انجمن گلف NCGU

آغاز تمرینات شناگران در استخر با حفظ پروتكل های بهداشتی

آغاز تمرینات شناگران در استخر با حفظ پروتكل های بهداشتی

به گزارش انجمن گلف ملی پوشان شنا، شیرجه و واترپلو مقرر است از هفته آینده تمرینات خویش را در استخر آغاز كنند.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، بیشتر از سه ماه است که با انتشار کرونا تمرینات شناگران تعطیل شده و آنها از رفتن به استخر محروم شده اند. حالا با بهتر شدن شرایط مقرر است فدراسیون شرایطی را فراهم آورد تا ملی پوشانی که قصد حضور در مسابقات انتخابی المپیک را دارند با حفظ پروتکل های بهداشتی تمرینات خویش را آغاز کنند.
فرید فتاحیان در گفت و گو با ایسنا، در مورد آغاز تمرینات ملی پوشان شنا، شیرجه و واترپلو اظهار داشت: مقرر است امروز بحث شروع اردوهای ملی پوشان را نهایی نماییم و اگر بشود از هفته آینده تمرینات ملی پوشان با شرایط خاص و با رعایت پروتکل هایی که وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا اعلام نموده اند آغاز شود. ما از هفته آینده تمرینات را شروع کرده و با رعایت دو برابر آنچه که پروتکل های بهداشتی می گوید تمرینات را از سر خواهیم گرفت.
ایشان در ادامه اظهار داشت: استخر قهرمانی استاندارد 50 متر است و طبق پروتکل های بهداشتی 24 نفر (یک خط در میان) می توانند از آن استفاده کنند. اگر امروز بحث را نهایی نماییم با نیمی از این تعداد کار را شروع خواهیم کرد. در این شرایط تصمیم بزرگی است که مشکلات خویش را دارد در نتیجه ما با 12 نفر و با رعایت پروتکل های بهداشتی در استخر استاندارد کار را شروع می نماییم. البته این تمرینات تنها برای تعداد کمی از ملی پوشان و تنها ورزشکارانی که می خواهند در انتخابی المپیک شرکت نمایند خواهد بود. هنوز IOC و فدراسیون بین المللی اعلام نکرده اند که مسابقات انتخابی المپیک به چه شکل خواهد بود ازاین رو ما با وسواس و با تعداد محدود و با رعایت دو برابری پروتکل های بهداشتی کار را پیش خواهیم برد.
دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در پاسخ به این سؤال که آیا ملی پوشان از خوابگاه استفاده می نمایند یا خیر اظهار داشت: استفاده از خوابگاه هم یکی دیگر از مشکلات ما است. ملی پوشان تهرانی در استخر 50 متر و ملی پوشان شهرستانی در شهرهای خود تمرین خواهند کرد. مقرر است با هماهنگی با هیات استانی یک سانس خالی برای ملی پوشان در شهرستان فراهم نماییم. در واترپلو از مجموع 16 ملی پوش 7 – 8 نفرشان تهرانی هستند. در شنا از مجموع 6 – 7 نفر هم 3 نفر تهرانی هستند. در رشته شیرجه هم تنها دو ملی پوش داریم که در تهران و تبریز تمریناتشان را ادامه خواهند داد.
فتاحیان در ادامه در مورد تعیین تکلیف لیگ های شنا و واترپلو اظهار داشت: هنوز تعیین تکلیف نشده و ما با باشگاه ها در حال مذاکره هستیم. باشگاه ها در این مسابقات ذی نفع هستند و و باید نظر آنها در این خصوص گرفته شود. در مورد لیگ واترپلو شرایط راحتتر است چون تنها مسابقات پلی آف مانده و اگر شرایط عادی شود می توانیم آنرا ادامه داهیم، اما در شنا هنوز یک مرحله مانده که این مهم می باشد. باید ببینیم نظر باشگاه ها چیست تا در هیات اجرایی تصمیم نهایی گرفته شود.1399/03/22
20:33:21
5.0 از 5
2588
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , تمرین , تیم
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد