انجمن گلف NCGU
پس از مجاز شدن فعالیت قایقرانی

فرزام: روئینگ سواران در شهر های خود امكان تمرین روی آب ندارند

فرزام: روئینگ سواران در شهر های خود امكان تمرین روی آب ندارند

به گزارش انجمن گلف سرمربی تیم ملی قایقرانی روئینگ اظهار داشت: ملی پوشان در شهر های خود امكان انجام تمرین روی آب را ندارند و الان بهترین زمان است كه باردیگر اردوهای خویش را آغاز نماییم.


افشین فرزام در گفت و گو با ایسنا درباره ی اینکه با توجه مجاز شدن فعالیت قایقرانی چقدر شرایط بازگشت ملی پوشان روئینگ به تمرین روی آب فراهم است، بیان نمود: متاسفانه ملی پوشان در شهر های خود امکان تمرین روی آب را نداشتند و فکر می کنم پس از آخر ماه رمضان امکان اینکه تمرینات را در دریاچه آزادی انجام دهیم، فراهم گردد. در این مدت تمریناتی را به پاروزنان داده بودیم اما خب این تمرینات هم برای دو ماه می توان انجام داد و در دراز مدت اثر مطلوب خویش را از دست می دهند.
او افزود: هر چقدر این شرایط طولانی تر شود وضعیت ملی پوشان از لحاظ فکری و فنی بهم می ریزد ازاین رو تصور می کنم زمانی خوبی برای برگزاری مجدد اردوها باشد. تا جایی که اطلاع دارم کشورهای کره جنوبی و چین تایپه تمرینات خویش را تعطیل نکرده اند. هنگ کنگ از 10 روز پیش و ازبکستان از یک هفته پیش تمرین با قایق را آغاز کرده اند و این کشورها، اصلی ترین رقبای ما در مسابقات انتخابی المپیک هستند. لغو مسابقات انتخابی المپیک که برای ملی پوشان تاسف بار بود چون به حدی از آمادگی جسمی و روحی رسیده بودند که برای مدال طلا می خواستند به مسابقات بروند حالا هم باید باردیگر تلاش نماییم آنها را به این آمادگی بالایی برسانیم.
فرزام در پاسخ به این پرسش که با رئیس فدراسیون صحبت داشته است که اردوی روئینگ سواران زودتر آغاز شود، تصریح کرد: بطور قطع خود آقای سهرابیان این دغدغه را دارند اردو زودتر آغاز شود چون از بدنه قایقرانی بوده و می داند در رشته های استقامتی، ورزشکاران اگر از تمرین در آب دور بمانند دوبرابر قبل زمان نیاز دارند تا به شرایط ایده ال برسند. کمیته روئینگ فدراسیون هم پیگیر است و این نشان داده است فدراسیون به دنبال این است زودتر اردوها را شروع کند.
سرمربی تیم ملی روئینگ در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در صورت آغاز اردوی تیم ملی، تنها نفراتی که شانس کسب سهمیه دارند دعوت می شوند یا خیر، تصریح کرد: با عنایت به این که ستاد مبارزه با کرونا اعلام نموده نباید تجمع زیاد باشد، فدراسیون هم این مساله را در نظر می گیرد. احیانا برای شروع نفراتی که شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارند دعوت می شوند. اگر قرار باشد مسابقات قهرمانی آسیا آبان ماه در هند برگزار گردد نفراتی را هم اضافه می نماییم تا دست پر برگردیم.
فرزام در مورداینکه اگر المپیک در سال 2021 هم لغو شود، روئینگ برای المپیک بعدی باید تغییر نسل دهد و یا باردیگر با نفرات فعلی به دنبال سهمیه خواهد بود، خاطرنشان کرد: در صورتیکه المپیک لغو شود اتفاق تاسف بار برای کسانی است که سهمیه گرفته اند. اما نفراتی که ما داریم با عنایت به انگیزه و آینده ای که برای خود ترسیم کرده اند، بطور قطع به همین المپیک توکیو بسنده نمی کنند. آنها به دنبال کسب مدال طلا بازی های آسیایی و حضور در المپیک 2024 هم هستند و می خواهند از تجربیات خویش را در المپیک بعدی نهایت استفاده را ببرند. ازاین رو اگر مشکل خاصی پیش نیاید و دغدغه های اقتصادی آنها مرتفع شود، ادامه خواهند داد.
وی در مورد تعیین تکلیف برگزاری مجدد مسابقات توسط فدراسیون جهانی روئینگ اظهار داشت: تاریخ برگزاری مسابقات جهانی و کاپ های جهانی پیشبینی شده است. برای مسابقات انتخابی المپیک هم آخرین ایمیلی که دریافت کرده ام این است مشغول رایزنی با کره جنوبی برای برگزاری مسابقات انتخابی المپیک آسیا هستند و احیانا اردیبهشت 1400 به بعد مسابقات برگزار می گردد. حالا باید ببینیم تکلیف مسابقات قهرمانی آسیا هند چه می شود و طبق برنامه در آبان برگزار می شود یا خیر.1399/02/29
11:48:51
5.0 از 5
2700
تگهای خبر: المپیك , بازی , برند , تمرین
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد