انجمن گلف NCGU

آخر چهار روز رقابت فشرده كنكوری ها

آخر چهار روز رقابت فشرده كنكوری ها

كنكور سال ۹۹ در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، انسانی، فنی و ریاضی، هنر و زبان های خارجی پس از چهار روز رقابت فشرده داوطلبان، ظهر امروز به پایان رسید.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا؛ نخستین روز فرآیند برگزاری آزمون سراسری سال ۹۹ از ساعت ۸ بامداد روز چهارشنبه در گروه آزمایشی هنر و در بیشتر از ۷۷۷ حوزه امتحاتی تحت تدابیر ویژه بهداشتی شروع شد و این فرآیند با رقابت سایر گروه های آزمایشی در ایام پنج شنبه ۳۰، جمعه ۳۱ مرداد و امروز شنبه یکم شهریور ماه ادامه یافت تا اینکه ظهر امروز به پایان رسید.
بر مبنای اعلام سازمان سنجش آموزش کشور؛ تعداد یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ کارت ورود به جلسه در پنج گروه آزمایشی کنکور ۹۹ صادر شد و تعداد ۱۵۵ هزار و ۲۵۰ کارت در گروه آزمایشی ریاضی و فنی، تعداد ۳۵۵ هزار و ۵۸۰ کارت در گروه علوم انسانی، ۱۱۳ هزار و ۷۳۲ کارت در گروه هنر، تعداد ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ کارت در گروه علوم تجربی و در نهایت ۱۷۴ هزار و ۴۱۲ کارت هم در گروه زبان های خارجی کنکور سال جاری صادر گردیده است.
در نهایت بر مبنای آمار نهایی اعلام شده در مجموع تعداد یک میلیون و ۲۴۷ هزار و ۴۴۹ داطلب کارت ورود به جلسه خویش را دریافت نمودند که از این تعداد ۶۶ هزار و ۹۸۴ داوطلب در گروه علوم تجربی، تعداد ۱۲ هزار و ۷۱۰ داوطلب در گروه زبان، تعداد ۱۲ هزار و ۵۸ نفر در گروه هنر، ۳۵ هزار و ۹۵۸ نفر در گروه علوم انسانی و ۱۸ هزار و ۷۴ نفر هم در گروه ریاضی و فنی غایب بودند در مجموع ۱۴۵ هزار و ۷۸۴ داوطلب کارت ورود به جلسه خویش را دریافت نکردند.
برپایه اعلام سازمان سنجش آموزش کشور مسن ترین داوطلب کنکور ۹۹ متولد ۱۹ تیر ۱۳۱۶ ساکن استان اصفهان بوده و جوان ترین داوطلب هم متولد ۲ شهریور ۱۳۸۴ ساکن شهر قدس استان تهران است که هر دو در گروه آزمایشی علوم تجربی شرکت کرده اند.
نتیجه اولیه آزمون سراسری هفته اول مهر ماه اعلام می شود و داوطلبان در این هفته می تواند به شکل مجازی نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند و هفته اول ابان ماه هم اسامی نهایی پذیرفته شدگان اعلام خواهد شد. کارنامه نهایی انتخاب رشته هم هفته دوم آبان از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.
کلید اولیه سئوالات آزمون سراسری (داخل کشور) از ساعت ۲۱ دوشنبه سوم شهریور و کلید سئوالات آزمون داوطلبان خارج از کشور هم پس از ظهر روز چهارشنبه ۵ شهریور بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.
کل ظرفیت پذیرش داوطلبان شامل دانشگاه های دولتی، آزاد و سایر زیرنظام های آموزش عالی یک میلیون و ۹۲ هزار نفر است که ۹۱۲ هزار نفر آن برای پذیرش از راه سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده و داوطلبان آن نیاز به شرکت در کنکور ندارند. بدین سان که ۲۰ درصد این ظرفیت ها برای دوره های روزانه دانشجو پذیرش می کنند و مابقی آن هم در نوبت دوم بدون آزمون دانشجو پذیرش خواهند کرد.
در نهایت حدودا ۱۵۴ هزار نفر ظرفیت برای رشته های با آزمون در دانشگاه ها اختصاص یافته و کنکور چهار روزه سال جاری برای کسب رتبه این تعداد از داوطلبان رشته های با آزمون برگزار می گردد.
دفترچه سئوالات تمامی گروه های آزمایشی پس از آخر آزمون در همان روز بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

منبع:

1399/06/01
23:01:36
5.0 از 5
1546
تگهای خبر: آموزش , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد