انجمن گلف NCGU
قمری:

دوچرخه سوار هم حقی از جاده دارد

دوچرخه سوار هم حقی از جاده دارد

انجمن گلف: رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت: برگزاری مسابقات استانی با مجوز است و اصلا خارج از قوانین ستاد ملی با مبارزه با كرونا نمی توانیم كاری انجام دهیم.


خسرو قمری در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که وقتی اجازه برگزاری مسابقات دوچرخه سواری به فدراسیون داده نشد، استان ها به چه صورت مسابقه برگزار می کنند و دارای مجوز هستند یا خیر، بیان نمود: بطور قطع مجوز دارند. استان ها برپایه وضعیت خود از لحاظ شیوع کرونا مجوزهای لازم را می گیرند و مسابقه را برگزار می کنند. بلافاصله هم بعد از مسابقه، ورزشکاران به خانه بر می گردند اما برگزاری مسابقات در سطح کشور امکان پذیر نیست چون بحث تجمع زیاد افراد و اسکان آنها مطرح است. مسابقات در استان ها مجوز دارد و اصلا خارج از قوانین ستاد ملی مبارزه با کرونا نمی توان کاری انجام داد.
قمری در مورد افزایش آمار قربانیان تمرین در جاده اظهار داشت: شیوع کرونا سبب شده تمرینات هیات ها گرفتار مشکل شود و بعضی از ورزشکاران هم بدون مربی به تمرین می روند. افرادی که مشکلی برای آنها به وجود آمده خارج از برنامه هیات تمرین رفته اند. من بعنوان رئیس فدراسیون واقعا از این اتفاقات ناراحت می شوم و هر زمان که می خواهیم کار فرهنگی و همگانی انجام دهیم این چنین اتفاقاتی می افتد و تمام برنامه ما را بهم می ریزد. نیاز است مردم ما هم هنگام رانندگی یک دوچرخه سوار را می بینند، مسائل ایمنی را رعایت نمایند و بدانند دوچرخه سوار هم حقی از جاده دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا از الان وعده کسب مدال در بازی های آسیایی ۲۰۲۲ را داد، خاطرنشان کرد: بالاخره هر کسی در ورزش است می خواهد کارنامه خوبی داشته باشد. در بازی های آسیایی قبلی نتیجه ای که انتظار داشتیم رقم نخورد. اگر مقام های چهارمی و پنجمی تبدیل به مدال می شد الان کارنامه بهتری داشتیم. ما در آماده سازی نهایی به مشکلاتی برخورد کردیم اما الان شرایط فرق کرده و در بخش بانوان در رشته کوهستان و جاده شرایط خوب است. در جوانان هم یکی دو نفر شرایط خوبی دارند.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری افزود: نمی خواهیم پسرفت نماییم و اگر بگوییم از الان مدال نمی گیریم خب کار دوچرخه سواری دیگر تمام است. امیدواریم باردیگر کسب مدال نماییم. به هر حال در ورزش زمین خوردن هم هست و امیدوارم با حمایت وزارت وررش و کمیته ملی المپیک دوچرخه سواری باردیگر به مدال آوری در سطح بازی های آسیایی برگردد.
قمری در مورد اینکه کمک مالی دولت و کمیته ملی المپیک به فدراسیون دوچرخه سواری انجام گرفت یا خیر اظهار داشت: پیگیر هستم. مقرر است کارشناسان بیایند و بازدیدی از پیست BMX و ساختمان در حال ساخت فدراسیون داشته باشند. مکانی هم که برای راه اندازی پیست BMX در نظر گرفته شده در انتهای پیست اتومبیلرانی است.
او اضافه کرد: همان روزی که آقای صالحی امیری بازدیدی از فدراسیون دوچرخه سواری داشت تمام موارد و مشکلاتی که وجود داشت را در نامه ای به اطلاع او رساندیم و قرار شد در هیات اجرایی صحبت شود و مبلغی را برای کمک به ما در نظر بگیرند.1399/04/23
20:56:52
5.0 از 5
2459
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد