انجمن گلف NCGU
باخ:

شمارش معكوس برای برگزاری المپیك توكیو شروع شد

شمارش معكوس برای برگزاری المپیك توكیو شروع شد

انجمن گلف: رئیس كمیته ملی المپیك اعلام نمود شمارش معكوس بازی های المپیك شروع شده و ما المپیك توكیو را به جشنواره امید، مقاومت و همبستگی تبدیل می نماییم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا و به نقل از Inside the games، توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک در یک سال باقی مانده تا آغاز بازی های المپیک پیام ویدئویی ارسال کرد. باخ در این پیام اظهار داشت: بازی های المپیک توکیو می تواند بزرگ ترین جشنواره ورزشی باشد که مقرر است باردیگر اجرا شود. ما یک سال مهم را پیش رو داریم و از دوستان ژاپنی خود، فدراسیون های بین المللی و همه کشورهای شرکت کننده تشکر می کنم و بدون همبستگی و کمک آنها نمی توانستیم تصمیم تاریخی تعویق بازی های المپیک را بگیریم.
او افزود: حالا شمارش معکوس برای برگزاری المپیک شروع شده است و در این یک سال باقی مانده آماده می شویم تا المپیک توکیو را به جشنواره بزرگ امید، مقاومت و همبستگی تبدیل نماییم. ما در شرایطی زندگی می نماییم که هیچ چیز معین نیست و بازی های المپیک می تواند نماد بزرگی از امید، خوش بینی و وحدت باشد.
باخ به اشاره به این که جهان تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارد، اظهار داشت: سلامت ورزشکاران اولویت اصلی برگزار کنندگان بازی هاست. بازی های المپیک به سلامتی همه شرکت کنندگان احترام می گذارد و آنرا حفظ خواهدنمود.
مسئولان برگزاری بازی های المپیک توکیو یک سال مانده تا آغاز المپیک را با انتشار یک ویدئو با نام "یک سال تا المپیک" جشن گرفتند. این ویدئو حامی پیام هایی برای پشتیبانی از همه ورزشکاران با هدف شرکت در المپیک سال آینده است و راس ساعت ۲۰ به وقت توکیو، یعنی زمان آغاز مراسم افتتاحیه المپیک به معرض نمایش گذاشته شد.
چهره اصلی این ویدئو ورزشکاری به نام "ریکاکو ایکی" بانوی شناگر ۲۰ ساله ژاپنی است. این شناگر که با بیماری لوسمی یا همان سرطان خون دسته و پنجه نرم می کند، پیام صمیمانه ای را به اشتراک گذاشته و در پیامش از همه دعوت می کند تا گامی به جلو تا زمان افتتاحیه بازی ها بردارند.
ریکاکو ایکی دسامبر ۲۰۱۹ و بعد از ۱۰ ماه که تحت مراقب و درمان قرار داشت، از بیمارستان مرخص شد و در ۱۷ مارس ۲۰۲۰ برای اولین بار بعد از ۴۰۶ روز باردیگر به آب زد. این شناگر سابقه کسب ۶ طلا و ۲ نقره در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ را دارد؛ بازی هایی که بعنوان ستاره آن نیز معرفی گردید.
منبع:

1399/05/03
20:32:24
5.0 از 5
2267
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد