انجمن گلف NCGU

لباسی كه از عوارض سفرهای فضایی محافظت می كند

لباسی كه از عوارض سفرهای فضایی محافظت می كند

انجمن گلف: یك محقق شلواری مخصوص فضانوردان طراحی نموده كه جریان خون را به قسمت پایین بدن منتقل می كند و بدین سان عوارض سفرهای فضایی برای فضانوردان را كمتر می كند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از دیلی میل، باتوجه به پرواز موفقیت آمیز دو فضانورد ناسا همراه کپسول کرو دارگون به ایستگاه فضایی بین المللی بنظر می رسد سفرهای توریستی فضایی در آینده ای نزدیک واقعی می شوند. اما صرف مدت زمانی طولانی خارج از گرانش زمین عواقب زیادی برای سلامت انسان دارد همچون کاهش کلسیم استخوان ها، آتروفی ماهیچه ای و کاهش اکسیژن رسانی به مغز. همین طور فضانوردانی که در میکرو گرانش فعالیت می نمایند در معرض مبتلاشدن به سندروم SANS قرار دارند. این سندروم با تاری دید، سردرد و نقطه بینی هم راه است.
درهمین راستا یک مهندس جوان لباس حرکتی گرانشی توسعه داده که فضانوردان آینده را در مقابل عوارض حضور در خارج از زمین محافظت می کند. این لباس با بهره گیری از یک سیستم وکیوم قابل حمل، جریان خون را به قسمت تحتانی بدن انسان منتقل و نیروهای واکنش سطحی تولید می کند تا تراکم استخوان و ماهیچه حفظ شود. در حقیقت یکی از فارغ التحصیلان مهندسی زیستی در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو شلوارهای مخصوصی طی گذراندن دوره کارآموزی طراحی نموده است. او برای این طرح ۲ گرنت از ناسا دریافت کرد. او در این زمینه می گوید: ما یک لباس مخصوص حرکتی گرانشی به شکل شلوار طراحی کردیم. این لباس مجهز به سیستم وکیوم، کنترل فشار و گرما، ایمنی و خاموش و روشن است. فضانوردان با پوشیدن این شلوارها می توانند به آسانی حرکت کنند.


منبع:

1399/05/25
14:06:24
5.0 از 5
2036
تگهای خبر: سفر , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد