انجمن گلف NCGU
در گفت و گو با انجمن گلف مطرح شد

واكنش ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به جنجال دوپینگ در ووشو

واكنش ستاد ملی مبارزه با دوپینگ به جنجال دوپینگ در ووشو

به گزارش انجمن گلف قائم مقام دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) در مورد مثبت شدن تست دوپینگ دو ملی پوش ووشوی ایران و نهاد متولی در مورد انجام و اعلام تست مربوطه توضیح داد.


فرزاد شارکی در گفت و گو با ایسنا، در مورد شائبه های به وجود آمده در مورد پنهان ماندن تست مثبت دوپینگ حمید رضا قلی پور و معین تقوی دو ملی پوش پیشین ووشوی ایران، در داخل کشور و این مساله که مدت ها پیش از سوی فدراسیون جهانی ووشو اعلام شده است، اظهار نمود: هر نهادی که متولی انجام تست دوپینگ است، وظیفه مدیریت نتایج تست را هم بر عهده دارد.
وی افزود: زمانی که در داخل کشور تست دوپینگ می گیریم، خودمان مدیریت نتایج تست را هم بر عهده داریم و اگر یک نهاد جهانی مبادرت به انجام تست کند، مدیریت نتایج تست را هم بر عهده دارد.
به قول قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ حالت دیگری هم وجود دارد؛ اینکه به صورت مثال در مسابقات وزنه برداری جام فجر از سوی فدراسیون جهانی، از ایران نادو درخواست نمودند که تست گیری دوپینگ را انجام دهد اما باردیگر مدیریت نتایج با فدراسیون جهانی بود.
شارکی در مورد مثبت شدن تست دوپینگ قلی پور و تقوی که در نهمین دوره جام جهانی ساندا که در هانگژو چین در سال ۲۰۱۸ شرکت کرده بودند، اظهار داشت: در مورد این مسابقات، فدراسیون جهانی ووشو تست های دوپینگ را انجام داده و مدیریت نتایج را هم عهده دار بوده است و بعد از صدور حکم به فدراسیون ووشوی ایران و وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) گزارش کرده اند.
وی افزود: در مورد تست هایی که خارج از وظیفه ایران نادو است فقط می توانیم ببینیم کجا تست گیری انجام شده است و در مورد زمان انجام آن کسب اطلاع نماییم اما در مورد مثبت یا منفی بودن آن اجازه ای نداریم.
قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ با اشاره به اینکه فدراسیون جهانی ووشو بعد از قطعی شدن حکم موظف بوده در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ روز مبحث را اعلام عمومی کند، تصریح کرد: باید این مساله از راه سایت فدراسیون جهانی اطلاع رسانی شود.
شارکی در پاسخ به اینکه فدراسیون جهانی ووشو مثبت شدن تست های دوپینگ را اعلام نموده است، اما مسائلی مطرح می شود در خصوص اینکه فدراسیون ووشو در داخل کشور این خبر را اعلام نکرده است، بیان نمود: در این خصوص اطلاعی ندارم.
ایشان در ادامه با اشاره به اینکه مکاتبه ای از جانب ایران نادو با وادا و فدراسیون جهانی ووشو در مورد تست دوپینگ قلی پور و تقوی صورت گرفته است، عنوان کرد: چند روز پیش از خبری شدن مساله چنین مکاتبه را مدنظر قرار دادیم و سوال پرسیدیم که تست دوپینگ ورزشکار مربوطه مثبت شده است یا خیر که هنوز پاسخی در این حوزه دریافت نکرده ایم.1399/05/09
12:06:52
5.0 از 5
2381
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد