انجمن گلف NCGU
روز سوم جام جهانی دوومیدانی دوحه

ركورد بولت شكست، یك مادر سریع ترین زن جهان شد

ركورد بولت شكست، یك مادر سریع ترین زن جهان شد

به گزارش انجمن گلف در سومین روز مسابقات جهانی دوومیدانی دوحه، آلسیون فلیكس توانست ركورد سریع ترین مرد جهان را بشكند و شلی پرایس برای چهارمین بار قهرمان دوی ۱۰۰ متر جهان شد.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، سومین روز جام جهانی دوومیدانی دوحه صبح روز دوشنبه 8 مهر با ثبت چند ركورد به پایان رسید و قهرمان دوی ۱۰۰ متر بانوان هم مشخص شد.

تیم آمریكا با حضور ویلبرت لندن، آلیسون فلیكس، كورتنی اوكولو و میشل چری به اولین قهرمان جهان در دوی ۴ در ۴۰۰ متر میكس تبدیل شد. این تیم توانست زمان ۳ دقیقه ۹ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه را به ثبت برساند و یك ركورد جدید در این بخش به خود اختصاص دهد. آلیسون فلیكس با كسب دوازدهمین مدال طلا توانست از ركورد یوسین بولت پیشی بگیرد و به پرافتخارترین دونده تاریخ دوومیدانی در رقابت های جهانی تبدیل گردد.

فلیكس از یازده مدال طلای بولت عبور كرد. دونده آمریكایی در رقابت های جهانی ۱۷ مدال كسب كرده كه علاوه بر ۱۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۲ برنز هم به دست آورده است.

فینال دوی ۱۰۰ متر بانوان با قهرمانی شلی آن فریزر پرایس به پایان رسید. این مادر جامائیكایی در كنار پسر خردسالش جشن قهرمانی گرفت. ورزشكار ۳۲ ساله ركورد ۱۰.۷۱ ثانیه را به ثبت رساند و از اشر اسمیت (۱۰.۸۳ثانیه) و تا لو (۱۰.۹۰ ثانیه) پیشی گرفت. پرایس برای چهارمین بار مدال طلای جهانی این رشته را بر گردن آویخت. وی در مجموع ۶ مدال المپیك و ۱۰ مدال جهانی دارد.

آنژلیكا سیدوروا روس به خاطر محرومیت كشورش بعنوان ورزشكار آزاد در این رقابت ها شركت كرده بود، قهرمان پرش با نیزه بانوان (۴.۹۵متر) شد. با این وجود شخص اول فینال دوحه آنجلیكا بنگستون بود. پرنده سوئدی در دومین تلاشش با حادثه روبرو شد و در حالیكه می خواست نیزه اش را حایل كند تا پرش خویش را انجام دهد نیزه برگشت و سبب شد تعادلش را از دست دهد و بر زمین بیفتد. این اتفاق دونده ۲۶ اسله را ناامید نكرد و وی در ادامه توانست بهترین ركورد كشورش را به ثبت برساند. بنگستون ۴.۸۰ متر پرید و ركورد گولین رومارین را شكست.

در این بخش ساندی موریس به مدال نقره دست یافت و اكاترینی استفانیدی، قهرمان دوره گذشته مسابقات جهانی مدال برنز را به دست آورد.

كریستین تیلور هم عنوان قهرمانی در پرش سه گام مردان را به دست آورد. هموطنش كلی در جایگاه دوم قرار گرفت و مدال برنز به ژانگو رسید.
1398/07/08
13:51:23
5.0 از 5
4760
تگهای خبر: المپیك , تیم , جام جهانی , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد