انجمن گلف NCGU

ارائه خدمات عارضه یابی به ۸۸ شركت دانش بنیان در سال ۹۸

ارائه خدمات عارضه یابی به ۸۸ شركت دانش بنیان در سال ۹۸

به گزارش انجمن گلف مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: این صندوق در سال قبل به 88 شركت دانش بنیان خدمات عارضه یابی ارائه كرده است.به گزارش انجمن گلف به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر مرضیه شاوردی، هدف از ارائه خدمت عارضه یابی (رتبه بندی رقابت پذیری) به شرکت های دانش بنیان را رفع ضعف های مدیریتی عنوان نمود و اظهار داشت: خیلی از شرکت های دانش بنیان، تیم های فنی بسیار قوی دارند و حول ایده ای فنی و مهندسی شکل گرفته اند.
وی اضافه کرد: این شرکت ها عمدتاً در جنبه های مدیریتی ضعف هایی دارند که رفع آنها از توان تیم های داخلی شرکت خارج است. در امتداد کمک به شرکت های دانش بنیان برای شناسایی نقاط قوت، ضعف و چالش های مدیریتی خود و دریافت مشاوره های اثربخش و آشنایی با راهکارهای مناسب برای رفع این چالش ها، صندوق نوآوری و شکوفایی با بهره گیری از ظرفیت و توان کارگزاران خصوصی، مبادرت به ارائه خدمات عارضه یابی کرده است.
شاوردی عملکرد تیم مشاوران برای عارضه یابی در شرکت های دانش بنیان را توضیح داد و اظهار داشت: کارگزاران صندوق در این عرصه، برمبنای مدلهای عارضه یابی بومی، فرایندهای مختلف سازمان همچون مدیریت راهبردی، مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی و فروش، مدیریت توسعه کسب وکار، مدیریت توسعه محصول، مدیریت ارتباط با مشتریان، مدیریت منابع مالی و مدیریت ریسک را با بهره گیری از معیارهایی جامع ارزیابی می کنند و نقاط قوت و ضعف شرکت را شناسایی می کنند. این ارزیابی برمبنای خوداظهاری و نیز جلسات تعاملی انجام می شود و بعد از شناسایی چالش ها و مسائل شرکت، راهکارهایی برای بهبود و دستیابی به وضع مطلوب به شرکت ارائه می شود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد تعداد متقاضیان دریافت کننده خدمات عارضه یابی در سال قبل اظهار داشت: در سال گذشته، ۸۸ شرکت دانش بنیان درخواست خودرا برای دریافت خدمت عارضه یابی در سامانه توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت کردند که از این تعداد پروسه عارضه یابی ۴۳ شرکت تابحال به انتها رسیده است و پروسه ۴۵ شرکت نیز همچنان در جریان است.
شاوردی در مورد هزینه های استفاده از خدمت عارضه یابی صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان اشاره کرد: باتوجه به سیاست صندوق در خصوص حمایت ۷۰ تا ۹۰ درصدی در حوزه های مختلف خدمات توانمندسازی، شرکت های دانش بنیان متقاضی خدمت عارضه یابی نیز باید ۳۰ درصد از هزینه دریافت خدمت را بعد از ثبت و تأیید درخواست در سامانه برای عقد قرارداد با کارگزار مرتبط به کارگزار پرداخت کنند. سهم حمایتی صندوق بعد از اتمام پروسه عارضه یابی و ارائه گزارش از طرف کارگزار، پرداخت می شود.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد همراهی کارگزاران و شرکت ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب اظهار داشت: کارگزاران عارضه یابی بعد از بررسی و تحلیل چالش ها، قوت ها و ضعف های شرکت، راهکارهای بهبود را متناسب با مسائل شناسایی شده به شرکت ارائه می کنند. خیلی از شرکت های دانش بنیان که از این خدمت بهره برده اند، توانسته اند با کمک مشاوران و با تجدید ساختار سازمانی، بهبود رویکردهای مدیریت منابع انسانی، بهبود ساختار هزینه ها، تغییر در خاصیت های فناورانه محصول، تغییر در راهبرد ورود به بازار، از زیان دهی به سودآوری و رشد بازار برسند و قراردادهای جدیدی با مشتریان موجود و جدید منعقد کنند.

1399/03/18
14:18:38
5.0 از 5
2500
تگهای خبر: تیم , خدمات , رقابت
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد