انجمن گلف NCGU

از سرگیری سواپ نفت ونزوئلا با سوخت هند

از سرگیری سواپ نفت ونزوئلا با سوخت هند

شركت ریلاینس هند هفته جاری اولین محموله نفت ونزوئلا در سه ماه اخیر را تحت قرارداد سواپ دیزل كه ناقض تحریم های آمریكا نیست، بارگیری خواهدنمود.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، واشنگتن تجارت نفت ونزوئلا را در صورتیکه در قبال سوخت و غذا یا بازپرداخت بدهی این کشور باشد، از تحریمها معاف کرده است. اما تشدید تحریمهای آمریکا سبب شده است که شرکت های کشتیرانی و بیمه گران برای اجتناب از نقض تحریم ها و مجازات واشنگتن از همکاری در تجارت نفت ونزوئلا فاصله بگیرند و این مساله موجب کندی روند معاملات تهاتری شده است.

واشنگتن با هدف محروم کردن دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا از درآمد نفتی بعنوان منبع اصلی درآمدش، صادرات نفت این کشور را هدف تحریم قرار داده و موجب سقوط صادراتش به پایینترین رکورد از دهه ۱۹۴۰ تابحال شده است.

یک منبع مطلع در شرکت ریلانس به رویترز اظهار داشت: این شرکت درباره سواپ دیزل به وزارت خارجه آمریکا و دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اطلاع داده و چراغ سبز آنها را دریافت کرده است.

ریلاینس قبل از این اعلام نموده بود که عرضه سوخت به شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا در قبال نفت خام تحت تحریمهای آمریکا مجاز است.

یک نفتکش به نام کومودور محموله نفت خام ونزوئلا را بارگیری و به هند حمل خواهدنمود. طبق اسناد داخلی شرکت PDVSA، نفتکش کومودور ۱.۹ میلیون بشکه نفت را برای ریلاینس در بندر نفتی خوزه ونزوئلا بارگیری می کند.

آمار رفینیتیو آیکان نشان داده که این نفتکش که با پرچم لیبریا در تردد است، پنج شنبه گذشته در پایانه نفتی خوزه بود.

ریلاینس یک قرارداد سواپ نفت در مقابل سوخت با ونزوئلا داشت اما از آوریل محموله ای از این کشور دریافت نکرده بود. منابع آگاه در این پالایشگاه هندی اوایل امسال به رویترز گفتند قصد دارند به خرید نفت ونزوئلا خاتمه دهند تا با مشکلی از بابت تحریمها روبرو نشوند.

بر اساس گزارش رویترز، سایر مشتریان قدیمی شرکت PDVSA شامل انی ایتالیا و رپسول اسپانیا تحت اجازه وزارت خزانه داری آمریکا به دریافت محموله های نفت ونزوئلا و تامین دیزل برای این کشور ادامه می دهند.
1399/04/21
15:10:42
5.0 از 5
2804
تگهای خبر: بیمه , كشتی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد