انجمن گلف NCGU
در نشست خبری هفته دولت مطرح شد؛

احمدی: در سال های اخیر اقدامات فرهنگی قابل توجهی انجام شده است

احمدی: در سال های اخیر اقدامات فرهنگی قابل توجهی انجام شده است

به گزارش انجمن گلف نشست خبری عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان برگزار گردید.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی در نشست خبری هفته دولت در جهت تشریح اقدامات حوزه معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی که امروز(سه شنبه) در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، آخرین فعالیتهای صورت گرفته در این راستا را شرح داد.
در این نشست احمدی اظهار نمود: در حوزه فرهنگی اقدامات قابل توجهی در خلال این سالها انجام شده و دو بعد عمده دارد؛ یکی فرهنگ سازی در ورزش است تا مردم را با ورزش همراه و مشارکت حداکثری را ایجاد نماییم. کار دشوار می باشد و اگر کم تحرکی عادت شود رفع آن زمان بر است و دشواری خاص خودش را دارد.

وی اظهار داشت: یکی از کارهایی که در ۶ سال قبل به آن توجه کردیم مشارکت مردم در ورزش و فرهنگ سازی ورزش است تا بتوانیم مردم را تشویق نماییم و در ورزش همراه شوند و این مورد تنها کار وزارت ورزش نیست و رسانه و صدا و سیما و دانشگاه ها و نهادهای همکار نقش قابل توجهی دارند.
وی اضافه کرد: تلاش کردیم با هماهنگی و هم افزایی در این راستا مردم را در ورزش همراه نماییم و توفیقاتی هم بدست آمده اما با شرایط مطلوب فاصله داریم. هدف گذاری ما برای مشارکت مردم در بین مدت ۵۰ درصد و دراز مدت ۷۰ درصد است و الان در این هدف گذاری به ۳۵ درصد رسیده ایم. امیدوارم این همکاری با رسانه ها جدی تر شود. عمده توجه رسانه ها معطوف به ورزش قهرمانی است و این امر سبب شده از سلامت مردم غفلت نماییم و هیچ گاه مطالبه جدی را در ورزش همگانی نداشته باشبم.
احمدی تصریح کرد: تا حالا از یک رئیس فدراسیون سوال نشده که برنامه ورزش همگانی شما چیست و امیدوارم این مورد جدی تر دنبال شود.
معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی عنوان کرد: بخش دیگری که باید به آن در حوزه فرهنگی دقت کنیم موضوعات اجتماعی در حوزه ورزش همگانی است و تلاش کردیم جامعه ورزش را با موضوعات فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی همراه نماییم و به مشارکت خوب جامعه ورزش دست پیدا نماییم.
وی افزود: همراهی خوبی را در باشگاه ها و هم کمک مردم در بحران های سیل و در مبحث کرونا پویش کمک مومنانه را شاهد بودیم و در ماه رمضان ۹۹ پویش ملی گسترده داشتیم و بیشتر از ۴۰۰ هزار بسته حمایتی و معیشتی توزیع شد و این پویش هنوز ادامه دارد.
وی افزود: مشارکت ورزشی ها در سیل ۵ استان و زلزله کرمانشاه کاملا ملموس بود. حضور و مشارکت جامعه ورزش در مناسبت ملی و انقلابی و مذهبی است که در این چند سال شاهد آن بودیم و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر مبنای برنامه ریزی انجام شده، مشارکت ادامه خواهد داشت.
احمدی اظهار داشت: تاسیس موزه ملی ورزش که آرزوی ۴۰ ساله بود و با هماهنگی و همراهی خوب بین کمیته المپیک و پارالمپیک و فدراسیون ها صورت گرفت که سالهاست این امر به تاخیر افتاده بود.

معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در مورد انتخابات فدراسیون ورزش روستایی اظهار داشت: افرادی که ثبت نام کردند شرایط آنها در کمیته تطبیق مورد بررسی قرار گرفته و نتایج اعلام شده است و کسانی که جای اعتراض دارند می توانند اعتراض خویش را زیر نظر کمیته انجام دهند. در مورد حضور جعفری در انتخابات ورزش روستایی هم باید بگویم برپایه استعلامی که از معاونت توسعه و مدیریت انجام شده غلامرضا جعفری طبق مصوبه سازمان اداری و استخدامی نمی تواند به نهادهای عمومی غیردولتی و فدراسیون ها مامور شود. بعنوان کسی که دو سال از آخر خدمتش باقی مانده است برپایه استعلام و پاسخی که در مرحله اول دریافت کردیم حضور وی در انتخابات منع قانونی دارد.

احمدی درباره اساسنامه فدراسیون ها و اینکه آیا انتخابات فدراسیون ورزش روستایی برپایه ایین نامه جدید برگزار می گردد یا خیر اظهار داشت: در این حوزه دستورالعملی تنظیم شده اما هموز به مرحله اجرا نرسیده است ازاین رو انتخابات فدراسیون ها به روتل قبلی در حال انجام می باشد.

وی افزود: کرونا یک چالش در ورزش همگانی بود و ورزش را زمین گیر کرد اما در ورزش همگانی الگوهای جدیدی را مدنظر قرار دادیم که آثار مثبت آنرا شاهد بودیم و تا زمانی که کرونا باشد برنامه ریزی ورزش همگانی از راه فضای مجازی ادامه خواهد داشت.

احمدی عنوان کرد: بخش ورزش روستایی ظرفیت فرهنگی خوبی دارد که ما تلاش می نماییم در جشنواره ورزش روستایی این مشارکت را افزایش دهیم به صورتی که سال پیش بیشتر از ۴۰۰ جشنواره در ورزش اقوام و روستایی برگزار گردید. همینطور بر پایه کانون ورزش در روستاها برای پر کردن اوقات فراغت و کم تحرکی بین روستاها اقدلم زیگری است تا بتوانیم رقابت های بین جامعه روستایی را در شرایط مناسب برگزارکنیم.

وی تصریح کرد: در این دوره آن چیزی که بیشتر مورد توجه بود راه اندازی زمین های چمن مصنوعی در مناطق روستایی بود که تا آخر سال تلاش داریم ۱۸۵۰ زمین چمن مصنوعی را آماده نماییم و تا نیمه ۱۴۰۰ به ۲۲۸۷ زمین چمن مصنوعی اقزایش یابد.

احمدی در انتها درباره برگزاری دومین دوره جام خوشه چین اظهار داشت: اگر از شرایط کرونا عبور نماییم تلاش داریم این جام را بهتر از سال قبل برگزار نماییم. در این جام استعدادها شماسایی و برای تقویت و تربیت آنها گام های موثری برمی داریم.
1399/06/04
18:51:41
5.0 از 5
1847
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , تیم , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد