انجمن گلف NCGU

آشفتگی فدراسیون جهانی و بلاتكلیفی وزنه برداران

آشفتگی فدراسیون جهانی و بلاتكلیفی وزنه برداران

فدراسیون وزنه برداری ایران درخواستی برای برگزاری اردو نداشته و به نظر می آید وزنه برداران فعلا باید منتظر سر و سامان گرفتن فدراسیون جهانی باشند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، در شرایطی که مجوز برگزاری اردوی رشته های المپیکی چون کشتی و تکواندو صادر شد، اما وزنه برداری هنوز برنامه ای برای برگزاری اردو ندارد. وزنه برداران هم هم اکنون در شهر های خود کم و بیش مشغول تمرین هستند تا ببینند تکلیف برگزاری اردوها و مسابقات چه می شود.
البته در این بلاتکیفی وزنه برداران، آشفتگی فدراسیون جهانی هم بی تأثیر نیست چون جدا از بحث شیوع کرونا، فدراسیون جهانی درگیر حواشی داخلی شده و ابتدا باید سر و سامان بگیرد و مشخص شود مسئولیت این فدراسیون با چه کسی است.
همزمان با آغاز شیوع کرونا، تاماش آیان رئیس مستعفی فدراسیون جهانی وزنه برداری هم درگیر اتهامات زیادی شد؛ از پنهان کردن تست های دوپینگ و فساد مالی گرفته تا خریدن رای و همین مساله سبب تغییر در مدیریت فدراسیون جهانی شد و الان با رئیس موقت اداره می شود.
مقرر است اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه برداری اصلاح گردد و انتخابات آن برگزار گردد اما هنوز تاریخ دقیق برگزاری انتخابات معلوم نیست.
علاوه بر اینکه ریاست و بقیه مسئولیت های فدراسیون جهانی تعیین تکلیف نشده اند از عرضه تقویم جدید هم خبری نیست.
فدراسیون ایران هم با عنایت به این مساله و البته مشکلات مالی که با آن روبرو شده فعلا برنامه ای برای برگزاری اردو ندارد چون به هر حال حتی اگر چهار وزنه بردار که شانس کسب سهمیه دارند را بخواهد وارد اردو کند باز هم باید هزینه هایی پرداخت کند و این روزها هم خبرهای خوبی از وضعیت مالی فدراسیون به گوش نمی رسد ازاین رو با این شرایط عجله ای هم برای آوردن نفرات به اردو ندارد.
فدراسیون جهانی رشته های دیگر کم و بیش تکلیف مسابقات خویش را برای سال آینده مشخص کرده اند و تاریخ احتمالی را در نظر گرفته اند اما فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام نکرده بالاخره مسابقات وزنه برداری از چه زمانی باردیگر برگزار می گردد و از همه مهمتر تکلیف سهمیه های المپیک چه می شود.
وزنه برداران هر قاره تنها یک مسابقه دیگر داشتند تا سهمیه ها تعیین تکلیف شود اما فعلا فدراسیون جهانی در مورد وضعیت سهمیه ها هم اظهار نظری نکرده است.
تنها کاری که در این میان انجام گرفت، برگزاری دو مسابقه به صورت آنلاین بود؛ به صورتی که هر وزنه بردار در کشور خود وزنه می زد و داوران به صورت آنلاین وزنه زدن ورزشکاران ر ا تماشا می کردند، اما این رقابتها هم خیلی مورداستقبال قرار نگرفت و نفرات شاخص زیادی در آن حضور نداشتند. البته از ایران هم کسی در این رقابتها شرکت نکرد.
حالا هم همه وزنه برداران باید در انتظار تصمیم فدراسیون جهانی باشند که می خواهد چگونه سهمیه ها را تعیین تکلیف کند. البته در این مورد فدراسیون جهانی با IOC مکاتبه ای داشته اما نتیجه آن به صورت رسمی اعلام نشده است. هم اکنون تنها چیزی که مشخص است وزنه برداران در سال ۲۰۲۰ مسابقه ای نخواهند داشت و باید خویش را برای مسابقات ۲۰۲۱ آماده کنند.
منبع:

1399/06/10
11:03:53
5.0 از 5
1805
تگهای خبر: المپیك , تمرین , داور , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد