انجمن گلف NCGU

فاجعه در دماوند

فاجعه در دماوند

روز گذشته (پنج شنبه) در صورتیكه اعلام شده بود صعود به دماوند بخاطر وضعیت قرمز كرونا ممنوع می باشد، اما تعداد بسیار زیادی كوهنورد بدون توجه به پروتكل های بهداشتی مبادرت به صعود كردند و هیچ نهادی هم اقدام جدی برای جلوگیری این وضعیت نمی نماید.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، باتوجه به شیوع موج جدید کرونا خیلی از کارهای ورزشی کنسل شد. حتی باشگاه های ورزشی که مدتی فعالیت خودرا آغاز نموده بودند به سبب شیوع مجدد بیماری در شهرهای قرمز تعطیل شدند. اما بنظر می رسد که کوهنوردان کرونا را جدی نگرفته اند!
هفته گذشته حدود سه هزار نفر به دماوند و در شرایط قرمز صعود کرده بودند. این صعود در حالی صورت گرفت که فدراسیون کوهنورد اعلام نموده بود که پناهگاه های خودرا تعطیل کرده است.
اما فاجعه دیگر، روز گذشته (پنج شنبه) در دماوند رخ داد. این کوه زیبا باتوجه به این که باز هم فدراسیون کوهنوردی اعلام نموده بود که پناهگاه هایش هیچ گونه خدماتی را ارائه نمی دهد مملو از جمعیت بود!
عکس ها و فیلم های انتشار یافته نشان میدهد که هیچ نظارتی بر صعودها وجود ندارد. درحالی که کادر درمان در شرایط بسیار سختی به سر می برد بنظر می رسد این گونه صعودها موجب شیوع بیشتر کرونا خواهد شد.
فدراسیون کوهنوردی بعنوان متولی صعود های ورزشی باید جلوی این تجمعات را بگیرد. البته فدراسیون روز چهارشنبه طی اعلامیه ای اعلام نمود که هیچگونه خدماتی به کوهنوردان در پناهگاه ها داده نمی گردد اما نکته ای که بسیار به چشم آمد عدم مسئولیت تجمعات توسط این فدراسیون بود و حتی فدراسیون کوهنوردی توپ را به زمین شهرداری رینه انداخت و آنها را مسئول این اتفاقات دانست.
در اطلاعیه فدراسیون کوهنوردی آمده بود: " نظر به اعلام ممنوعیت تردد در صعود به قله دماوند توسط بخشداری لاریجان و به رغم نادیده گرفتن درخواست مذکور توسط شهرداری و شورای شهر رینه، پناهگاه های فدراسیون از ارائه خدمات به کوه نوردان گرامی معذور است."
حتی فدراسیون کوهنوردی اعلام نمود که مسئولیت هرگونه رخداد ناشی از نادیده گرفتن بیماری کرونا بر عهده نهادهای متخلف است.
با این وضعیت و عدم قاطعیت فدراسیون در بیانیه هایش انتظار چنین جمعیتی را می توانستیم داشته باشیم. حتی در این اطلاعیه مسئولیت شیوع ویروس کرونا بر عهده نهاد های مختلف گذاشته شده است! باید دید که فدراسیون کوهنوردی، منظورش از نهادهای مختلف دقیقا چه نهادهایی است و مسئولیت این اتفاقات با کیست؟
اولین و جدی ترین اقدام برای جلوگیری از صعود به دماوند می تواند مسدود کردن جاده های منتهی به دامنه کوه می تواند باشد اما آیا فدراسیون و سایر نهادها درخواستی از نیروی انتظامی منطقه برای انجام چنین کاری داشته اند یا تنها در حد یک بیانیه مسئولیت را از شانه خود برداشته اند؟
امید است همین نهاد های مختلف که واقعا معین نیست "که" و یا" چه "هستند به این مساله ورود کرده و با کمک فدراسیون کوهنوردی از تجمع زیاد افراد جلوگیری نمایند.
همچنین بنظر می رسد که باید خود کوهنوردان بیشتر رعایت نمایند تا از گسترش ویروس کرونا جلوگیری نمایند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/05/31
20:33:17
5.0 از 5
1765
تگهای خبر: باشگاه , تیم , خدمات , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد