انجمن گلف NCGU

ورزش پایه و مادر ۸ ماه بدون رئیس!

ورزش پایه و مادر ۸ ماه بدون رئیس!

به گزارش انجمن گلف با گذشت سه ماه از زمان ملغی شدن مجمع انتخاباتی دوومیدانی هنوز خبری از شروع ثبت نام كاندیداها نیست تا این فدراسیون همچنان با سرپرست اداره شود.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مجمع انتخاباتی فدراسیون، دوازدهم اسفند ماه ۹۸ برگزار گردید اما برخی از روسای هیات های استانی به سبب محدودیت های تردد و شیوع ویروس کرونا حاضر به شرکت در انتخابات نشدند و از سوی برخی هیات ها هم نمایندگانی حاضر شدند اما بعد از آنکه اظهارات رئیس یکی از هیات های دوومیدانی در خصوص حضور غیرقانونی نماینده این استان در مجمع تایید شد، وزارت ورزش انتخابات را ملغی اعلام و مهدی مبینی را بعنوان سرپرست فدراسیون انتخاب نمود تا امور این رشته را پیش ببرد.

مهدی علی نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش جوانان بعد از این مورد اظهار داشت: " دوومیدانی در المپیک رشته ای است که ما هم سهمیه گرفته ایم و هم امید به مدال وجود دارد، ازاین رو تصمیم وزارت ورزش و جوانان این بود که شرایط اداره فدراسیون با رئیس را فراهم آورد تا در شرایطی که به المپیک نزدیک هستیم، ثبات مدیریتی داشته باشیم و از بلاتکلیفی دوران سرپرستی خارج شویم. "

با این حال دوومیدانی هشت ماه است (از ابتدای سرپرستی عرب در ۲۴ مهر ۹۸) که با سرپرست اداره می شود. در طول این مدت اهالی این رشته بارها خواهان تعیین تکلیف وضعیت ریاست فدراسیون شده اند چون که آنها هم همچون علی نژاد بلاتکلیفی را به ضرر این رشته مادر می دانند اما وزارت ورزش و جوانان که در دوره شیوع ویروس کرونا اصرار به برگزاری انتخابات داشت، حالا اصراری به ثبت نام مجدد از کاندیداها ندارد و معلوم نیست که چه زمانی اقدامات لازم برای انتخابات انجام می شود.

مسئولان فدراسیون در دوره سرپرستی نمی توانند برنامه ریزی بلند مدتی داشته باشند تا گام هایی حساب شده را برای پیشرفت یک رشته بردارند و شاید هم تخصصی در این کار نداشته باشند چون معمولا سرپرستان فدراسیونها از بین کارمندان و مدیران وزارت ورزش انتخاب می شوند. از طرفی با توجه به این که وضعیت دوومیدانی مورد انتقاد خیلی از کارشناسان قرار گرفته، انتظار می رود مسؤلان ورزشی هر چه سریعتر نسبت به آغاز ثبت نام کاندیداها و برگزاری انتخابات تصمیم گیری و اقدام نمایند.

موضوع دیگری که ضرورت تصمیم گیری سریع تر در این مورد را ایجاد می کند، پررنگ شدن حاشیه های دوومیدانی است؛ با عوض شدن دو رئیس هیات استانی که در مجمع حضور نداشتند و برگزاری مجمع فوق العاده هیات آذربایجان غربی که او هم در مجمع فدراسیون حضور نداشت، شائباتی در مورد وضعیت انتخابات دوومیدانی عنوان شد، در نتیجه وزارت ورزش و جوانان بعنوان متولی اصلی ورزش و نهادی بی طرف باید برای بهبود شرایط دوومیدانی و از بین رفتن حاشیه ها، وضعیت این رشته را زودتر مشخص نماید.
1399/03/31
16:47:38
5.0 از 5
2249
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد