انجمن گلف NCGU
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی تاكید كرد

دستوالعملی برای افزایش مبلغ وام های دانشجویی نداشتیم

دستوالعملی برای افزایش مبلغ وام های دانشجویی نداشتیم

به گزارش انجمن گلف مدیر كل امور دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با تاكید بر اینكه افزایشی در مبلغ وام های دانشجویی نداشتیم، اظهار داشت: بطور كلی امسال دستوالعمل جدیدی برای افزایش مبلغ وام های دانشجویی نداشته ایم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، حمید رضا مقامی ضمن بیان این مطلب با تاکید بر اینکه سه میلیارد تومان از جانب صندوق رفاه بمنظور پرداخت تسهیلات ۱۸۹۸ دانشجو پرداخت شده است، اظهار داشت: امسال ۷۵۵ نفر از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی با بخش های مختلف دانشگاه همکاری داشته اند که در مجموع ۱۸۱ هزار و ۲۷۷ ساعت کارکرد داشته اند.
او همینطور درباب چگونگی تخصیص وام دانشجویی به دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی اظهار نمود: در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اعتباری بیش از سه میلیارد تومان از جانب صندوق رفاه بمنظور پرداخت تسهیلات به غیر از تسهیلات تغذیه به ۱۸۹۸ دانشجو اختصاص داده شد. همین طور ۳۰۰ وام تغذیه نیز به زودی به دانشجویان متقاضی پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه طبق جدول زمان بندی از تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال گذشته، دانشجویان متقاضی وام با مراجعه به پورتال و تکمیل تقاضانامه و مدارک، درخواست خودرا برای دریافت تسهیلات دانشجویی ثبت کردند، اضافه کرد: به سبب وجود شرایط بحرانی در نیمسال دوم، مهلت ثبت نام انواع وام های دانشجویی تا ۱۵ اردیبهشت ماه و وام ویژه دکتری تا ۳۰ اردیبهشت ماه تمدید گردید.
مقامی با اعلان اینکه وام های دانشجویی در چارچوب ۱۳ نوع وام حمایتی به تمامی افراد مشغول به تحصیل تعلق گرفت، اظهار داشت: وام های شهریه، تحصیلی، ضروری عادی، مسکن، ضروری ویژه دکتری، نخبه، ازدواج و استعداد درخشان همچون وام هایی است که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه دستورالعمل جدیدی برای افزایش وام نداشتیم و مبلغ وام ها نسبت به سال قبل تغییری نکرده اند، اظهار نمود: سیاست صندوق رفاه تجمیع وام ها و تا حدودی کم کردن محدودیت ها بود. بطور مثال درباب دانشجویان شاغل و بیمه شده محدودیت هایی وجود داشت که این محدودیت ها کمتر شد.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: ثبت نام وام و تسهیلات دانشجویی هر سال به صورت حضوری انجام می شد ولی در نیمسال دوم بوسیله پر کردن فرم های الکترونیکی انجام شد.
بگفته مقامی، شرایط به وجود آمده و بیماری کرونا نتوانست مانع انجام کار شود و همانند سال قبل به تمامی درخواست ها پاسخ داده شد و ۱۰۰ درصد متقاضیان، وام خودرا دریافت نمودند.
وی درباب بازپس گیری انواع وام های دانشجویی اظهار داشت: دانشجویان هنگام تمام شدن تحصیل و تسویه با دانشگاه، ۱۰ درصد از وام را پرداخت می کنند و مابقی به صورت قسط از دانشجو دریافت می شود.
مقامی درباب کارهای دانشجویی هم اظهار داشت: معاونت دانشجویی بمنظور مشارکت دانشجویان در امور دانشگاه و ایجاد زمینه برای کسب تجربه، خدماتی در چارچوب کار دانشجویی ارائه می کنند.
وی اشاره کرد: مبلغ کارکردهای دانشجویی، تعرفه ها و میزان دستمزدها در مقاطع تحصیلی مختلف مشخص و مدت زمانی که توسط واحد بهره بردار اعلام می شود، همین طور معدل و مقطع تحصیلی در میزان حقوق دریافتی دانشجو موثر است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، مقامی در آخر اظهار داشت: حقوق کار دانشجویی تمام دانشجویان به غیر از کار دانشجویی تخصصی بطور کامل به حساب دانشجویان واریز شده و اگر میزان حقوق واریزی به حساب دانشجو افزایش یا کاهش پیدا کرده است به سبب تغییر در معدل یا مدت ساعت فعالیت اعلام شده از جانب واحد بهره بردار است.
منبع:

1399/04/20
13:58:40
5.0 از 5
2531
تگهای خبر: بیمه , تیم , خدمات
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد