انجمن گلف NCGU
علی نژاد:

در مورد اساسنامه فوتبال جای نگرانی نیست

در مورد اساسنامه فوتبال جای نگرانی نیست

به گزارش انجمن گلف معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: تنیس ایران در همگانی و قهرمانی ضعف های زیادی دارد و حضور در گروه چهار آسیا شایسته ایران نیست.


به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، مهدی علی نژاد در آخر مجمع انتخاباتی فدراسیون تنیس بیان کرد: به آقای عزیزی تبریک می گویم و از همه نامزدها تشکر می کنم. امروز یک رقابت خوب را شاهد بودیم. خوشحالم پس از یک سال و نیم، امروز ریاست فدراسیون تعیین تکلیف شد. اساسا توقعات زیادی از رئیس فدراسیون است چون در همگانی و قهرمانی گرفتار ضعف های زیادی است.
* گروه چهار آسیا شایسته تنیس ایران نیست
او افزود: برمبنای برنامه هایی که آقای عزیزی داده او را در مجامع سالیانه قضاوت خواهیم بود. ما در گروه چهار آسیا هستیم که شایسته ایران نیست و باید اقداماتی صورت گیرد تا تحولاتی صورت گیرد. البته یک شبه نمی توان کاری کرد و نیازمند امکانات، همدلی و همکاری کل خانواده تنیس است. پیش از انتخابات شاهد برخی بداخلاقی ها بودیم و خوشحالم خانواده تنیس نسبت به این بداخلاقی ها واکنش نشان داد. امیدوارم شرایط به شکلی باشد که همدلی را داشته باشیم تا وضعیت تنیس بهتر شود.
علی نژاد همین طور اظهار داشت: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در کنار تنیس هستند و وضعیت نیروهای انسانی در تنیس خوب است. از همه خصوصاً نامنی سرپرست فدراسیون و مجید شایسته و کادرش تشکر می کنم.
او همین طور در حاشیه مجمع و در جمع خبرنگاران در مورد تغییر روسای هیات ها توسط سرپرست ها و اینکه بعدا خود سرپرست ها وارد انتخابات می شوند، بیان کرد: کسانی که بعنوان سرپرست فدراسیون ها حضور دارند نامزد انتخابات نیستند. برای تنیس هم شایعه شد نامنی می خواهد نامزد شود اما نامزد نشد.
* از تغییر هیاتهای اتومبیلرانی اطلاعی ندارم
او در مورد تغییر روسای هیاتهای اتومبیلرانی توسط سرپرست(مازیار ناظمی) اظهار داشت: از تغییر روسای هیاتهای اتومبیلرانی اطلاعی ندارم و اینکه آقای ناظمی کاندیدا می شود یا نه قضاوت زود هنگام است.
* در مورد اساسنامه فوتبال جای نگرانی خاصی نیست
علی نژاد در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال نیز بیان کرد: اساسنامه فدراسیون در حال رفت و برگشت به فیفا است و نامه نگاری ها طبیعی است و مطمئن هستم فدراسیون فوتبال مسیرهایی در پیش می گیرد تا مشکلی ایجاد نشود. نگرانی خاصی وجود ندارد و امیدوارم اساس نامه برمبنای قوانین داخلی و بین المللی نهایی شود.
علی نژاد در پاسخ به این پرسش که انتخابات دیگری در پیش هست یا خیر اشاره کرد: انتخابات ووشو اواخر خرداد و یا اوایل تیر انجام می شود. ثبت نام در شطرنج هم شروع شده است. کار انتخابات همگانی و دانشگاهی انجام می شود که تا تیر ماه برگزار می نماییم. اهتمام می کنم تا آخر سال ۹۹ فدراسیونی بدون انتخابات نماند.
او در مورد نامه انصراف چهار تیم از حضور در لیگ فوتبال اشاره کرد: در مورد لیگ فوتبال و رشته های دیگر، وزارت ورزش با هماهنگی وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا مجوزهایی را برای بازگشایی ها داده است. در مورد فوتبال موضوع این بود که اول خرداد مجوز تمرین داده شد و از ۲۲ خرداد مجوز برگزاری لیگ صادر شد. اینکه فدراسیون ها همچون فوتبال چه تصمیمی بگیرند دیگر در اختیار وزارت ورزش نیست. خود فدراسیون ها تصمیم می گیرند.
او در پاسخ به این پرسش که عزیزی باید از سمت خود در وزارت ورزش استعفا دهد یا خیر اظهار داشت: با عنایت به این که ریاست فدراسیون شغل است از مدیر کلی امور مجلس استعفا می دهد.
بر اساس عملکرد بودجه می دهیم
معاون قهرمانی در پاسخ به این پرسش ایسنا در خصوص اینکه بعضی از فدراسیون همچون تنیس سالها خروجی خاصی نداشته اند و فقط بودجه گرفته اند و قرار نیست وزارت ورزش جدی تر عملکرد فدراسیون ها را مورد بررسی قرار دهد، اشاره کرد: ما در سال ۹۹ نظام ارزیابی عملکرد فدراسیون ها را تغییر دادیم و با مبانی جدید ارزیابی انجام می شود که ملاک پرداخت بودجه هم خواهد بود و بر طبق عملکرد سال قبل فدراسیون، بودجه خواهیم داد. اگر فدراسیونی عملکرد خوبی نداشته باشد حمایت کمتر است و عملکرد فدراسیون خوب باشد بودجه بیشتر می گیرد. به نظرم این کار بهترین ابزار نظارتی است و ایجاد انگیزه هم می کند.
فدراسیونها برای مربیان خارجی باید مجوز بگیرند
علی نژاد در پاسخ به این پرسش که اگر فدراسیون والیبال بخواهد مربی خارجی بیاورد، وزارت ورزش کمک مالی می کند، اشاره کرد: سیاست وزارت ورزش پشتیبانی از مربیان داخلی است و در خیلی از رشته ها پتانسیل خوبی داریم اما اگر فدراسیونی مربی خارجی خواست شورایی در وزارت ورزش وجود دارد که رئیس فدراسیون باید دفاع کند که چرا مربی خارجی می خواهد. اگر قابل قبول باشد مجوز داده می شود. ما در قالب کمکهای خود به فدراسیون ها کمک می نماییم و خودشان هم باید منابع مالی را تامین کنند.
امیدوارم فدراسیون فوتبال برای قرارداد ویلموتس لطمه نبیند
او در مورد قرارداد ویلموتس که ضرر هنگفت به ایران می زند اظهار داشت: قرارداد ویلموتس توسط فدراسیون فوتبال بسته شده است. او شکایتی کرده است و دوستان در فدراسیون فوتبال در حال دفاع هستند. ما نمی توانیم قضاوتی نماییم امیدواریم شرایطی ایجاد شود که فدراسیون فوتبال صدمه ای نبیند و الان اظهار نظر زود است. نهایتا باید دید فیفا چه تصمیمی می گیرد. پس از آن باز هم کار تمام نشده است و می توان به دادگاه عالی ورزش شکایت نمود.
علی نژاد در مورد اینکه اگر کسی گرین کارت داشته باشد می تواند رئیس فدراسیون شود یا خیر اظهار داشت: تابیعت دوگانه ممنوعست یعنی پاسپورت دوم داشته باشد. نهاد های نظارتی تابعیت دوگانه را بررسی می کنند اما قطعی است حضور فردی با تابعیت دو گانه بعنوان رئیس فدراسیون و عضو هیات رییسه ممنوعست.
* قراردادهای استقلال و پرسپولیس با هماهنگی مجمع و توافق با سازمان خصوصی سازی بوده است
او در مورد همکاری استقلال و پرسپولیس با کارگزاری ها اظهار داشت: اگر باشگاهی قرارداد بسته با هماهنگی مجمع و توافق با سازمان خصوصی سازی بوده است. این مساله مشکلی ایجاد نمی کند و قراردادها می توانند حتی به بهتر واگذار شدن باشگاه ها کمک کنند چون می توانند منابع خوبی را هم فراهم آورند.
هیات مدیره استقلال و پرسپولیس به زودی ترمیم می شود
علی نژاد همین طور درباره هیات مدیره استقلال و استعفای منزوی اظهار داشت: مذاکراتی با برخی از افراد مدنظر انجام شده است. باید تائید صلاحیت صورت گیرد. زمان می برد و مجمع هم باید این تغییرات را تصویب کند. کار در حال انجام می باشد. اما هیات مدیره استقلال و پرسپولیس به زودی ترمیم خواهد شد.
علی نژاد در باره ی ادعای مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس مبنی براینکه قرارداد یحیی گل محمدی با این باشگاه شائبه دار است، اشاره کرد: اطلاعی ندارم. از خود مدیرعامل پرسپولیس سوال کنید.
ادامه دارد...منبع:

1399/03/11
13:53:41
5.0 از 5
2889
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد