انجمن گلف NCGU

مجله طب اورژانس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در اسكوپوس نمایه شد

مجله طب اورژانس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در اسكوپوس نمایه شد

به گزارش انجمن گلف مجله Archives of Academic Emergency Medicine گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی پس از نمایه شدن در  پایگاه های PubMed و ISI به تازگی در پایگاه اسكپوس هم نمایه شد.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، دکتر سعید صفر، ی مدیر مسئول و سردبیر این مجله اظهار داشت: مجله Archives of Academic Emergency Medicine از سال ۲۰۱۳ توسط گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به زبان انگلیسی افتتاح شد که در ابتدا با نام Emergency و به صورت فصلنامه منتشر می شد.
وی مجله مذکور را نخستین مجله تخصصی راه اندازی شده در حوزه طب اورژانس در کل کشور و جزو نخستین مجلات ایندکس شده در خاورمیانه برشمرد که طی دو سال اول در پایگاه های PubMed و ISI نمایه شده است.
به قول صفری این مجله از سال ۲۰۱۷ به Archives of Academic Emergency Medicine تغییر نام یافته و برای کاهش زمان پذیرش و چاپ به شیوه انتشار پیوسته ( Continuous publication) منتشر می شود.
وی این مجله را یکی از بنیانگذاران سیستم انتشار پیوسته در کشور برشمرد که یکی از پیشرفته ترین شیوه های نشر است. در این روش، مقاله به محض دریافت پذیرش به صورت آنلاین انتشار یافته و در اختیار همه قرار می گیرد.
مدیر مسئول و سردبیر مجله مذکور با اشاره به این که تابحال ۷۱ مجله در کل کشور در پایگاه اسکوپوس نمایه شده است، اظهار داشت: این مجله بعد از ارزیابی های سنگین اخیرا موفق به ورود به باشگاه مجلات نمایه شده در پایگاه معتبر اسکپوس شد و این موفقیت بزرگ را به دست آورد.
صفری با اشاره به اهمیت خروجی های اسکوپوس در ارزیابی های سطوح مختلف (دانشگاهی، گروه های آموزشی، وزارت بهداشت، علم سنجی) تصریح کرد: افزایش تعداد مجلات نمایه شده در پایگاه اسکوپوس در رنکینگ و رتبه بندی های افراد، گروه ها و مراکز تحقیقاتی تأثیر به سزایی خواهد داشت.
وی هیئت تحریریه مجله را متشکل از اساتید و متخصصان ملی و بین المللی از دانشگاه های داخل و خارج از کشور برشمرد که در گام بعدی درصدد دریافت IF یا ارتقای ضریب تأثیر در ISI هستند.
به قول مدیر مسئول و سردبیر مجله مقالات حوزه های مرتبط به طب اورژانس نظیر مراقبت های بحرانی، طب بلایا، تروما، بیماری های محیطی، سم شناسی و پزشکی قانونی، اورژانس اطفال، اورژانس پیش بیمارستانی و پرستاری اورژانس در این مجله به چاپ می رسد.
صفری در انتها ضمن تقدیر از حمایت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، دفتر نشریات و تمام اعضای گروه طب اورژانس و دست اندرکاران مجله تصریح کرد: اساتید و اعضای هیئت علمی می توانند مقالات خود در حیطه های مذکور را برای مجله ارسال نمایند تا در اسرع وقت مورد داوری قرار گرفته و منتشر شود و این مجله بتواند گامی موثر در جهت انتشار یافته های جامعه پزشکی کشور بردارد.
منبع:

1399/03/12
12:46:52
5.0 از 5
2901
تگهای خبر: آموزش , اساتید , باشگاه , پزشك
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد