انجمن گلف NCGU

برای دریافت خسارت برقی اقدام كنید

برای دریافت خسارت برقی اقدام كنید

به گزارش انجمن گلف طی ماههای گذشته بارها اعلام گردید كه مشتركان می توانند از راه سامانه بیمه مشتركان برق، نسبت به ثبت درخواست ها و خسارت های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبكه برق اقدام نمایند كه بعد از بررسی، ارزیابی و انتخاب بیمه گر در فرآیند مناقصه، نسبت به پرداخت خسارت توسط شركت بیمه گر، اقدام می شود.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، صنعت برق از از سال ۹۱ تابحال در کوشش برای جبران بخشی از خسارت های وارده به مردم که در اثر اتفاقات شبکه رخ می دهد، بوده است. برپایه قانون رقمی معادل ۱۰۰ تومان در ماه از مشترکان شهری و ۵۰ تومان در ماه از مشترکان روستایی دریافت می شود، براین اساس اگر حادثه ای برای وسایل برقی رخ دهد یا خسارتی جانی به افراد وارد شود، بیمه تا سقف تعیین شده در دستورالعمل ها، نسبت به جبران آن اقدام می کند.
برپایه دستورالعمل های ابلاغی برای خسارت تجهیزات حداکثر ۱۲۱ میلیون و ۲۸۰ هزار ریال، آتش سوزی و انفجار حداکثر چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون ریال، غرامت فوت حداکثر چهار میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال، غرامت نقص عضو حداکثر سه میلیارد و ۳۲ میلیون ریال و هزینه پزشکی حداکثر سه میلیارد و ۲۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صدمه دیدگان تعلق می گیرد.
در این راستا رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق کشور - با اشاره به این که شرکت توانیر به نمایندگی از همه شرکت های توزیع نیروی برق کشور نسبت به انتخاب شرکت بیمه گر اقدام می کند، اظهار داشت: برگزاری مناقصه جهت انتخاب شرکت بیمه گر، بعد از ابلاغ قانون بودجه انجام می شود و ترتیبات مناقصه هم با عنایت به حساسیت مبحث که حقوق مردم را شامل می شود، بعد از تهیه اسناد و جزئیات مناقصه، انجام می شود.
به قول وی این روند در صورتیکه احتیاج به تمدید نباشد ۴۵ روز به طول می انجامد، با عنایت به شرایط یاد شده و زمانی که انتخاب شرکت بیمه گر نیاز دارد که گاه تا نیمه سال هم به طول می انجامد، صنعت برق به منظور پیشگیری از تضییع حقوق مشترکان، نسبت به راه اندازی سامانه بیمه مشترکان به آدرس http: //bime.tavanir.org.ir اقدام کرده است.
نگهداری شبکه های داخلی منازل به عهده مشترکان است
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: از راه این سامانه هموطنان می توانند نسبت به ثبت درخواست ها و خسارت های مالی، جانی و نقص عضو ناشی از حوادث شبکه برق اقدام نمایند که بعد از بررسی، ارزیابی و انتخاب بیمه گر در فرآیند مناقصه، نسبت به پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه گر، اقدام می شود.
طبق اعلام توانیر، وی با بیان این که ۹۸ درصد از خسارات در حوزه برق مربوط به نوسانات و خسارات ناشی از تجهیزات برقی و بقیه موارد مربوط به نقص عضو و انفجار است، تصریح کرد: نکات ایمنی از جانب مشترکان باید جدی گرفته شود و در صورت فرسودگی شبکه برق، با کمک افراد متخصص نسبت به رفع فرسودگی اقدام و از بروز خسارت و تلفات جانی و مالی جلوگیری نمایند.
برق دزدی را گزارش دهید
رجبی مشهدی همینطور با تاکید براین که نگهداری شبکه های داخلی منازل و ساختمان ها به عهده مشترکان است و آنها مالک کنتور و شبکه های داخلی ساختمان هستند، به همه مشترکین برق سفارش کرد: نسبت به رسیدگی و بررسی شبکه های داخلی ساختمان توسط متخصصان و کارشناسان خبره اقدام و همینطور از دستگاه های محافظ برای وسایل برقی استفاده کنند.
وی در عین حال برخی اتفاقات شبکه را هم ناشی از استفاده های غیرمجاز از برق عنوان نمود و اظهار داشت: استفاده های غیرمجاز از برق(برق دزدی) سبب ایجاد نوسان در شبکه های برق می شود و همین مساله امکان دارد به وسایل مشترکان صدمه وارد کند که در این حوزه ازهمه مردم درخواست داریم در صورت مشاهده چنین مواردی، از راه شماره تلفن ۱۲۱ اداره برق منطقه خویش را در جریان قرار دهند.1399/05/12
23:15:32
5.0 از 5
2426
تگهای خبر: بیمه , پزشك , تجهیزات , دستگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد