انجمن گلف NCGU

جانشین سیامند رحمان مشخص شد

جانشین سیامند رحمان مشخص شد

انجمن گلف: سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری می گوید تیم ملی پاراوزنه برداری هم اكنون شرایط مناسبی ندارد و باید تقویت شود تا ركورد وزنه برداران باردیگر به حالت قبل برگردد. وی همینطور خبر از انتخاب جانشین برای مرحوم سیامند رحمان آگاهی داد.


علی اصغر رواسی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیم ملی پاراوزنه برداری بعد از یکسال و اندی دوری از این تیم اظهار نمود: به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی طولانی مدت اردوها، الان تیم شرایط خیلی مناسبی ندارد و رکوردها افت پیدا کرده است. هم اکنون مجوز پارالمپیک توکیو توسط این تیم گرفته شده و امکان جوانگرایی و یا تغییرات در تیم وجود ندارد و باید با همین وزنه برداران در توکیو شرکت نماییم.
وی اظهار داشت: پس از فوت ناگهانی مرحوم سیامند رحمان ضربه سنگینی به تیم وارد شد، تلاش بر این است که ابتدا تیم از لحاظ روحی به حالت قبل برگردد و سپس با تقویت تیم وزنه برداران را برای پارالمپیک توکیو آماده نماییم.
سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری اشاره کرد: به جز پارالمپیک توکیو چون بازیهای پاراآسیایی 2022 چین را نیز پیش رو داریم هدف گذاری بر این است که تیم جوان و خوبی را نیز برای پاراآسیایی آماده نماییم. البته برای پاراآسیایی شرایطمان نسبت به توکیو بهتر و امکان جایگزینی نفرات جوانتر راحت است. بدین سبب حضور موفق در توکیو و سپس پاراآسیایی چین دو هدف اصلی است که اهتمام خواهیم کرد در هر دو رویداد عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.
رواسی پیرامون این پرسش که آیا جایگزین مناسبی در فوق سنگین برای مرحوم سیامند رحمان در نظر گرفته اید یا خیر؟ اظهار داشت: هم اکنون منصور پورمیرزایی که مجوز ورود به بازیهای پارالمپیک توکیو را کسب کرده بهترین گزینه برای جایگزینی مرحوم سیامند رحمان در فوق سنگین است و امید زیادی داریم که مدال طلای او را در توکیو تکرار کند. البته در گذشته وی رکورد خوبی را بین 270 تا 280 کیلوگرم ثبت می کرد اما الان تصور می کنم رکوردش تا حدودی افت کرده و از این شرایط دور شده است. اهتمام بر این است که باردیگر رکورد وی را افزایش دهیم تا جایگزین مناسبی برای سیامند رحمان در توکیو باشد.
سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری درباره زمان تشکیل اردوی تیم ملی پاراوزنه برداری اشاره کرد: هر زمان فدراسیون جانبازان و معلولان و کمیته ملی پارالمپیک اجازه برگزاری اردو را بدهند، نخستین اردو را برگزار خواهیم کرد. البته پیشنهاد من این است که اگر ستاد ملی مقابله با کرونای وزارت ورزش مجوز برگزاری اردوها را بدهد نخستین اردو را در تابستان برپا نماییم. هر چند کمیته ملی پارالمپیک شروع اردوها را از مهرماه پیش بینی کرده است.
وی درباره تغییرات در کادر فنی تیم پاراوزنه برداری اضافه کرد: تغییرات در کادر فنی و انتخاب کادر فنی جدید در حال بررسی است. البته اهتمام بر این است که بهترین مربیان را برای تیم ملی پاراوزنه برداری انتخاب نماییم.
رواسی درباب انتخاب حسین رضازاده بعنوان سرپرست انجمن پاراوزنه برداری و انتقادات صورت گرفته درباب وی اظهار نمود: وی از قهرمانان وزنه برداری است و دو مدال طلای المپیک را در کارنامه خود دارد. در جلسه ای که با او داشتم علاقه ی زیادی به پیشرفت وزنه برداری معلولان دارد و امیدوارم با حضور وی بتوانیم به موفقیت های خوبی در آینده دست پیدا نماییم.
سرمربی تیم ملی پاراوزنه برداری در آخر پیرامون بازگشت بعضی از وزنه برداران که از تیم ملی خداحافظی کرده اند، اظهار داشت: هر وزنه برداری که بخواهد باردیگر به تیم ملی برگردد باید شرایطش را داشته باشد حتی اگر اعتقادی به کمک او نداشته باشیم. البته این بازگشت پس از توکیو خواهد بود و این که از نظر رکوردی برای حضور در تیم ملی خودرا ثابت کند.
منبع:

1399/03/20
21:12:23
5.0 از 5
2682
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد