بوده و باید با درایت مسئولین این بدهی را به فدراسیون جهانی پرداخت نماییم. تاکید می کنم که فدراسیون شطرنج ایران بابت این مساله تحت فشار نیست و خطر تعلیق وجود ندارد. دکتر علی نژاد و وزارت امورخارجه در این مساله به ما کمک کردند. همین طور سفیر ایران در روسیه با رئیس فدراسیون جهانی نشست داشته اند. باید بگویم که تعامل ما با فدراسیون جهانی بسیار عالی است و به امید خدا پس از برگزاری انتخابات و با رئیس جدید بهتر هم می شود.
منبع:

1399/06/14
08:46:25
5.0 از 5
1972
تگهای خبر: اساتید , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد