انجمن گلف NCGU

فدراسیون جهانی شطرنج دست به كار شد

فدراسیون جهانی شطرنج دست به كار شد

انجمن گلف: پس از برگزاری موفق تور یك میلیون دلاری ˮقهرمان شطرنج جهانˮ، فدراسیون جهانی تصمیم گرفت مسابقات رسمی شطرنج را با نام ˮالمپیاد آنلاین شطرنجˮ برگزار كند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، المپیاد شطرنج مسابقه ای است که هر دو سال با شرکت تیم هایی از سراسر دنیا برگزار می گردد. فدراسیون جهانی شطرنج میزبان این رقابت ها است. با عنایت به نگرانی های شیوع کرونا، فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) همزمان با به تعویق افتادن المپیک ۲۰۲۰ توکیو، زمان برگزاری چهل و چهارمین المپیاد جهانی شطرنج که پیش از این قراربود در تابستان ۲۰۲۰ برگزارشود را به تابستان ۲۰۲۱ انتقال داد.
با عنایت به انتشار کرونا و لغو اغلب بازی های ورزشی تنها رشته ای که قابلیت برگزاری مسابقات را به صورت آنلاین دارد شطرنج است. از اوایل شروع کرونا این رشته به صورت آنلاین برگزار گردید و علاقه مندانی که در خانه بودند می توانستند این مسابقات را به صورت زنده تماشا کنند.
از آنجائیکه این مسابقات با استقبال بسیار خوبی همراه بود مگنوس کارلسن، قهرمان بلامنازع جهان تور یک میلیون دلاری به راه انداخت و تمامی قدرت های شطرنج جهان را به این مسابقات دعوت کرد. فدراسیون جهانی بعد از موفقیت برگزاری این مسابقات تصمیم گرفت مسابقاتی به نام المپیاد آنلاین شطرنج را برگزار کند. این فدراسیون این مسابقات را رویدادی بزرگ خوانده و از برگزاری آن که به صورت اینترنتی است، اظهار شادمانی کرده است.
فدراسیون جهانی اعلام نموده که المپیاد آنلاین شطرنج مسابقاتی در چارچوب تیم های ملی است. مقرر است در هر تیم شش شطرنج باز با دیگر رقبا مسابقه دهند.
فدراسیون جهانی جزئیات بیشتر در مورد این مسابقات را به فدراسیون های هر کشور ارسال خواهد نمود. ثبت نام از کاندیداها از ۱۴ تیرماه آغاز خواهد شد.
این مسابقات اول مرداد ماه آغاز خواهد شد. حال باید دید فدراسیون جهانی شطرنج برای پیشگیری از قطعی اینترنت بازیکنان که در مسابقات کارلسن هم اتفاق افتاده و نتایج را به کلی عوض کرده بود چه چاره ای خواهد اندیشید.1399/04/11
16:15:39
5.0 از 5
2541
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد