انجمن گلف NCGU
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی اعلام كرد:

نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم دانشجویان

نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم دانشجویان

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی با تاكید بر این كه 99 درصد دانشجویان خواهان برگزاری آزمون مجازی اختتام ترم هستند اظهار داشت: هنوز دراین زمینه تصمیم قطعی نگرفته ایم و در حال بررسی سناریوهای مختلف هستیم.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، دکتر عبداللهی در مراسم افتتاح مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه خوارزمی گزارشی از فعالیتهای دانشگاه در دوران انتشار کرونا ویروس در حوزه آموزشی و پژوهشی ارائه داد و اظهار داشت: همزمان با شیوع این ویروس یک سری اقدامات اولیه در دانشگاه خوارزمی انجام شد به صورتی که در گام اول کمیته آموزش مجازی دانشگاه را تشکیل دادیم تا با در نظر گرفتن سلامتی دانشجویان تدابیر لازم جهت حفظ حداکثری فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشگاهها را با تاکید بر حفظ کیفیت به کار بگیریم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در حوزه کلاس های مجازی سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه خوارزمی افتتاح شد و تولید محتوا و برگزاری کارگاه آموزشی را در جهت ادامه روند آموزش مجازی انجام دادیم ضمن اینکه مصوبات خاصی متناسب با شرایط دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تصویب گردید. حتی در مورد چگونگی برگزاری آزمون های اختتام ترم نیز تدابیری را اندیشیدیم.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی از ارائه ۴۴۰۰ واحد آموزشی نظری در دانشگاه خوارزمی برای ترم جاری اطلاع داد و اظهار داشت: در این ترم ۲۷۶ درس و ۳۳۰ واحد بعنوان عملی و ترکیبی و ۱۸۲۲ درس نیز به شکل نظری ارائه شد.
ایشان در ادامه از راه اندازی سامانه های یادگیری الکترونیکی و توسعه در دانشگاه خوارزمی اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز اسفند تا هفته آخر فروردین سامانه LMS با ظرفیت کاربری ۴۰۰ نفر در دانشگاه به راه افتاده است و در ۲۲ فروردین سامانه جدیدی نیز به منظور انعقاد قراردادهای جدید متناسب با نیازهای دانشگاه را راه اندازی کردیم بگونه ای که از اسفند ماه تا اردیبهشت ماه نیز همیشه تولید محتواهای آموزشی چند رسانه ای، برگزاری کارگاه های گوناگون آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ در این دانشگاه متوقف نشده است.
او همینطور با اشاره به برگزاری ۵۲ درصد دروس نظری دانشگاه خوارزمی به شکل بر خط اظهار داشت: ۴۶ درصد دروس نظری دیگر به شکل ترکیبی و یک درصد نیز ارائه نشده است.
دکتر عبداللهی در مورد مصوبات جدید آموزشی دانشگاه خوارزمی متناسب با شرایط کرونایی اظهار داشت: اجازه حذف اضطراری تا دو درس، اضافه کردن دروس معرفی به استاد تا چهار درس یک نمره ارفاق معدل در مشروطیت دانشجویان کارشناسی، برگزاری دروس عملی دانشجویان نیم سال آخر به صورت فشرده در مرداد و برخی موارد دیگر همچون مصوبات برای دانشجویان کارشناسی است.
معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در مورد مصوبات آموزشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: امکان حذف یک درس در دوره کارشناسی ارشد، تمدید سنوات دانشجویان دارای رساله آزمایشگاهی یا میدانی، عدم پرداخت جریمه ناشی از تاخیر در دفاع، برگزاری دروس عملی دانشجویان ارشد و دکتری نیم سال آخر به صورت فشرده در مرداد ماه به شکل حضوری و برنامه ریزی جهت برگزاری آزمون جامع ۲۰ تیر تا یک مرداد به شکل حضوری همچون این مصوبات است.
دکتر عبداللهی در انتها به سناریوهای این دانشگاه برای نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم دانشجویان در نیم سالجاری اظهار داشت: برگزاری امتحانات به شکل حضوری، آزمون غیرحضوری برخط و در انتها نیمسال به صورت کتبی یا شفاهی و با در نظر گرفتن امکانات دانشجویان به لحاظ دوربین مبتنی بر وب و غیره پیشنهاد دانشگاه خوارزمی برای برگزاری آزمون های دوره کارشناسی بود که ۹۹ درصد دانشجویان بر امتحان مجازی پاسخ مثبت دادند و ۹۰ درصد نیز تاکید نمودند آزمون اختتام ترم به صورت ارزشیابی در طول ترم برمبنای تمرینات و پروژه ها برگزار گردد.1399/04/01
00:35:20
5.0 از 5
2457
تگهای خبر: آموزش , تمرین , تیم , سلامت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد