انجمن گلف NCGU

آغاز تمرینات اسكی بازان معلول برای سهمیه پارالمپیك

آغاز تمرینات اسكی بازان معلول برای سهمیه پارالمپیك

به گزارش انجمن گلف رئیس انجمن اسكی معلولان از آغاز تمرینات اسكی معلولان در پیست اسكی توچال آگاهی داد و اظهار داشت: این تمرینات تا اول تیر كه پیست دارای برف است، ادامه خواهد داشت.


عیسی ساوه شمشکی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با مجوزی که از ستاد مقابله با کرونا وزارت ورزش و جوانان درباره آغاز تمرینات اسکی بازان معلول دریافت کردیم، تمرینات اسکی بازان پایتخت را در پیست اسکی توچال آغاز کردیم که این تمرینات تا اوایل تیرماه که پیست حاوی برف است، ادامه خواهد داشت تا ببینیم وضعیت از نظر این بیماری چگونه خواهد بود.
وی اظهار داشت: باتوجه به این که هنوز تقویم فدراسیون جهانی برای شروع مسابقات بین المللی و جهانی در سال ۲۰۲۰ معین نمی باشد، منتظر اطلاع رسانی از طرف کمیته بین المللی پارالمپیک هستیم تا خودرا برای مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی که از دی ماه امسال شروع می شود و به مدت یکسال ادامه خواهد داشت، آماده نماییم.
شمشکی افزود: مسابقات پارالمپیک زمستانی در رشته های آلپاین، اسنوبرد و صحرانوردی اسفند ۱۴۰۰ در چین برگزار می شود که ما امیدواریم شرایط از نظر بیماری کرونا به شکلی باشد که امسال مشکلی جهت شرکت در مسابقات کسب سهمیه نداسته باشیم.
رئیس انجمن اسکی معلولان اشاره کرد: امسال بعد از اینکه مشخص شد در کدام مسابقات کسب سهمیه می توانیم شرکت نماییم، اهتمام داریم میزبان برگزاری مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک زمستانی نیز باشیم. البته در صورتیکه وضعیت دنیا از نظر این بیماری به حالت عادی برگردد.
شمشکی اظهار داشت: دوره قبل ما موفق به کسب ۵ سهمیه پارالمپیک زمستانی در رشته های اسنوبرد و صحرانوردی شدیم اما امسال هدف گذاری بر این است که این تعداد را تا ۹ سهمیه در رشته های اسنوبرد، آلپاین و صحرانوردی افزایش دهیم و حضور موفق تری نسبت به دوره قبل داشته باشیم.
وی ادامه داد: برای این که بتوانیم رنگینگ اسکی بازان معلول را افزایش داده و سهمیه مستقیم را کسب نماییم باید کمیته ملی پارالمپیک شرایط حضور اسکی بازان در مسابقات قهرمانی جهان را فراهم آورد. ما تا امروز تنها در مسابقات بین المللی شرکت کردیم و امکان حضور در مسابقات قهرمانی جهان را نداشتیم.
رئیس انجمن اسکی معلولان در آخر از افزایش چشم گیر زنان اسکی باز در ۴ سال راه اندازی این انجمن آگاهی داد و اظهار داشت: در گذشته ما تنها یک اسکی باز مرد در رشته آلپاین داشتیم اما در چند سال قبل با افزایش تعداد اسکی بازان معلول به ویژه در بخش زنان، شاهد رشد اسکی معلولان در جایگاه بین المللی بودیم.
منبع:

1399/03/09
10:13:54
5.0 از 5
2561
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد