انجمن گلف NCGU
معاون برق منطقه ای فارس و بوشهر اعلام كرد

خودكفایی در طراحی و ساخت سكسیونرهای فشارقوی

خودكفایی در طراحی و ساخت سكسیونرهای فشارقوی

فارس معاون بهره برداری شركت برق منطقه ای فارس و بوشهر اعلام نمود كه این شركت با برخورداری از توان متخصصان داخلی در طراحی و ساخت جداكننده ها (سكسیونر) در ایستگاه های برق فشار قوی به خودكفایی رسیده است.


حمزه روغنیان شنبه 4 مرداد در جمع خبرنگاران، با اعلان اینکه در طراحی و ساخت سکسیونر (جداکننده ها) در ایستگاه های فشارقوی، از سرمایه گذاری و کمک متخصصان خارجی بی نیاز شده ایم، اظهار داشت: امسال طراحی ساخت و تعویض بیش از ۹۰ بازوی کامل جداکننده ۶۶ کیلوولت، در استان های فارس و بوشهر با موفقیت انجام شده است.
او افزود: برخی از ایستگاه های امور بهره برداری شمال و غرب، شرق و جنوب استان فارس به سبب فرسودگی بازوها و کاستی های گوناگون و افزایش بار، بهره برداری از جداکننده ها را با مشکل مواجه کرده بود.
روغنیان با اشاره به انجام بررسی کارشناسی دراین زمینه، اظهار داشت: بعد از مطالعات دقیق و مستمر، بازوی جدیدی توسط کارشناسان مجری طرح و بهینه سازی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر طراحی شد.
او اشاره کرد: پس از طی مراحل آزمایش و انجام محاسبات حرارتی و الکتریکی، تعداد ۹۰ بازوی سکسیونر با هزینه ای بیش از ۷ میلیارد ریال برای ایستگاه های فشارقوی استان های فارس و بوشهر نصب و از آنها بهره برداری شده است.
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر افزود: از مزایای این طرح می توان به بومی سازی ساخت بازوی جداکننده توسط کارشناسان معاونت بهره برداری این شرکت، بازسازی تجهیزات فرسوده و بروزآوری آنها، صرفه جویی بیش از ۳۵ میلیارد ریال و... اشاره نمود.
روغنیان افزود: تقویت قسمت های درگیر بازوی سکسیونر در مقایسه با بازوی قبلی، برای عبور مقدار بیشتری انرژی، حتی بیش از جریان اسمی، از نکات قابل توجه در اجرای این طرح بوده است.
به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و بنا بر اعلام کارشناسان صنعت برق، جداکننده ها یا سکسیونرها یکی از کالاهای بنیادی در ایستگاه های برق فشارقوی است؛ عمل و کاربرد این وسیله جدا کردن بخش های گوناگون دارای ولتاژ است و امکان کار و بستن و بازکردن تجهیزات برروی خطوط را فراهم می آورد.
معاون بهره برداری برق منطقه ای فارس و بوشهر اعتقاد دارد که دستیابی متخصصان داخلی به دانش طراحی و ساخت جداکننده ها در ایستگاه های برق فشار قوی، نگاهی در امتداد جهش تولید و اقتصاد مقاومتی است که حالا متخصصان این شرکت به آن دست یافته اند.1399/05/04
23:30:06
5.0 از 5
2228
تگهای خبر: تجهیزات , متخصص
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد