انجمن گلف NCGU

قهرمانان جام جهانی شطرنج از ۲۰۰۰ تابحال

قهرمانان جام جهانی شطرنج از ۲۰۰۰ تابحال

انجمن گلف: جام جهانی شطرنج از سال 2000 تا كنون برگزار شده و نخستین قهرمان این مسابقات ویشواناتان آناند هندی بود.به گزارش انجمن گلف به نقل از ایسنا، رقابتهای ۲۰۱۹ به مراحل پایانی خود نزدیك می شود كه هشت نفر برتر مسابقات تابحال مشخص شده اند اما نگاهی آماری داریم به قهرمانان این مسابقات از ابتدا تا كنون.

از سال ۲۰۰۰ جام جهانی شطرنج بعنوان یك رویداد مهم توسط فیده (فدارسیون جهانی شطرنج)، هر دوسال یكبار برگزار می گردد. ابتدای این مسابقات تنها ۲۴ شطرنج باز در جام جهانی شركت می كردند اما از سال ۲۰۰۵، این مسابقات با حضور ۱۲۸ بازیكن پیگری می شود و برترین ها در جام جهانی شطرنج مجوز حضور در رقابت های قهرمانی جهان را كسب می كنند.
جام جهانی شطرنج در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ با حضور ۲۴ شطرنجباز پیگری می شد كه نخستین میزبان این رقابت ها كشور چین بوده است همینطور نخستین قهرمان جام جهانی ویشواناتان آناند هندی بود. این شطرنج باز هندی متولد سال ۱۹۶۹ است.
۲۰۰۲: ویشواناتان آناند
در هند با حضور ۲۴ نفر


از سال ۲۰۰۵ جام جهانی با حضور ۱۲۸ بازیكن مورد پیگیری قرار|گرفت و در این سال مسابقات جام جهانی شطرنج به میزبانی روسیه برگزار گردید لوون آرونیان توانست عنوان قهرمانی این مسابقات را كسب كند.
*نتایج جام جهانی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷:
۲۰۰۷: گاتا كامسكی
در روسیه با حضور ۱۲۸ نفر
۲۰۰۹: بوریس گلفاند
در روسیه با حضور ۱۲۸ نفر
۲۰۱۱: پیتر سویدلر
در روسیه با حضور ۱۲۸ نفر
۲۰۱۳: ولادیمیر كرامنیك
در نروژ با حضور ۱۲۸ نفر
۲۰۱۵: سرگی كاریاكین
در آذربایجان با حضور ۱۲۸ نفر
۲۰۱۷: لوون آرونیان
در گرجستان با حضور ۱۲۸ نفر


در سال ۲۰۱۹ ایران با چهار نماینده وارد این مسابقات شد كه تنها نماینده ایران علیرضا فیروزجا توانست به مرحله سوم این رقابت ها برسد و بهترین نتیجه تاریخ شطرنج ایران را رقم بزند.
مجموع جوایز این مسابقات در سال ۲۰۱۹ بیشتر از یك ونیم میلیون دلار خواهد بود.
منبع:

1398/07/03
14:03:35
5.0 از 5
4563
این مطلب انجمن گلف را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن گلف
ncgu.ir - مالکیت معنوی سایت انجمن گلف متعلق به مالکین آن می باشد