انجمن گلف NCGU

فرصت طلایی وزنه برداری ایران برای كسب كرسی جهانی

فرصت طلایی وزنه برداری ایران برای كسب كرسی جهانی

به گزارش انجمن گلف وزنه برداری ایران شش ماه فرصت دارد تا با یك برنامه حساب شده برای گرفتن كرسی اثرگذار در فدراسیون جهانی تلاش كند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، فدراسیون جهانی وزنه برداری با یک افشاگری در مورد وجود دوپینگ سیستماتیک و فساد مالی گرفتار تغییر و تحولات بزرگی شد که مهمترین آن رفتن تاماش آیان پس از ۴۴ سال از فدراسیون جهانی بود. حالا قراراست هم اساسنامه فدراسیون جهانی مورد بازبینی قرار بگیرد و هم انتخابات در ماه ژانویه ۲۰۲۱ یعنی شش ماه دیگر برگزار گردد.
*ایران از یارکشی ها عقب نماند
با عنایت به این که تاریخ برگزاری انتخابات هم تا حدودی مشخص شده است بطور قطع از الان رایزنی ها و یار کشی ها بین کشورها شروع می شود و ایران هم باید دست به کار شود تا از قافله عقب نماند. از آنجائیکه مساله گرفتن کرسی ملی است نه شخصی ازاین رو کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش باید به این مساله وارد شوند و ابتدا ببینند برنامه فدراسیون ایران برای کسب کرسی در این انتخابات مهم چه چیزی است و چه گزینه هایی را مد نظر دارد و سپس وارد فاز رایزنی با کشورهای دیگر شوند.
ایران یکی از قدرت های وزنه برداری جهان است و باید کرسی اثر گذار داشته باشد. اینکه کشورهایی که حرفی زیادی برای گفتن در وزنه برداری ندارند اما کرسی تأثیر گذار دارند، نشان داده است لابی گری ما ناموفق بوده است و دیگر وقت آن رسیده پا را از عضویت در کمیته ها فراتر بگذاریم و به فکر گرفتن کرسی های مهم باشیم البته به شرطی که برنامه حساب شده ای برای آن داشته باشیم.
*به کسب کرسی، ملی نگاه شود نه سلیقه ای
در انتخابات سال ۲۰۱۷، وزنه برداری ایران برای گرفتن کرسی کوشش کرد اما حاصل آن تنها عضویت در کمیته آموزش و پژوهش بود و دست ایران از رسیدن به کرسی های مهم و تأثیر گذار کوتاه ماند. علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در انتخابات ۲۰۱۷، برای پنج پست ریاست، دبیرکل، نایب رئیس اول، نواب رئیس و هیات اجرایی ثبت نام کرد که از انتخابات چهار پست انصراف داد و در نواب رئیس هم رای اعتماد نگرفت.
در کمیته فنی و پزشکی فدراسیون جهانی هم علیرضا قریشی رئیس هیات وزنه برداری خوزستان و داود باقری نایب رئیس فدراسیون رای نیاوردند.
نکته ای که وجود دارد باید به بحث کسب کرسی ملی نگاه شود یعنی مانند دوره قبل شاهد این نباشیم که رئیس فدراسیون برای تمام پست های مهم خود یا یارانش را معرفی نماید و در نهایت هم بخواهد از رقابت انصراف دهد و یارانش هم موفق به کسب کرسی نشوند. قهرمانان سابق جهان و المپیک وزنه برداری هم در این زمان روی این مساله تاکید داشتند که انتخاب گزینه ها باید درست باشد و افراد کار بلد و با وجهه جهانی معرفی شوند. یک مرتبه برای همیشه اختلافات کنار گذاشته شود و بهترین افراد برای کسب کرسی معرفی شوند.
* آیان هم نیست که مانع شود
پیش از این عنوان می شد تاماش آیان رابطه خوبی با علی مرادی ندارد و اجازه نمی دهد ایران به کرسی های مهم برسد اما حالا تاماش آیان رفته و تیمش هم قدرت قبل را ندارد و همین مساله می تواند راه مذاکره را با مدعیان اصلی انتخابات باز کند. ازاین رو نباید به آسانی از کنار این فرصت گذشت و این انتظار هست که ایران با یک برنامه قوی نهایت تلاش خویش را برای کسب کرسی مهم در وزنه برداری جهان به کار بگیرد.
منبع:

1399/04/09
14:04:30
5.0 از 5
2545
تگهای خبر: آموزش , المپیك , پزشك , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد