انجمن گلف NCGU

هفت ماه تمرین بدون قرارداد

هفت ماه تمرین بدون قرارداد

انجمن گلف: ایوب دادروان از مربیان دوومیدانی می گوید كه هفت ماه بدون قرارداد با یكی از ورزشكاران كار می كند و با آنكه بارها پیگیری كرده اما جوابی نگرفته است.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، دوومیدانی یکی از رشته های پرماده ورزشی است که در هر ماده ورزشکاران زیادی فعالیت می نمایند و تا جای ممکن تمرینات خودرا با مربی شخصی پیش می برند، بدین سبب مربیان زیادی هم در این رشته فعالیت دارند اما باتوجه به هزینه های بالای تمرین و سرمایه گذاری کم از جانب باشگاه ها، بیشتر ورزشکاران و مربیان به حمایت فدراسیون و دریافت حقوق نیاز دارند.
این مساله یکی از چالش های مسئولان فدراسیون است. در این میان برخی ورزشکاران علاقه دارند تا با مربیان خارجی کار کنند و در نتیجه فدراسیون هزینه های دلاری صرف آنها می کند در صورتیکه توجه کمی به مربیان ایرانی دارد.
حقوق کم مربیان داخلی یکی از موضوعاتی است که همیشه مورد انتقاد قرار گرفته است. ایوب دادروان، مربی دوومیدانی که این روزها با مهدی پیرجهان(دونده ۴۰۰ متر با مانع) تمرین می کند تا ورودی المپیک را کسب کند یکی از کسانی است که خواهان رسیدگی بیشتر مسئولان شده است. او که بگفته خود هفت ماه است کار می کند اما با فدراسیون قرارداد ندارد، به ایسنا اظهار داشت: "چندین سال است که مربیگری می کنم و شاگردان زیادی هم داشته ام که رکوردهای ایران و آسیا را زده اند اما نمی دانم چرا برای ورزشکاران مربی خارجی می آورند و دلاری هزینه می کنند در صورتیکه برای من و امثال من که صادقانه کار می نماییم، هزینه خوبی نمی شود".
دراین زمینه باید به نقش باشگاه ها هم اشاره نمود، چونکه برخی معتقدند این باشگاه ها هستند که باید برای ورزشکاران هزینه کنند و فدراسیون تنها نقش حمایتی دارد. دادروان در مورد حمایت باشگاه پلیمر خلیج فارس از مهدی پیرجهان اظهار داشت: "چندین ماه است که باشگاه پلیمرخلیج فارس از من و مهدی حمایت می کند و آقای رحمتی، مسئول باشگاه قول داد تا المپیک این حمایت ادامه داشته باشد. قبل از این فدراسیون به مدت ۴ ماه برای ما هزینه کرد اما متاسفانه چند ماه است که آنگونه که باید، حمایت نمی شویم".
البته باشگاه ها در دوومیدانی ایران آنقدر فعال نیستند که ورزشکاران خودرا تامین مالی کنند و حتی دیده شده که بعضی از آنها به تعهدات مالی و قراردادهای خود که در جریان مسابقات کشوری بسته اند هم عمل نکرده اند، بدین سبب در این شرایط فدراسیون ضمن رایزنی برای جذب باشگاه های معتبر برای حضور در مسابقات باید از ورزشکاران حمایت کند و توپ را به زمین باشگاه نیندازد. دادروان در این زمینه می گوید "در این شرایط اقتصادی اگر بخواهیم هر روز در دو نوبت بامداد و بعداز ظهر تمرین نماییم و آخر ماه یک تا دو میلیون تومان دریافت نماییم که درست نیست. چندین سال است که از کشورهای هم جوار پیشنهادهایی برای مربیگری دارم اما حاضر نشده ام ایران را ترک کنم چون خاک این کشور را خورده ام و دلم نمی خواهد مملکتم را رها کنم. با این وجود انتظار دارم که به ما هم برسند. البته آقای مبینی از زمانی که به فدراسیون آمده چندین بار با ما تماس گرفته و جویای احوال شده و گفته است که در نخستین فرصت رسیدگی می کند. باید از عزیزانی که برای ارتقاء دوومیدانی کمک کرده اند بخصوص از مسئولان استان تبریز، فدراسیون و باشگاه پلیمر خلیج فارس تشکر کنم".
دوومیدانی رشته مادر است و بارها گفته شده هر کشوری که به دنبال پیشرفت در سایر رشته های ورزشی است باید به دوومیدانی خود اهمیت بدهد. مربی، ورزشکار، فدراسیون، باشگاه و... باید همگی به درستی کار کنند و حمایت شوند تا مدال آوری در عرصه های بین المللی و جهانی امکان پذیر شود اما شرایط این رشته در ایران چنگی به دل نمی زند و ورزشکاران انگشت شماری هستند که در سطح جهانی فعالیت می نمایند، بدین سبب نیاز است که مسئولان ورزش با برنامه ریزی دقیق تری نیست به بهبود شرایط این رشته اقدام نمایند.
منبع:

1399/03/20
15:02:01
5.0 از 5
2712
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , برند , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد