انجمن گلف NCGU

اقدام عجیب فدراسیون تیراندازی

اقدام عجیب فدراسیون تیراندازی

انجمن گلف: فدراسیون تیراندازی در حالی می خواهد لیگ اهداف پروازی را پس از 8 سال راه اندازی كند كه وضعیت تمامی لیگ ها و تمرینات ورزشی به سبب شیوع ویروس كرونا نامشخص است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، فدراسیون تیراندازی برای آغاز لیگ اهداف پروازی فراخوان داده تا باشگاه ها برای ثبت نام اقدام نمایند. فدراسیون می خواهد پس از ۸ سال لیگ اهداف پروازی را در ماده تراپ بانوان، تراپ آقایان و اسکیت راه اندازی کند. برنامه ریزی مسئولان فدراسیون در اهداف پروازی در حالی است که آنها هنوز درباب لیگ تپانچه و تفنگ در سال ۹۸ تصمیمی نگرفته اند و منتظر بهتر شدن شرایط به جهت شیوع ویروس کرونا هستند.
تیراندازی ایران در سال های اخیر در دو ماده تفنگ و تپانچه برخلاف اهداف پروازی پیشرفت خوبی داشته تا جایی که برای المپیک توکیو ۶ ورزشکار در این دو ماده سهمیه گرفته اند. ملی پوشان المپیکی ایران هم اکنون به سبب شیوع ویروس کرونا و اعلام وضعیت قرمز هیچ اردوی تمرینی ندارند. همین طور فدراسیون جهانی با شیوع ویروس کرونا تمامی مسابقات را لغو و هنوز هیچ برنامه ای برای مسابقات بین المللی نداشته است.
در این شرایط ملی پوشان که چندین ماه از اردوی تیم ملی و شرایط تمرینات واقعی دور بودند نیاز به چندین مسابقه داخلی دارند تا بتوانند خودرا محک زده و رکوردهای خودرا ثبت کنند، اما فدراسیون تیراندازی بجای تعیین تکلیف لیگ این دو ماده به دنبال راه اندازی لیگ اهداف پروازی پس از ۸ سال است.
باتوجه به نظر مسئولان فدراسیون، لیگ اهداف پروازی در محیط روباز است و کمتر ورزشکاران در معرض شیوع ویروس کرونا قرار می گیرند اما به هر حال با برگزاری مسابقات در دو روز مشکلاتی برای تیم ها از جهت تامین خوابگاه و تغذیه ایجاد خواهد شد؛مشکلاتی که با برگزاری لیگ تپانچه و تفنگ نیز با آن روبرو خواهد شد.
راه اندازی لیگ اهداف پرازی پس از ۸ سال اقدام ارزشمندی است اما نباید فدراسیون تیراندازی در کنار آن از لیگ تفنگ و تپانچه که از رشته های المپیکی است غافل بماند.
رئیس سازمان لیگ تیراندازی در گفت و گو با ایسنا درباب تعیین تکلیف لیگ های تفنگ و تپانچه اظهار نمود: حدودا ۸۰ درصد مسابقات از فصل ۹۸ انجام شده است. هم اکنون در لیگ دسته یک بانوان تنها یک هفته و آقایان سه هفته و در لیگ برتر آقایان چهار هفته و بانوان دو هفته مسابقه باقی مانده است. قرار بود مسابقات را در اردیبهشت یا خرداد تمام نماییم. پس از آن در تیر و مرداد هم که متاسفانه بیماری بیشتر شیوع پیدا کرد و هم اکنون وضعیت مشخصی نداریم.
حسینی اضافه کرد: برنامه ما این است که اگر در آینده ولی در کوتاه مدت شرایط بهتر شد که لیگها را ادامه می دهیم اما اگر نشد لیگ ها را تعطیل نماییم و با همین جدول که هست رتبه بندی را اعلام نماییم. هم اکنون معین نیست که در آینده شرایط بهتر یا بدتر می شود. همه چیز بستگی به رفتار اجتماعی افراد بستگی دارد. ما تابع ستاد مقابله با کرونا در ورزش هستیم. اگر بخواهیم لیگ را ادامه دهیم باید با هماهنگی این ستاد باشد اما هم اکنون هیچ چیز معین نیست.
رئیس سازمان لیگ تیراندازی درباب آغاز لیگ ۹۹ اظهار داشت: برای لیگ ۹۹ دستورالعمل ها حدودا نهایی شده ولی منتظریم لیگ ۹۸ تمام شود. البته باید مصوبه دستورالعمل ها در کمیته اجرایی لیگ تایید گردد و پس از آن دستورالعمل ها را برای تیم ها و باشگاه ها ارسال نماییم. اما هم اکنون هیچ چیز معین نیست.
وی درباب آغاز لیگ اهداف پروازی اظهار داشت: برای لیگ اهداف پروازی فراخوان دادیم. ۸ سالی است که اهداف پروازی لیگ نداشته است. شیوه نامه مسابقات را جدید کردیم. در گذشته تنها تراپ دوبل انجام می شد اما حالا تراپ بانوان، تراپ آقایان و اسکیت را خواهیم داشت ولی دیگر تراپ دوبل نداریم. فدراسیون تلاش می کند تا به تیم ها انگیزه دهد تا در لیگ اهداف پروازی شرکت نمایند.
حسینی در مورد تفاوت لیگ اهداف پروازی و تفنگ و تپانچه اضافه کرد: کلا اهداف پروازی از همه لحاظ با تفنگ و تپانچه متفاوت می باشد. ۸ سال است که اهداف پروازی لیگ نداشته اما سیزدهمین دوره از لیگ برتر تفنگ و تپانچه انجام شده است. از لحاظ سلاح، تیر، محیط، تجهیزات و مقررات نیز با هم متفاوت هستند. اهداف پروازی در سایت برگزار می گردد اما تفنگ و تپانچه در سالن صورت خواهد گرفت. هیچ وجه اشتراکی ندارند.
رئیس سازمان لیگ تیراندازی اظهار داشت: همه هزینه ها با تیم های شرکت کننده است. تامین فشنگ، تیر، بشقاب، لباس و همه چیز با تیم شرکت کننده است. مثل همه کالاها قیمت تیر و تجهیزات در این رشته بالا است. مسابقات در اهداف پروازی ۵ راند و ۱۲۵ تیر است اما ما به جهت اینکه تیم ها تحت فشار نباشند تعداد راندها را به ۳ و یعنی ۷۵ تیر رساندیم. خواستیم با این شیوه نامه تعداد بیشتری تیم شرکت نمایند.
او در آخر اظهار داشت: پس از ۸ سال وقفه باردیگر مقرر است لیگ اهداف پروازی با شیوه نامه جدید و متفاوت نسبت به گذشته در سایت مجموعه ورزشی آزادی به صورت رفت و برگشت اجرا شود. یکی دو هفته هم تیم ها زمان دارند تا ثبت نام کنند. اگر حداقل ۶ تیم هم ثبت نام کنند می توانیم لیگ را آغاز نماییم. البته انتظار داریم تعداد بیشتری تیم در لیگ اعلام آمادگی کنند. به لطف خدا و اگر کرونا بگذارد مسابقات را شروع می نماییم.
منبع:

1399/05/17
21:35:43
5.0 از 5
2023
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد