انجمن گلف NCGU

یكسان سازی دوره های آمادگی منجیان غریق پس از بازگشایی استخرها

یكسان سازی دوره های آمادگی منجیان غریق پس از بازگشایی استخرها

به گزارش انجمن گلف رئیس فدراسیون غواصی و نجات غریق اظهار داشت: بعد از بازگشایی استخرها دوره های آمادگی منجیان غریق سراسر كشور یكسان و به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد.


ایلخان نوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: در صورتی که ستاد مقابله با کرونا مجوز بازگشایی استخرها را پس از ماه مبارک رمضان بدهد دوره های آمادگی منجیان غریق در سراسر کشور به مدت دوماه برگزار می شود تا برگه های آمادگی خودرا برای حضور در استخرها از سایت فدراسیون دریافت نمایند.
وی اظهار داشت: اعتبار برگه های آمادگی منجیان غریق هر سال اول خرداد تمام می شود و ما اهتمام داشتیم این دوره ها را پیش از عید در اسفند برگزار نماییم که به سبب شیوع ویروس کرونا این مسئله به تعویق افتاد. بدین سبب پس از بازگشایی استخرها منجیان غریق سراسر کشور با ثبت نام در سامانه فدراسیون می توانند برای دریافت این برگه به مدت هشت ساعت آموزش های لازم را سپری کنند تا بتوانند برگه های آمادگی خودرا دریافت نمایند.
نوری افزود: هر ساله این دوره ها به صورت سلیقه ای در استان های مختلف برگزار می شد اما امسال با راه اندازی سامانه سایت فدراسیون این دوره ها به صورت یکسان و الکترونیکی در سراسر کشور برگزار می شود و از حالت سلیقه ای بودن بیرون رود. البته منجیان غریق بوسیله سامانه می توانند با امضای روسای هیات های استانی برگه های آمادگی خودرا به صورت الکترونیکی دریافت نمایند.
وی با اعلان اینکه بیشترین خسارت وارد شده در شرایط کرونایی به منجیان غریق بوده است، اظهار داشت: متاسفانه نجات غریق چون در وزارت کار بعنوان یک شغل در نظر گرفته نشده است و افراد این حوزه از بیمه تامین اجتماعی برخوردار نیستند در شرایط کرونایی بیشترین لطمه به منجیان غریق وارد شده است و امکان دریافت بیمه بیکاری از تامین اجتماعی را ندارند. تلاش فدراسیون بر این است تا نجات غریق بعنوان یک شغل در نظر گرفته شود و برای آنها بیمه رد شود. امیدوارم بتوانیم زودتر در وزارت کار نجات غریق را بعنوان یک شغل تعریف نماییم تا تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.
او در آخر اظهار داشت: با راه اندازی سامانه فدراسیون نجات غریق پس از این تمام دوره های آموزشی نجات غریق، غواصی و آب درمانی بوسیله این سامانه و به صورت الکترونیکی برگزار می شود.
منبع:

1399/02/31
16:22:49
5.0 از 5
3020
تگهای خبر: آموزش , بیمه , تیم , فدراسیون
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد