انجمن گلف NCGU

واكنش علی نژاد به دوپینگ های حاشیه ساز ووشو

واكنش علی نژاد به دوپینگ های حاشیه ساز ووشو

به گزارش انجمن گلف معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد مسائل پیش آمده مربوط به اعلام دیرهنگام دوپینگ دو ووشوكار توضیح داد و اعلام نمود كه هیچ مسئولیتی متوجه نادوی ایران و فدراسیون ملی ووشو نیست.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد با اشاره به اینکه لیگ های فوتبال در هفته های پایانی قرار دارد و اتفاق بدی بعد از برگزاری آنها، علیرغم مسائلی که عنوان شد رخ نداد، اظهار نمود: در مورد حضور تماشاگران ملاحظاتی وجود دارد و اساسا تجمعات خطرناک هستند و شاید در مورد ورود ورزشکاران به ورزشگاه چندان مشکلی وجود نداشته باشد اما در مورد خروج آنها با عنایت به امکانات ما مواردی وجود دارد و باید تا پاییز منتظر بمانیم و ببینیم شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت، هرچند که در اروپا شرایط متفاوت می باشد.
آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس
وی که در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم حاضر شده بود در ارتباط با آخرین وضعیت واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، اظهار نمود: می خواهیم اشتباه ۴۰ ساله دولت در باشگاه داری را برطرف نماییم و به سبب موانع و مشکلات موجود در خصوصی سازی دو باشگاه روند طولانی شده است. در عین حال دو ورزشگاه مرغوبکار و کمپ حجازی برای استقلال و دو ورزشگاه شهید گمنام و درفشی فر به نام پرسپولیس در خواهد آمد و در مرحله صدور سند قرار دارد و تصور می نماییم حداکثر اوایل مهرماه ورود به بورس را در مورد این دو باشگاه داشته باشیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه اداره ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس دشوار می باشد، عنوان کرد: بخش عمده بدهی استقلال و پرسپولیس پرداخت شده است و در هفته گذشته پرسپولیس ۸۵۰ هزار یورو از بدهی های قبلی خویش را پرداخت کرد که مربوط به سه دستیار برانکو به صورت کامل و بخشی از طلب برانکو بود و علیرغم مسائل مطرح شده فیفا در این مورد قبول کرده که مطالبات دستیاران برانکو را پرداخت کند.
موضوع برانکو و استراماچونی
علی نژاد همینطور در پاسخ به اینکه آیا نگاه وزارت ورزش و جوانان در مورد استقلال و پرسپولیس متفاوت می باشد، اظهار نمود: در مورد برانکو و دستیارانش ۱.۵ میلیون یورو طلب داشتند ولی کارشان را ادامه دادند، اما کل طلب استراماچونی ۲۰۰ هزار یورو بود و وزیر ورزش و جوانان و رئیس کل بانک مرکزی برای پرداخت مطالبه وی اقدام نمودند و حتی وقت بیشتری در این رابطه صرف شد.
وی در مورد برخورد با مدیران متخلف در ورزش و فوتبال نیز، خاطرنشان کرد: عزمی جدی در وزارت ورزش برای مبارزه با فساد وجود دارد، وزیر ورزش و جوانان در مورد این مساله با وزارت اطلاعات نامه نگاری و از آنها درخواست کمک کرد و هفته گذشته یکی از معاونان باشگاه ها دستگیر شد و این آغاز برخورد با مدیران و مسئولانی است که تخلف دارند و این روند ادامه دارد و با مربیان، داوران، خبرنگاران و مدیران متخلف هم برخورد می شود. در عین حال باید بگویم که هجمه های زیادی ضد ما طی هفته های اخیر بوجود آمده علت آن همین مبارزه با فساد است.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: این ماجرا تازه شروع شده است، در گذشته هم بازرسی کل کشور ورود کرده بود. کسانی که به هر شکلی تخلف کرده اند متناسب با آن تخلف با آنها برخورد می شود، البته تخلف با جرم متفاوت است و مدیران دو باشگاه معذوراتی داشتند، اما جرمی عملا اتفاق نیفتاده است.
علی نژاد در مورد اسکوچیچ و اینکه استقلالی ها پیش از حضور فرهاد مجیدی به سراغ او رفته بودند، اظهار داشت: در آن مقطع نفت آبادان خواستار اسکوچیچ بود اما تیم ملی زمانی به سراغ وی رفت که اسکوچیچ قراردادش را با باشگاه نفت آبادان فسخ کرده بود.
حواشی دوپینگ در ووشو
وی در ارتباط با مسائل پیش آمده در حوزه ووشو و دیر اعلام شدن دوپینگ ۲ ورزشکار در این رشته، خاطرنشان کرد: بعضی از رسانه ها تلاش کردند قهرمانی جهان را در سال ۲۰۱۷ با این مساله مرتبط کنند، در حالیکه مسائل پیش آمده مربوط به سال ۲۰۱۸ بود، علاوه بر این قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ هم تکرار شد و باز هم به این مورد ارتباطی نداشت.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان افزود: در ۱۳ سالی که بنده مسئولیت داشتم ۳۱۸ تست دوپینگ گرفته شد که صرفاً ۱۳ مورد آنها مثبت بود که نشان دهنده مبارزه با دوپینگ است و هیچ قهرمان بزرگی در میان آنها نبود و طی این مدت هم ۱۲۰ تست دوپینگ از ورزشکاران ایرانی در رشته ووشو گرفته شد و این ۲ ورزشکار(قلی پور و تقوی)، نخستین ورزشکارانی هستند که در رده سنی بزرگسالان در بیرون از ایران تستشان مثبت شد.
علی نژاد با اشاره به اینکه بحث دوپینگ بر مبنای نظام نامه وادا انجام می شود، اظهار داشت: در نظام نامه دوپینگ فصل چهاردهم بند سوم صراحتا گفته شده هرکسی مسئول گرفتن تست بوده، مسئول مدیریت نتایج آن هم است و بعد از قطعی شدن رای، ظرف ۲۰ روز باید متولی دریافت تست رای را در سایت اعلام نماید و هیچ مسئولیت دیگری متوجه سایر بخش ها نیست.
وی ادامه داد: مراحل صدور رای در این رابطه هشت ماه طول کشید و درحالی که آبان ۹۷ این اتفاق افتاده اما در تیرماه ۹۸ رای صادر گردیده است و بعد از قطعی شدن رای فدراسیون جهانی ووشو هم در همان مقطع، در سایت خود مبحث را اعلام نموده است و هیچ مسئولیتی متوجه هیچ بخش دیگری در این حوزه نیست.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه فدراسیون ملی ووشو و نادوی ایران هیچ مسئولیتی در قبال انتشار اسامی نداشته اند، اشاره کرد: از تیرماه سال ۹۸ سایت جهانی ووشو مبحث را اعلام نموده است اما افرادی که در حوزه رزمی کار می کنند از این مساله خبردار نشده اند.
علی نژاد در مورد اینکه چرا از عضویت یکی از ورزشکاران مربوطه در کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک ممانعت به عمل نیامده بود، اظهار داشت: در مورد هر دو ورزشکار همان زمان ابلاغ رای صورت گرفت و ممنوعیت به آنها ابلاغ گردید و اقدام دیگری که بخواهند ورزش کنند انجام نداده اند و باز هم تکرار می کنم فدراسیون ملی ووشو مسئولیتی در این رابطه که دیگر بخش ها مساله را اعلام کنند، نداشته است.
وی تصریح کرد: دوپینگ چارچوب خاص خویش را دارد و نمی توان در مورد آن سلیقه ای عمل کرد و فدراسیون های ملی بر مبنای نظام نامه هیچ مسئولیتی در این حوزه ندارند و بنده در فدراسیون ووشو هیچ نسبت فامیلی با کسی ندارم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برای ورزشکاران دوپینگی در حوزه ووشو چهار سال محرومیت در نظر گرفته شده است، اعلام نمود: این اتفاقات روی قهرمانی های ما تاثیری نخواهد داشت.
پاسخ به ضعف های مالی ورزشکاران در رشته های غیرفوتبالی
علی نژاد همینطور در مورد مسائل و ضعف های مالی ورزشکاران در رشته های غیرفوتبالی، اظهار نمود: وزارت ورزش و جوانان یکسری قوانین حمایتی دارد و در سال ۹۸، ۸۲ میلیارد تومان پاداش بازی های آسیایی سال ۹۷ را پرداخت کردیم و در هفته آینده هم پاداش های سال ۹۷ را به میزان ۲۲ میلیارد تومان آغاز می می نماییم که ۵.۵ میلیارد تومان آن در هفته آینده و مابقی هم به مرور زمان پرداخت خواهد شد و باید عنوان نمود، ورزشکاران بازی های آسیایی که توانسته اند مدال طلا کسب کنند معادل ۴۸۰ میلیون تومان پاداش دریافت کرده اند که پول کمی نیست.
وی افرود: همینطور قانون حمایتی در مورد استخدام ورزشکاران وجود دارد و نفرات اول، دوم و سوم جهان و آسیا، مدال آوران المپیک و حتی عناوین جوانان جهانی داشته باشد اگر موفق به کسب لیسانس یا فوق دیپلم شوند استخدام خواهند شد و هر فدراسیونی که رجوع کند و نامه بزند استخدام در دستور کار قرار می گیرد و در زیرمجموعه وزات ورزش و جوانان هم حدود ۱۰۰ ورزشکار استخدام شده اند.
انتخابات فدراسیون های اسکی و اتومبیلرانی
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مورد انتخابات پیش روی فدراسیون های ورزشی، اظهار داشت: در مورد فدراسیون هایی که سرپرست گذاشته شده است ثبت نام ها شروع شده و در مورد فدراسیون اسکی هم همین هفته دوره سرپرستی نفر قبل تمام و نفر جدید انتخاب گردید که سه شنبه هفته آینده ثبت نام انتخاباتی آن شروع می شود، همینطور در مورد فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری هم در اواخر مردادماه ثبت نام انتخاباتی آغاز خواهد شد.1399/05/18
14:53:38
5.0 از 5
2096
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد