انجمن گلف NCGU
پس از تعویق یك ساله المپیك

كوروش باقری: در المپیك بدون شانس نیستیم

كوروش باقری: در المپیك بدون شانس نیستیم

به گزارش انجمن گلف سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران اظهار داشت: اگر المپیك توكیو سال آینده برگزار شود، برای كسب مدال بدون شانس نیستیم و اگر هم المپیك لغو شود، برای دوره بعد وزنه بردارن مستعدی داریم كه در چند قدمی ستاره شدن هستند.


کوروش باقری در گفتگو با ایسنا درباره ی تاثیر تعویق یک ساله المپیک بر روی شانس مدال آوری وزنه برداری ایران، بیان کرد: اول باید ببینیم چه کسانی نزدیک به سهمیه هستند. فکر می کنم علی داودی و علی هاشمی فقط یک مسابقه دیگر می خواهند تا سهمیه خودرا قطعی کنند. از اوضاع علی هاشمی اطلاعی ندارم اما علی داودی وضعیت نسبتا خوب و رو به رشدی دارد. در دسته ۹۶ کیلوگرم کیانوش رستمی شرایط خاصی به لحاظ امتیازی دارد اما در مسابقات قطر وزنه های خوبی زد. سهراب مرادی هم بعد از لطمه دیدگی که داشت در مسابقه آخر خود ما را امیدوار کرد. حالا هم خبر خاصی از وضعیت فنی اش ندارم اما بنظر می رسد وضعیت لطمه دیدگی اش بهتر شده است.

او اضافه کرد: اگر المپیک پس از یک سال برگزار شود، بدون شانس نخواهیم بود خصوصاً در فوق سنگین و ۹۶ کیلوگرم. البته اگر پتانسیل های خوبی مثل سهراب و کیانوش به روزهای اوج خوب خود برگردند.
باقری در پاسخ به این پرسش که در صورت لغو المپیک توکیو، وزنه برداری ایران برای المپیک پاریس تغییر نسل می دهد یا خیر، اظهار داشت: وزنه برداری به جز سهراب مرادی و کیانوش رستمی که ۱۰-۱۲ سال است در تیم ملی هستند، تغییر نسل داده است. حالا هم وزنه برداران مستعدی مثل علی میری، رضا بیرالوند و علی داودی در چند قدمی ستاره شدن هستند. فکر کنم فدراسیون برنامه ای داشته باشد تا همین افراد را حفظ کند و جوان تر ها را هم بالا بکشد.
*وزنه بردارانی داشتیم که مستعد درخشش در تیم بزرگسالان بودند
سرمربی سابق وزنه برداری ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چرا وزنه برداران نوجوانی که در زمان سرمربیگری او مدال های با ارزشی گرفتند نتوانستند در رده بزرگسالان هم موفق باشند، اشاره کرد: فکر می کردم آنها خیلی سریع وارد تیم بزرگسالان شوند اما چند سالی در تیم جوانان بودند و بعد کنار رفتند. با این وجود فکر می کنم بعنوان سرمربی وقت، آن موقع وظیفه ام را خوب انجام دادم. اینکه چرا نشد در تیم بزرگسالان هم موفق شوند، به بسیاری از مسائل برمی گردد و به نظرم دوستانی که الان هستند و سیاست گذاران فعلی فدراسیون بهتر می توانند پاسخ دهند.
او افزود: البته قرار نیست تمام تیمی که در رده نوجوانان بودند به تیم بزرگسالان هم برسند اما طبیعتا این انتظار هست ۲۰-۳۰ درصد از آنها در آینده در تیم بزرگسالان باشند. نفراتی مانند میلاد رشیدی، امیر حسین فضلی، علیرضا سلیمانی و علیرضا دهقان عالی بودند. از میان نفرات، فقط علیرضا سلیمانی توانست ثابت بماند. البته انتظار من از او فراتر از این مقام ها و رکوردهایی است که الان دارد. برای علیرضا دهقان نیز حتی من خواب طلای المپیک دیده بودم. ما در رده جوانان هم نفراتی خوبی داشتیم مثل سعید محمد پور، بهادر مولایی، مجید عسگری، جابر بهروزی و علیرضا کاظمی نژاد که خیلی زود کنار رفتند. آنها افرادی بودند که مستعد درخشش در بزرگسالان بودند و گاها هم این درخشش را داشتند مانند مولایی که نایب قهرمان جهان شد. به نظرم عوامل مختلفی کنار هم قرار گرفت که آنها نتوانستند به سر منزل مقصود برسند.
*چهار سالی که من سرمربی بودم، حقی ضایع نشد
باقری در مورد اینکه باتوجه به در پیش بودن انتخابات فدراسیون جهانی، فکر نمی کند ایران باید به دنبال گرفتن یک کرسی تاثیر گذار باشد، اشاره کرد: فکر می کنم آقای علی مرادی خیلی مشتاق این کار است و سالها تلاش و هزینه کرده است که بتواند حضور پیدا کند اما تنها حضور مهم نیست و حضور باید با برنامه باشد که به توسعه وزنه برداری و احقاق حق کمک نماید. امیدوارم که بتوان به آن رسید. در مورد مشکلاتی که برای فدراسیون جهانی پیش آمده نیز به هر حال وقتی تصمیم گیرنده در نهاد و تشکیلاتی به مدت۵۰ سال یک فرد باشد، موجب به وجود آمدن دیکتاتوری و فساد می شود. حالا اگر از جانب خود آن فرد نباشد، از جانب اطرافیانش ممکنست به وجود بیاید. انتخابات جدید هم برگزار شود، باید به سمت و سویی برود که خرد جمعی واقعی شکل بگیرد و افرادی که پست می گیرند، در جهت محکم تر شدن جایگاه وزنه برداری در المپیک و بیشتر شدن علاقه مندی به این رشته تلاش کنند. همین طور احساس تضییع حق وجود نداشته باشد. در ایران هم برخی دوستان عنوان می کردند حقشان ضایع شده که به درست و غلط بودن آن کاری ندارم اما در چهار سالی که من سرمربی تیم ملی وزنه برداری بود، حقی از کسی ضایع نشد.
وی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند در انتخابات فدراسیون جهانی باید یکی، دو چهره شناخته شده نیز از طرف فدراسیون معرفی شوند، اشاره کرد: با شناختی که من از افراد دارم، چنین انتظاری ندارم که این کار صورت گیرد. به درست و غلط بودن این مسئله کاری ندارم اما طبیعی است که رئیس فدراسیون، خودش و افرادی که کنارش هست را معرفی نماید.




منبع:

1399/03/26
15:35:13
5.0 از 5
2744
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , سرمربی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد