انجمن گلف NCGU

مشكلات حل شد شطرنج باز خبرساز برگشت!

مشكلات حل شد شطرنج باز خبرساز برگشت!

انجمن گلف: سارا خادم الشریعه مدتی پیش خداحافظی اش از تیم ملی شطرنج را اعلام نمود و بعد از آن روزه سكوت گرفت. او حالا بعد از مدت ها سكوت معتقد می باشد اتفاقات خوبی فدراسیون شطرنج درحال رخ دادن است.به گزارش انجمن گلف به نقل از خبر آنلاین؛ سارا خادم الشریعه که روزه سکوت گرفته بود سرانجام سکوتش را شکست. او ماه ها حرف به زبان نیاورد تا حاشیه جدیدی برایش ایجاد نشود. وقتی از او درباره بازگشت باردیگر به تیم ملی سوال کردیم این واکنش را نشان داد: «آن زمان که آن پست را منتشر کردم خیلی ها اهتمام داشتند تا طور دیگری این ماجرا را نشان بدهند. می خواستند القا کنند که من می روم دیگر بر نمی گردم اما اصلا این طور نبود. من بلافاصله پست دیگری گذاشتم و توضیح دادم که هیچ گاه چنین اتفاقی نخواهد افتاد. مشکل من با فدراسیون بود و خدا را شکر حالا این مشکل حل شده است.»
خادم الشریعه از دلیلهای اختلافش با فدراسیون حرف به میان می آورد. وی در این مورد می گوید: «ورزشکاری که برای یک فدراسیون بازی می کند باید همه جوره مورد توجه باشد. بحث من فقط مسائل مالی نیست، ماها پشت مان به فدراسیونگرم نبود. هیچ حمایتی نمی شدم فقط تا وقتی که مقام می آوردم سارا خادم الشریعه بودم. پس از آن دیگر هیچ خبری نبود. در هر مسابقه ای می رفتم و جایزه می گرفتم این جوایز را برجسته می کردند، در صورتیکه بسیاری از این مسابقات را با هزینه شخصی رفته بودم و این جایزه ها همان خرج سفرم را در می آورد. همیشه ساکت بودم و هیچ چیزی نمی گفتم، هیچ گله ای نمی کردم اما بالاخره آدم یک جاهایی نمی تواند. یک جاهایی باید گفت تا همه بدانند که چه اتفاقاتی می افتد.»
بیشتر بخوانید: خادم الشریعه به تیم ملی شطرنج بازگشت
بانوی شطرنج باز ایران که درددل می کرد افزود: «من هدفم این بود تا از بچه های شطرنج باز حمایت شود. بدون امکانات و بدون هیچ حمایتی مسابقه می دادیم و انتهایش هیچ چیز نبود. من دلخور بودم و دلیل جدایی ام هم همین بود. حالا خدا را شکر تغییرات در فدراسیون انجام شده است و این فدراسیون سرپرست دارد. اتفاقاتی دارد می افتد که خوشحال کننده است. فیروزجا از ایران رفت، تا پیش از اینکه او برود خیلی ها اصلا نمی دانستند که چنین کسی در تیم ملی است می دانید چرا؟چون ما بچه های شطرنج عادت نداریم شلوغ بازی نماییم. عادت نداریم هیاهو نماییم وحق مان را این طوری بگیریم. حالا نمی خواهم زیاد بحث گذشته را باز کنم.آن روز به فدراسیون رفتم. صحبت هایی انجام شد و امیدوارم که وزارت ورزش از این به بعد بیشتر حواس اش به فدراسیون شطرنج باشد. بچه های ما واقعا خوب و بهترین هستند و باید قدر آنها را دانست.»
من دلخور بودم و دلیل جدایی ام هم همین بود. حالا خدا را شکر تغییرات در فدراسیون انجام شده است و این فدراسیون سرپرست دارد. اتفاقاتی دارد می افتد که خوشحال کننده است. فیروزجا از ایران رفت، تا پیش از اینکه او برود خیلی ها اصلا نمی دانستند که چنین کسی در تیم ملی است می دانید چرا؟چون ما بچه های شطرنج عادت نداریم شلوغ بازی نماییم. عادت نداریم هیاهو نماییم وحق مان را این طوری بگیریم.
خیلی رک از خادم الشریعه سوال کردیم که این بحث های خروج از زیر پرچم و... که خادم الشریعه حرف ما را قطع کرد و اظهار داشت: «دوست نداشتم اصلا در این مورد حرف بزنم. چند ماه هم سکوت کرده بودم تا بیشتر به حواشی دامن زده نشود. اصلا دوست ندارم شعار بدهم و اهل شعار دادن هم نیستم. هر کسی در زندگی اش ممکنست تصمیماتی بگیرد. من پیش از اینکه 18 سالم بشود از آمریکا پیشنهاد داشتم. در آنجا دانشگاه هایی هست که ورزشکاران شطرنج را جذب می کنند. به این صورت که می شد آنجا زندگی کرد اما برای کشور دیگری مسابقه داد. من بارها به مسابقات مختلف رفته ام و برگشته ام. شطرنج بازان برای خودشان شخصیت مستقل دارند و بارها فدراسیون جهانی بدون دخالت فدراسیون از من برای مسابقات مختلف دعوت کرده است. رفته ام، مسابقه داده ام و برگشته ام. این دفعه هم با تغییراتی که در فدراسیون رخ داد برگشته ام و امیدوارم اتفاق های خوبی برای خودم، رشته ورزشی ام و کشورم بیفتد.»

255 43


منبع:

1399/03/03
14:36:16
5.0 از 5
2939
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سفر
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد