انجمن گلف NCGU

ابداع یك پلت فرم برای آزمایش خودكار ابزار پزشكی مبتنی بر هوش مصنوعی

ابداع یك پلت فرم برای آزمایش خودكار ابزار پزشكی مبتنی بر هوش مصنوعی

انجمن گلف: پژوهشگران روس، پلتفرمی ابداع نموده اند كه می تواند به آزمایش خودكار ابزار پزشكی مبتنی بر هوش مصنوعی بپردازد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس کودکس، پژوهشگران روس، پلتفرمی برای آزمایش خودکار فناوری هایی ابداع نموده اند که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند و برای انجام دادن وظایفی مانند ارزیابی تصاویر پزشکی طراحی می شوند.
نخستین نمونه از این پلتفرم، در سایت "گیت هاب"(GitHub) قرار خواهد گرفت تا متخصصان سراسر جهان بتوانند در ارتقای آن شرکت داشته باشند و اصلاحاتی را بر طبق هدف خدمات به آن اضافه کنند.
پیش از به کارگیری خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در بررسی های بالینی، لازم است تا آمادگی فنی آن آزمایش شود و اعتبار تحلیلی آن مورد ارزیابی قرار بگیرد. فناوری های جدیدی که این پروسه را پشت سر می گذارند، اجازه ورود به سیستم های پزشکی را پیدا می کنند.
ورود به سیستم های پزشکی، پروسه پیچیده و پرهزینه ای است که مانعی برای گروه های پژوهشی بشمار می رود که نمی توانند دقت و سرعت الگوریتم پردازش داده ها را تضمین کنند.
پژوهشگران روس برای برطرف نمودن این گونه مشکلات، خودکارسازی پروسه تایید و جذب اعتماد کاربران، پلتفرمی ابداع نموده اند که به ابداع کنندگان خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی امکان می دهد تا ارزیابی الگوریتم های خودرا به صورت مستقل انجام دهند.
این الگوریتم که می تواند فرصت ارزیابی حجم نامحدودی از داده ها را فراهم آورد، قوانین خاصی جهت استفاده دارد و می تواند چندین سرویس را بطور همزمان آزمایش کند. ابداع کنندگان بعد از همه ارزیابی ها، یک گزارش خودکار در مورد نتایج آزمایش دریافت می کنند.
با خودکارسازی کل این پروسه و ارائه پلت فرم آزمایش خودکار، نقش انسان به حداقل می رسد و مدیریت داده ها را نا ممکن می کند. انسان طی این فرایند، تنها می تواند معیارهای مورد استفاده و نحوه محاسبه نتیجه نهایی را ببیند.
سازندگان این پلتفرم، ابداع کنندگان الگوریتم های هوش مصنوعی سراسر جهان را دعوت کرده اند تا در به روزرسانی و بهبود این پلت فرم همکاری کنند. بدین ترتیب، ابزاری منحصر به فرد و جهانی جهت بررسی خودکار الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه خواهد شد که نهایتا کاربرد بالینی خواهد داشت.1399/05/18
16:01:52
5.0 از 5
1999
تگهای خبر: پزشك , خدمات , متخصص
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد