انجمن گلف NCGU

ویروس كرونا تا چند ساعت روی چوب و سرامیك باقی می ماند؟

ویروس كرونا تا چند ساعت روی چوب و سرامیك باقی می ماند؟

به گزارش انجمن گلف پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران می گویند: ویروس كرونا می تواند تا چهار روز بر روی سطوح چوبی و تا پنج روز بر روی سطوح سرامیكی باقی بماند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، پژوهشگران موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران با بررسی شواهد موجود به این پرسش پاسخ داده اند که ویروس کرونا تا چند روز بر روی سطوح چوبی و سرامیکی فعال باقی می ماند.
آنها می گویند: برمبنای مطالعات مختلف، ویروس کرونا می تواند بر روی سطوح چوبی تا چهار روز و بر روی سطوح سرامیکی تا پنج روز باقی بماند. یک مطالعه معتبر نشان داد که مدت بقای ویروس کرونای جدید بر روی سطوح چوبی دو روز است. بااینکه دیگر ویروس های خانواده کرونا تا چهار روز نیز بر روی سطح چوب باقی می مانند.
باتوجه به این که بیشتر گزارش ها، مدت زمان بقای ویروس را روی سطوح چوبی چهار روز و روی سطوح سرامیکی پنج روز بیان کرده اند، سفارش می شود بالاترین حد مشاهده شده برای رعایت احتیاط مد نظر قرار بگیرد.
ضدعفونی کردن سطوح سرامیکی و چوبی که با آنها تماس مکرر وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرد و از مواد ضدعفونی کننده مناسب دراین زمینه استفاده گردد.
منبع:

1399/04/28
13:42:57
5.0 از 5
2350
تگهای خبر: پزشك , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد