انجمن گلف NCGU

پروتكل سلامت لیگ ۲ و ۳ چیست؟

پروتكل سلامت لیگ ۲ و ۳ چیست؟

انجمن گلف: طبق اعلام فدراسیون پزشكی ورزشی پروتكل سلامت فوتبال برای تمامی لیگ های این رشته ورزشی شامل لیگ برتر، لیگ 1، لیگ 2 و لیگ 3 یكسان است.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، رئیس سازمان لیگ فوتبال ایران اخیرا در نامه ای به هیات های فوتبال و باشگاه ها زمان آغاز تمرینات و مسابقات لیگ دسته دو و دسته سه را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اعلام کرد، نامه ای که در آن آمده بود به سبب پیگیری ایجاد تسهیلات و شرایط مناسب تر جهت آغاز تمرینات و مسابقات تیم های لیگ دسته دوم و دسته سوم، ضمن ارسال جدول زمانبندی جدید مربوط به این مسابقات خواهشمند است با در نظر گرفتن تمامی جوانب امر نسبت به رعایت موارد توسط باشگاه ها و با نظارت ستاد مقابله با کرونا در ورزش دقت لازم را به عمل آورید.

در متن این نامه آمده بود که امور مربوط به بازگشایی محل تمرینات و ورزشگاه ها توسط هیات فوتبال استانها و باشگاه های ذی نفع از اداره کل ورزش و جوانان استان و انجام امور مربوط به ضدعفونی کردن آنها پیگری و به بازیکنان و عوامل کادر فنی توسط باشگاه ها فراخوان داده شود.

بهاروند همین طور تاکید کرده است انجام تست های تشخیص کرونا همچون تست pcr برای تمامی اعضای تیم همچون بازیکنان و عوامل کادر فنی و اجرایی باشگاه ها طبق دستور ستاد مقابله با کرونا در ورزش صورت گرفته و تحویل نتایج تست های انجام شده به ستاد فوق الذکر، سازمان لیگ و ایفمارک و ستاندن مجوزهای لازم مدنظر قرار گیرد.

طبق این نامه زمان جدید شروع تمرینات تیم ها و جدول زمانبندی شروع تمرینات و مسابقات لیگ های دو و سه کشور بدین سان خواهد بود که زمان شروع تمرینات لیگ دسته دوم ۱۹ خرداد ۱۳۹۹، زمان مسابقه معوقه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ و زمان شروع هفتگی مسابقات ۱۷ تیر ۱۳۹۹ خواهد بود و زمان شروع تمرینات لیگ دسته سوم ۲۴ خرداد ۱۳۹۹، زمان مسابقه معوقه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ و زمان شروع هفتگی مسابقات ۲۱ تیر ۱۳۹۹ است.

شباهت الزامات سلامت لیگ برتر، ۱، ۲ و ۳

با اعلام این دستورالعمل، سوالی که عنوان شد مربوط به الزامات سلامت لیگ ۲ و ۳ فوتبال ایران بود چونکه تکلیف لیگ برتر ولیگ یک در این خصوص مشخص شد و حال این سوال به وجود آمد که لیگ های ۲ و ۳ فوتبال ایران باید چه دستورالعملی را برای رعایت سلامت مدنظر قرار دهند.

فدراسیون پزشکی ورزشی در این رابطه به ایسنا اعلام نمود که راهنمای گام دوم مبارزه با کووید-۱۹(کرونا ویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال مربوط به تمامی لیگ های فوتبال است و تمامی لیگ ها ملزم به رعایت آن هستند.

لیگ ۲ و ۳ توان پرداخت تست کرونا دارند؟

مسئله و چالشی که خصوصاً برای لیگ ۲ و ۳ در این خصوص به وجود می آید پرداخت هزینه های مربوط به تست کرونا است، چونکه طبق راهنمای گام دوم مبارزه با کووید-۱۹(کرونا ویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال باشگاه ها موظف می باشند پیش از شروع تمرینات یکبار و در زمان مسابقات طی فاصله زمانی هر پنج روز یک دفعه تست کرونا را انجام دهند.

پیش از این قائم مقام وزیر بهداشت درباره ستاندن مبلغ ۷۰۰ هزار تومانی از مردم برای انجام هر تست کرونا گفته بود پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست اما ما در حال تولید کیت های داخلی داریم و اگر لازم باشد واردات کیت را انجام می دهیم تا تست کرونا با قیمت کم تری صورت گیرد.

نحوه اقامت؛ دیگر چالش مالی لیگ ۲ و ۳

همچنین در راهنمای مربوطه اعلام شده است که در محل اقامت در هر اتاق یک نفر استقرار یابد و اگر تا اختتام تمرینات بازیکنان در قرنطینه باشند، اتاق افراد باید کاملا مجزا باشد، این مسئله اما به اعتراض بعضی از باشگاه ها همراه شده و اعلام نموده اند که باتوجه به مشکلات مالی دراین زمینه با محدودیت مواجهند. حال اما اجرای دقیق این بند باید از طرف ناظران تعیین شده مورد توجه قرار گیرد تا به صورت دقیق باشگاه ها به آن عمل کنند و با عدم توجه به آن سلامت بازیکانان و سایر عوامل تیم را به خطر نیاندازند.

اصلاح پروتکل سلامت فوتبال در دستور کار

به تازگی اما مهرزاد خلیلیان- سخنگوی ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش اعلام نمود که در حال پیگیری مسائل با همراهی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستیم و پروتکل سلامت فوتبال در حال اصلاح و مقرر است ساده تر شود و این وعده را از طرف مسئولان وزارت بهداشت گرفته ایم.

با توجه به وعده اصلاح اساسنامه باید منتظر ماند و دید که آیا اصلاح پروتکل سلامت فوتبال منجر به ساده شدن این پروتکل و کاهش هزینه های تیم ها خواهد شد یا خیر؟ هر چند که به طور قطع سخت گیری های صورت گرفته از طرف وزارت بهداشت و وزارت ورزش اساسا در شرایط شیوع ویروس کرونا به نفع سلامت ورزشکاران و عوامل باشگاه ها است هرچند در مورد تیم هایی که بضاعت مالی کمتری دارند نیز باید چاره اندیشی کرد و در صورت امکان حمایت های لازم بمنظور کاهش هزینه ها از طرف دستگاه ها و مجموعه های استانی مدنظر قرار گیرد چونکه سخنگوی فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به اینکه بعضی از باشگاه ها اعلام نموده اند توان پرداخت ندارند اشاره کرد که بودجه این فدراسیون از محل دریافت سرانه هایی که از آحاد جامعه ورزشی ستاندن می کند بودجه ای در اختیار دارد که آنرا مختص کرده است به پرداخت هزینه های درمانی و نیز ارائه خدمات درمانی مناسب به تمام جامعه ورزش کشور و نه فقط فوتبالیست ها، بدین سبب وظیفه فدراسیون پزشکی ورزشی فقط ارائه خدمات به ورزشکاران فوتبالیست نیست بااینکه فوتبالیست ها نیز جزو جامعه ورزشی کشور هستند و ما نیز به آنها ارائه خدمت می نماییم.

منبع:

1399/03/13
13:50:08
5.0 از 5
2458
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان انجمن گلف
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد